Előszobai / folyosói lámpákAz előszobákban és folyosókon elhelyezett lámpáknak nem csak a megvilágítást kell biztosítaniuk, de stílusosaknak és dekoratívnak is kell lenniük. Az előszobák és folyosók ugyanis az otthonunkba való belépés első benyomását adják, ezért fontos, hogy barátságosak és hangulatosak legyenek.
A lámpák kiválasztásakor elsődleges szempont az adott tér stílusa, hangulata. A modern, minimalista enteriőrbe inkább az egyszerű, letisztult formájú lámpák illenek. A klasszikus stílusú otthonokba a hagyományosabb, kandeláberszerű vagy falikaros, textil árnyékolóval ellátott lámpák a legalkalmasabbak. Régebbi, nemesi családi házak esetében tolólámpák vagy akár csillárok is szóba jöhetnek.
A folyosókon a mennyezeti lámpák vagy fali lámpák a legelterjedtebbek. A mennyezeti lámpákat vagy csillárokat általában a folyosó középvonalában helyezzük el, hogy az egész teret egyenletesen ki tudják világítani. A fali lámpák többféle stílusban és kivitelben kaphatók. A klasszikusabb, szögletes fali lámpák mellett léteznek dekoratív, egyedi darabok, melyek akár szobadíszként is funkcionálhatnak.
Az előszobai és folyosói lámpáknál praktikus szempont a megfelelő fényerő, ami kellemes, intenzív megvilágítást biztosít. Érdemes olyan lámpát választani, amelynek fényerejét több fokozatban lehet állítani a szükségleteknek megfelelően. Az energiatakarékos izzók, LED-ek használata pedig környezetbarát és a havi rezsiköltségeket is csökkentheti.
Milyen stílusú lámpák illenek modern enteriőrbe?
A modern enteriőrbe stílusban a letisztult, egyszerű formájú lámpák illenek a legjobban. A minimalista stílus jegyében válasszunk fehér vagy színárnyalatában hozzá passzoló lámpatestet. A fényforrásként praktikusak az energiatakarékos LED izzók vagy spotlámpák. Jó választás lehet egy mennyezeti lámpa, esetleg egy falikar, de kerüljük a nehézkes, hagyományos lámpatesteket.
Milyen előszobai lámpákat érdemes választani idősebb, klasszikus stílusú házakba?
Idősebb, hagyományos házak előszobáiba a klasszikus stílusjegyeknek megfelelő lámpák illenek. Ilyenek például a kandeláber lámpák, melyek láncon vagy rúdon függesztett, textil vagy papír árnyékolóval ellátott lámpatestek. De választhatunk falikarós lámpát, vagy akár mennyezeti csillárt is, melyek fénye meleg, intim hangulatot áraszt. A klasszikus stílus kedvelőinek a míves, nemes anyagokból - pl. réz, bronz - készült lámpák a legideálisabbak.
Milyen előnyei vannak a folyosókon használt mennyezeti és fali lámpáknak?
A folyosói mennyezeti és fali lámpáknak több előnyük is van:
- Jól világítják meg a teret, mert a folyosók középvonalában helyezhetők el illetve az oldalfalon is felszerelhetők. Így az egész helyiséget egyenletes fénnyel lehet ellátni.
- Praktikusak, mert nem foglalják el a talaj felületét, nincs nekiütközési veszély.
- Számos stílusban és árban kaphatók, így minden ízlésnek és pénztárcának megfelelőt lehet választani. A dekoratív darabok akár szobadíszerként is szolgálhatnak.
- Általában több fényerő-fokozattal rendelkeznek, így a fényt testre szabhatjuk a szükségleteinknek megfelelően.
- Energiatakarékosak, hiszen fényforrásként LED izzókat használnak.
Mennyezeti lámpákAz előszobák és folyosók megvilágítása igen fontos, hiszen ezekben a helyiségekben közlekedünk, és itt fogadjuk a látogatókat is. Az előszobai és folyosói világításra jó megoldások a mennyezeti lámpák, amelyek egyenletes fényt és megfelelő megvilágítást biztosítanak.
A mennyezeti lámpák széles választékban kaphatók, különböző stílusban, formában és fényerejű változatban. A leggyakoribb típusok a csillárok, amelyek 3-6 világítótestből állnak. Ezeket régebben gyertyákkal vagy hagyományos izzólámpákkal szerelték fel, ma már inkább energiatakarékos LED-eket használnak bennük. A LED-es csillárok modern megjelenésűek, fényerejük pedig több fokozatban is szabályozható.
Egy másik lehetőség a spotlámpás mennyezeti lámpa, amelynél több irányított spotvilágítótest van egy keretben elhelyezve. Ez a megoldás rugalmas és célszerű, hiszen a spotlámpák fényereje és iránya külön-külön is szabályozható. Praktikus választás lehet még a paneles mennyezeti lámpa, ahol a fénypanelt tetőponthoz vagy mennyezethez rögzítik. A panelben több LED található, amelyek együttesen biztosítják a megfelelő fényerőt. A panelek modern és minimalista formavilágúak.
Az előszobai és folyosói mennyezetvilágítás kiválasztásánál célszerű olyan lámpát választani, amely illeszkedik az adott térben uralkodó lakberendezési stílushoz. Ügyelni kell a megfelelő fényerőre - inkább válasszunk több, kevésbé fényes lámpatestet, minthogy kevés, túl erős fényforrás legyen. A lámpák helyezésénél fontos, hogy egyenletesen világítsák meg a közlekedő teret és a mennyezetet. A mennyezeti lámpákkal összességében hangulatos és barátságos világítást varázsolhatunk előszobánkba vagy folyosónkra.
Milyen előszobai mennyezeti lámpák léteznek?
Az előszobákban jól használható mennyezeti lámpatípusok a csillárok, amelyek 3-6 világítótestből állnak, a spotlámpás mennyezeti lámpák, amelyekben irányított spotlámpák vannak elhelyezve, valamint a paneles mennyezetvilágítás, ahol fénypanelt rögzítenek a plafonhoz. A csillárok adnak klasszikus megjelenést, a többi inkább modern stílusú.
Milyen fényforrások használhatóak folyosói lámpákban?
A folyosói lámpákban ma már elsősorban energiatakarékos és környezetbarát LED-es fényforrásokat használnak. A LED-ek gazdaságosak és hosszú élettartamúak. Kisebb mértékben alkalmaznak még lumineszcens csöveket. A régi és kevésbé hatékony izzólámpákat már ritkán használják.
Hogyan érhető el megfelelő megvilágítás folyosón?
A folyosó megfelelő megvilágítását úgy érhetjük el, ha elegendő számú és megfelelően elhelyezett fényforrást alkalmazunk. Fontos, hogy a lámpák egyenletesen legyenek elosztva a folyosón, ne legyenek sötét és világos foltok. Ügyeljünk a lámpák megfelelő fényerejére, hogy ne legyen a túl világos vagy épp ellenkezőleg, túl halvány. Az irányítottabb fényt adó spotlámpákat vagy csillárokat érdemes sarokpontokba helyezni, a panelekkel a nagyobb felületeket világítva meg.
Mire figyeljünk előszobai mennyezeti lámpa választásánál?
Előszobai mennyezeti lámpa választásánál több szempontra is érdemes figyelni. Fontos, hogy illeszkedjen az előszoba stílusához és belsőépítészeti megoldásaihoz. Ügyeljünk a megfelelő, de nem túlzott fényerőre. Válasszunk inkább több kisebb lámpatestet. Praktikus olyan lámpát választani, amelynek fényereje több fokozatban szabályozható. A lámpák elhelyezésénél fontos, hogy egyenletesen világítsák meg az előszobát. Energiatakarékossági és környezetvédelmi szempontból részesítsük előnyben a LED technológiát.
Nappaliba lámpákA nappali terület megvilágítása kiemelten fontos, hiszen ez az a helyiség, ahol a legtöbb időt töltjük és ahol a családtagok, barátok összegyűlnek. A nappali fényforrásainak kiválasztásakor több szempontot is figyelembe kell venni.
Elsődleges szempont az, hogy milyen hangulatot szeretnénk teremteni a nappaliban. Egy barátságos, meghitt hangulathoz inkább a sárga fényű izzókat érdemes választani, míg egy modernebb impresszióhoz a fehér fény is megfelelő lehet. A fény ereje is lényeges, hiszen nappalra inkább az erősebb megvilágítást részesítjük előnyben, míg esti pihenéshez, tévézéshez enyhébb fényerő is elegendő.
Másodsorban a helyiség stílusához illeszkedő lámpákat válasszunk. Egy modern berendezett nappaliban stílusosak lehetnek a spotlámpák, állólámpák, csillárok. Egy szoba sarokpontját kiemelhetjük egy nagy méretű állólámpával. Régebbi, klasszikus stílusú szobákban a mennyezeti vagy falikarokra szerelt textilernyős vagy parabolafókuszú lámpák mutatnak jól.
A lámpabúrák anyaga is meghatározó. Üvegbúrák fényesebbek és modernebbek, míg a textilernyők melegebb, sárgás fényt szűrnek át. A nappali asztalainál, kanapéknál, foteloknál jó szolgálatot tesznek az olvasólámpák, melyek koncentrált fényt biztosítanak.
A nappali világítás megtervezésével nemcsak hangulatos és praktikus, de energiatakarékos megoldást is kaphatunk. Érdemes LED izzókat választani és több különböző, egymástól függetlenül szabályozható fényforrást beépíteni a helyiségbe. Így igény szerint növelhetjük vagy csökkenthetjük a fényerőt, különböző megvilágítási hangulatokat teremtve.
Milyen szempontokat érdemes figyelembe venni a nappali világítás megtervezésekor?
A nappali világítás megtervezésénél több szempontot is érdemes mérlegelni. Az első a kívánt hangulat és fényerő, melynek megfelelően választhatunk sárgás, fehér vagy színes izzókat, valamint különböző teljesítményű lámpákat. Figyeljünk a helyiség stílusára is, modern vagy klasszikus berendezéshez más-más lámpák illenek. A lámpabúrák anyaga, például üveg vagy textil szintén befolyásolja a fény hangulatát. Praktikus megoldások az olvasólámpák, spotlámpák.
Hogyan alakítható ki hangulatos világítás a nappaliban?
Hangulatos világítást a nappaliban úgy alakíthatunk ki, ha több, külön szabályozható fényforrást helyezünk el a szobában. Használjunk például állólámpákat a szoba sarkaiban, olvasólámpákat a kanapéknál, spotlámpákat egyes bútorok kiemelésére. Válasszunk sárgás, meleg fényű izzókat, például LED vagy halogén lámpákat.Szabályozzuk a különböző lámpák fényerejét úgy, hogy kellemes hangulatot kapjunk, például esténként tompítsuk le őket.A különböző fényforrásokból adódó játékos árnyékok még hangulatosabbá teszik a nappalit.
Hogyan lehet energiatakarékos a nappali világítása?
A nappali világítását energiatakarékossá tehetjük LED vagy energiatakarékos izzók használatával. Ezek ugyanolyan fényt biztosítanak, mint a hagyományos izzók, de kevesebb energiát fogyasztanak. Figyeljünk arra is, hogy mindig csak annyi lámpát éges-sünk, amennyire feltétlenül szükség van. Használjunk több, külön kapcsolható lámpát, így szükség szerint lekapcsolhatunk néhányat. Alkalmazzunk fényerő-szabályozókat dimmer - , amivel igény szerint állíthatjuk a fényerőt. Ez kellemes megvilágítást eredményez, miközben energiát spórol meg.
Mennyezeti lámpákA mennyezeti lámpák praktikus és dekoratív világítást biztosítanak nappalink számára. Közvetlenül a plafonra szerelhetőek, így nem elfoglalják a hasznos teret a helyiségben. Fényük egyenletesen eloszlik, kellemes hangulatot teremtve.
A mennyezeti lámpák közül a leggyakoribbak az állólámpák, melyek rögzítéséhez lámpafoglalatot használunk. Átmérőjük 40-100 cm közötti. Az izzók száma 2-5 darab, teljesítményük általában 40-60 Watt közötti. Az izzók meleg, 2700-3000 Kelvin hőmérsékletűek. Az állólámpák anyaga lehet üveg, fém vagy műanyag. Stílusuk lehet modern, klasszikus vagy retro.
Másik megoldás a síkban süllyeszthető mennyezeti lámpák. Ezeket közvetlenül a plafon vasbetonjába, gipszkartonjába vagy álmennyezetébe süllyesztjük, így szinte alig láthatóak bekapcsolt állapotban. Az izzószám 1-3 darab, teljesítményük 20-40 Watt. Ez a lámpatípus főként modern nappalikban használatos.
Ügyelni kell arra, hogy a lámpa billegése minden irányban max. 10 fok legyen, hogy az izzók párhuzamosak maradjanak a padlóval. Hazánkban elterjedt a körszimmetrikus fényeloszlás, de választhatunk irányított vagy dönthető fényeloszlású lámpafejeket is.
A helyiség méretét és plafonmagasságát figyelembe véve érdemes kiválasztani a lámpa átmérőjét és lámpatest magasságát. Nagyobb nappalikban és magasabb plafonnál nagyobb átmérőjű, vagy hosszabb mennyezeti lámpát válasszunk. Kisebb helyiségekben kompaktabb darab a praktikus.
A mennyezeti lámpák praktikusak, helytakarékosak és az izzók által kibocsátott fényt egyenletesen elosztják a helyiségben. Változatos formájukkal és stílusukkal illeszkednek bármely nappali enteriőrjéhez. Egyszerű csavarozással vagy lámpafoglalat segítségével könnyen felszerelhetőek. Az ideális megvilágítás érdekében több kisebb teljesítményű lámpát is összekapcsolhatunk.
A mennyezeti lámpák praktikus és helytakarékos világítási megoldást kínálnak nappalink számára. Változatos kivitelben kaphatóak, így könnyen alkalmazkodnak bármely belsőépítészeti stílushoz. Egyszerűen telepíthetőek és az izzók fényét egyenletesen osztják el.
Milyen típusai vannak a mennyezeti lámpáknak?
A mennyezeti lámpák közül a leggyakoribbak az állólámpák, melyek rögzítéséhez lámpafoglalatot használunk. Másik megoldás a síkban süllyeszthető mennyezeti lámpák. Ezeket közvetlenül a plafon vasbetonjába, gipszkartonjába vagy álmennyezetébe süllyesztjük.
Mire kell ügyelni a mennyezeti lámpák telepítésénél?
Ügyelni kell arra, hogy a lámpa billegése minden irányban max. 10 fok legyen, hogy az izzók párhuzamosak maradjanak a padlóval. Hazánkban elterjedt a körszimmetrikus fényeloszlás, de választhatunk irányított vagy dönthető fényeloszlású lámpafejeket is.
Hogyan válasszuk ki a megfelelő mennyezeti lámpát?
A helyiség méretét és plafonmagasságát figyelembe véve érdemes kiválasztani a lámpa átmérőjét és lámpatest magasságát. Nagyobb nappalikban és magasabb plafonnál nagyobb átmérőjű, vagy hosszabb mennyezeti lámpát válasszunk. Kisebb helyiségekben kompaktabb darab a praktikus.
Milyen előnyökkel rendelkeznek a mennyezeti lámpák?
A mennyezeti lámpák praktikusak, helytakarékosak és az izzók által kibocsátott fényt egyenletesen elosztják a helyiségben. Változatos formájukkal és stílusukkal illeszkednek bármely nappali enteriőrjéhez. Egyszerű csavarozással vagy lámpafoglalat segítségével könnyen felszerelhetőek. Az ideális megvilágítás érdekében több kisebb teljesítményű lámpát is összekapcsolhatunk.
Szögletes mennyezeti lámpákAz előszobák és folyosók világítására praktikus megoldást nyújtanak a szögletes mennyezeti lámpák. Ezek a lámpák falra vagy mennyezetre szerelhetők, kompakt méretűek és direkt fényt bocsátanak a padló irányába. Szögletes formájuk miatt jól illeszkednek sarkokba és szűk helyekre is.
A szögletes mennyezeti lámpák általában fehér színűek, de léteznek gyakran használt színekben, például ezüst, nikkel vagy bronz árnyalatokban is, így könnyen igazíthatóak az adott helyiség stílusához. Az izzó által kibocsátott fény lehet meleg fehér vagy semleges, attól függően, hogy milyen hatást szeretnénk elérni. A lámpatest leggyakrabban opál üvegből készül, ami kellemes, nem túl éles fényt eredményez.
A szögletes mennyezeti lámpák kompakt méreteik ellenére képesek lehetnek akár egy egész folyosó megvilágítására is. A energiatakarékos, legfeljebb 200 lumen fényerővel rendelkező kis lámpatestek különösen alkalmasak kisebb előszobákba. Nagyobb területek esetén érdemes nagyobb, akár 1000-2000 lumen teljesítményű lámpákat választani, melyek továbbra is kompakt méretben kaphatóak.
Összességében a szögletes mennyezeti lámpák praktikus, helytakarékos megoldást jelentenek előszobák és folyosók megvilágítására. Sokféle méretben, teljesítménnyel és színben kaphatóak, így könnyen megtalálható a konkrét igényeknek leginkább megfelelő változat. Stílusos kialakításukkal illeszkednek bármilyen belső térbe.
Milyen helyiségekbe ajánlottak a szögletes mennyezeti lámpák?
A szögletes mennyezeti lámpák ideálisak előszobák, folyosók és más kisebb helyiségek világítására. Kompakt méretüknek köszönhetően jól beilleszthetők szűk helyekre, és nem foglalják el értékes padlófelületet. Direkt fényükkel jól megvilágítják az adott területet.
Milyen teljesítményű szögletes mennyezeti lámpák kaphatóak?
A szögletes mennyezeti lámpák széles teljesítmény-skálán kaphatóak, így megtalálható közöttük az adott célra legmegfelelőbb. A kisebb, akár 200 lumen fényerőjű változatok kis helyiségekbe ideálisak. Nagyobb területekhez érdemes legalább 1000-2000 lumen teljesítményű lámpát választani. A magasabb lumen értékű lámpák erősebb, direktebb fényt biztosítanak.
Milyen színekben kaphatóak a szögletes mennyezeti lámpák?
A szögletes mennyezeti lámpák általában fehér színűek, de számos más színben is kaphatóak, például ezüst, nikkel és bronz árnyalatokban. A különböző színű lámpák lehetővé teszik az igazodást az adott helyiség stílusához és színvilágához. A színes lámpák kellemes, hangulatos fényhatást biztosítanak.
Milyen izzókat érdemes választani a szögletes mennyezeti lámpákba?
A szögletes mennyezeti lámpákba érdemes meleg fehér, 2700-3000 Kelvin színhőmérsékletű izzókat választani. Ezek kellemes, barátságos fényt adnak. Semleges, 4000 Kelvin körüli izzók esetén a fény hatása természetesebb. Alacsonyabb, például 2000 Kelvin alatti érték túl sárga fényt eredményez. Az opál üveg tovább mérsékli az izzók élességét.
Szögletes mennyezeti lámpákA szögletes formájú mennyezeti lámpák geometrikus és modern világítást biztosítanak. Különböző méretben és kivitelben készülnek, így minden nappali stílusába könnyen beilleszthetőek. Fényforrásoként hagyományos vagy LED izzókat alkalmaznak. Az izzók száma általában 3-5 darab, összteljesítményük 80-150 Watt.
A legszélesebb körben használatos lámpák a négyzet alakú panelek. Oldalméretük 30-60 cm közötti, felszerelésükhöz lámpafoglalat szükséges. Fényeloszlásuk közvetlen. Kaphatók világító és világító/világított felületű változatokban.
Szintén népszerűek a téglalap alakú panelek. Méretük 40x20 cm-től 120x30 cm-ig terjed. Ezeket falra vagy álmennyezetbe is süllyeszthetjük. Fényeloszlásuk lehet közvetlen vagy közvetett. Kiválóan mutatnak modern enteriőrökben.
Egyedi megoldást kínálnak a trapézformájú lámpatestek. Felső szélességük 60-90 cm, alsó szélességük 40-60 cm. Magasságuk 20-50 cm. Fényeloszlásuk diffúz, de szükség esetén irányíthatóvá tehető. Stílusuk inkább modern és kortárs.
A szabálytalan, hullámzó formájú panelekkel egyedi, művészi hangulatot teremthetünk. Kialakításuk rendkívül változatos. Fényeloszlásuk diffúz, lágy fényben tüntetik el nappalinkat.
A megfelelő lámpa kiválasztásánál nappalink méretét és stílusát figyelembe kell venni. Modern és funkcionális terekbe inkább a szögletes vonalvezetésű, míg romantikus enteriőrökbe a szabálytalan lámpák illenek. LED panelekkel költséghatékony, környezetbarát megoldáshoz juthatunk.
Összegezve, a szögletes formájú mennyezeti lámpák modern és egyedi hangulatú világítást biztosítanak nappalink számára. Változatos méretben, formában és fényeloszlással kaphatók. Praktikusak, Energiatakarékosak és rendkívül dekoratívak. Stílusuk sokszínű, így minden enteriőrbe könnyen beilleszthetőek.
Milyen alapformái vannak a szögletes mennyezeti lámpáknak?
A legszélesebb körben használatos lámpák a négyzet alakú panelek. Szintén népszerűek a téglalap alakú panelek. Egyedi megoldást kínálnak a trapézformájú lámpatestek. A szabálytalan, hullámzó formájú panelekkel egyedi, művészi hangulatot teremthetünk.
Mire kell ügyelni ezen lámpák kiválasztásánál?
A megfelelő lámpa kiválasztásánál nappalink méretét és stílusát figyelembe kell venni. Modern és funkcionális terekbe inkább a szögletes vonalvezetésű, míg romantikus enteriőrökbe a szabálytalan lámpák illenek.
Milyen előnyökkel rendelkeznek ezek a lámpák?
A szögletes formájú mennyezeti lámpák modern és egyedi hangulatú világítást biztosítanak nappalink számára. Változatos méretben, formában és fényeloszlással kaphatók. Praktikusak, Energiatakarékosak és rendkívül dekoratívak.
Milyen fényforrásokat alkalmaznak ezek a lámpák?
A szögletes formájú mennyezeti lámpák fényforrásoként hagyományos vagy LED izzókat alkalmaznak. Az izzók száma általában 3-5 darab, összteljesítményük 80-150 Watt. LED panelekkel költséghatékony, környezetbarát megoldáshoz juthatunk.
Sigma
A Sigma egy elismert világítástechnikai gyártó, amely széles választékban kínál különleges stílusú és típusú lámpákat, mindezt kiváló minőségben és lenyűgöző designban. A cég termékei között megtalálhatóak a modern, minimalista, design, retró, mediterrán és rusztikus stílusok, így mindenki számára tökéletes választást biztosítva.
A Sigma modern lámpái a letisztult formákkal és egyszerű vonalakkal ejtik le a vásárlókat a lábukról, míg a minimalista megoldások a funkcionalitást és az elegáns esztétikát éltetik. A design lámpák a legfrissebb trendeket követik, és különleges alakzatokkal, anyagokkal és színekkel hívják fel magukra a figyelmet. A retró stílusú lámpák visszahozzák a múlt idők varázsát, a mediterrán termékek pedig a tengerparti életérzést csempészik az otthonokba. A rusztikus lámpák a természetes anyagok és hagyományos formák által tökéletesen illeszkednek a vidéki stílusú enteriőrbe.
A Sigma kínálatában mindenféle lámpatípus megtalálható, beleértve a fali lámpákat, állólámpákat, asztali lámpákat és mennyezeti lámpákat. A fali lámpák diszkrét és hatékony világítást nyújtanak a helyiségben, az állólámpák pedig kellemes hangulatot teremtenek, miközben az enteriőr központi elemévé válhatnak. Az asztali lámpák tökéletesek olvasáshoz, munkához vagy akár díszítő elemként is megállják a helyüket. A mennyezeti lámpák a helyiség általános világítását szolgálják, és akár lenyűgöző design darabként is megjelenhetnek.
Összefoglalva, a Sigma gyártó széleskörű választékot kínál a különféle stílusok és lámpatípusok terén, hogy minden igényt kielégítsen és kiváló minőségű világítási megoldásokat nyújtson mind otthonodba, mind irodádba.
lámpabolt, lámpa bolt, lámpa szaküzlet, világítási szaküzlet, csillár, nagy lámpa, pezsgőburás lámpa, kristály lámpa,kristálylámpák,kristálycsillárok,kristályok, kicsi lámpa, falikar, függeszték, kapcsolós lámpa, álló lámpa, asztali lámpa, hosszú lámpa, olcsó lámpa, antik lámpa, spot lámpa, kültéri lámpa, gyerek lámpa, kerek lámpa, négyzetes lámpa, kocka lámpa, réz lámpa, színes lámpa, fehér lámpa, króm lámpa, előtéri lámpa, fürdoszobai lámpa, konyhai lámpa, halószobai lámpa, hangulat lámpa, mennyezeti lámpa, budaörsi webáruház, budaörsön lámpaweb,lámpa webáruház,olaszlámpák,töröklámpák, lámpa, Globo lámpa,Ideal lux lámpa, lámpa,Sevinc lámpa,Kolarz lámpa lámpa,stb. Sigma lámpák Lengyelországban gyártott, nagyon közkedvelt lámpák! Modern lámpák Budaörs, csillárok Budaörs, fali lámpák Budaörs, asztali lámpák Budaörs, állólámpák Budaörs, lámpák azonnal Budaörs, lámpák raktárról Budaörs, szép lámpák Budaörs, csitetős lámpák Budaörs, éjjeli lámpák Budaörs, kerti lámpák Budaörs, fürdőszobai lámpák Budaörs, beépíthető lámpák Budaörs, mennyezeti lámpák Budaörs, gyerek lámpák Budaörs, kristály lámpák Budaörs, kristály falilámpák Budaörs, kristály állólámpák Budaörs, LED lámpák Budaörs, LED falilámpák Budaörs, LED mennyezeti lámpák Budaörs, Loft stílusú lámpák Budaörs, Minimál stílusú lámpák Budaörs, mediterrán stílusú lámpák Budaörs, rusztikuslampak, rusztikuslámpák.budaörs, rusztikusállólámpák, rusztikusasztalilámpák, rusztikuscsillárok.budaörs, rusztikusfüggesztékek.budaörs, lampak.budaörs, fenyforras.budaörs, lampabolt.budaörs, csillarbolt.budaörs, lampaker.eskedes.budaörs, lampa.budaörs, lampaaruhaz.budaörs, lampanet.budaörs, alkonylampa.budaörs, alkonylampak.budaörs, lampaszalon.budaörs, lámpa.budaörs, ledlámpákolcsón, lamparendeles.budaörs, lamparendeles.raktárról.budaörs, ledlampaaruaz.budaörs, ledarhuaz.budaörs, csillarbolt.budaörs, asztalilámpabolt.budaörs, designlampak.budaörs, modernlampak.budaörs, loftlampak.budaörs, lámpabolt, lámpa bolt, lámpa szaküzlet, világítási szaküzlet, minimallampak.budaörs, klasszikuslampak.budaörs, rusztikuslampak.budaörs, mediterranlampak.budaörs, azzardolampabolt.budaörs, ideal-luxlampabolt.budaörs, sevinclampabolt.budaörs, nowodvorskilampabolt.budaörs, zumalampabolt.budaörs, redolampabolt.budaörs, lampabolt.budaörs, ideal-lux.lampak.budaörs, nowodvorski.lampak.budaörs, azzardo.lampak.budaörs, zuma.lampak.budaörs, redo.lampak.budaörs, searchlight.lampak.budaörs, novaluce.lampak.budaörs, tklighting.lampak.budaörs, sigma.lampak.budaörs, minőségi.csillárok.budaörs, szép.lámpák.budaörs, olcsólampa.budaörs, ledlampak.budaörs, lámpák.mennyezeti.budaörs, lampa.szakuzlet.budaörs,fuggesztek.lampak.budaörs, asztalilampak.budaörs, dekorációsállólámpák.budaörs, éjjelilámpák.budaörs.hu, modernéjjelilámpák.budaörs, klasszikuséjjelilámpák.budaörs, íróasztalilámpák.budaörs, modern.fürdőszobai.lámpák.budaörs, beépíthetőlámpák.budaörs, többizzóslámpák.budaörs, konyhai.függesztékek.budaörs, konyhai.csillárok.budaörs, falilámpák.budaörs, falikarok.budaörs, gyereklámpák.budaörs, gyerekasztalilámpák.budaörs, kristálycsillárok.budaörs, kristálylámpák.budaörs, mennyezetikristálylámpák.budaörs, kristályállólámpák.budaörs, modernállólámpák.budaörs,kerekmennyezetilámpák.budaörs, sínrendszerlámpák.budaörs, ernyősasztalil.lámpák.budaörs, ernyősálló.lámpák.budaörs, ernyőscsillárok.budaörs, kültéri.lámpák.budaörs, modernkültérifalilámpák.budaörs, falilámpák.budaörs, kültériállólámpák.budaörs, leszúrhatókültéri.lámpák.budaörs, kültéri.mennyezeti.lámpák.budaörs, kültéri.led.lámpák.budaörs, kültéri.függesztéklámpák.budaörs, lámpabolt, lámpa bolt, lámpa szaküzlet, világítási szaküzlet,
SIGMA 32486 COFFEE 1 plafon divatos kicsi mennyezeti lámpa lámpa a következő kategóriákban található:
BELTÉRI LÁMPÁK
A beltéri lámpák sokféle típusa közül választhatunk otthonunk megvilágításához. A fali lámpák praktikus megoldást jelentenek olyan helyekre, ahol nincs elég hely más lámpatípus elhelyezésére. A fali lámpák fényereje többnyire egy szobányi teret képes megvilágítani.
Az állólámpák szintén sokféle formában és stílusban kaphatóak. Az állólámpák olvasólámpaként vagy villanykörtékként funkcionálhatnak. Az asztali lámpák az asztalokra helyezhető kisebb méretű lámpák, melyek fénye csak egy korlátozott területre, például az asztalra vetül.
A csillárok a mennyezetre szerelhető, több lámpafejből álló lámpák. A csillárokat a nappalikban és étkezőkben használják általános megvilágításra. A függesztett lámpák kötélen vagy láncokon függesztett, levegőben lógó lámpák, melyeket szintén nagyobb terekbe ajánlott elhelyezni.
A mennyezeti lámpák a plafonra szerelt, lefelé irányuló fényt adó lámpák. A gyerekszobai lámpák színes, játékos kivitelben készülnek, mesekönyv alakú vagy állatfigurás kivitelben is kaphatóak. A fürdőszobai lámpáknak ellenállónak kell lenniük a párával és nedvességgel szemben.
Energiatakarékosság szempontjából érdemes LED-es körtéket vagy LED-es izzókkal ellátott lámpákat választani. A különböző stílusokban kapható lámpatestek lehetnek faból, textilből, papírból vagy akár fémből. A lámpák megválasztásakor gondoljunk otthonunk belsőépítészeti stílusára is, hogy azok illeszkedjenek egymáshoz.
Milyen lámpákat érdemes választani gyerekszobába?
A gyerekszobába érdemes választani színes, játékos kivitelű lámpákat. Kaphatóak mesekönyv formájú, állatfigurás (pl. bagoly, pillangó) lámpák, melyek fénye nem túl erős, kellemes fényt biztosítanak egy gyereknek.
Milyen lámpákat ajánlott választani fürdőszobába?
A fürdőszobába választott lámpáknak víz- és páraállónak kell lenniük. Ajánlott inkább fali lámpákat vagy LED-es paneleket választani, melyek ellenállóbbak a nedvességnek. A csillárok és állólámpák kerülendőek fürdőszobai használatra.
Milyen lámpák alkalmasak nagyobb belső terek megvilágítására?
Nagyobb belső terek, nappalik, étkezők megvilágítására a legalkalmasabb lámpatípusok a csillárok, függesztett lámpák és fali lámpák. Ezek fényereje elegendő egy nagyobb tér megvilágításához, illetve a csillárok és függesztett lámpák lerakása decentralizáltabb fényt eredményez, mint a mennyezeti lámpák.
Milyen anyagból készülhetnek a beltéri lámpák lámpatestjei?
A beltéri lámpák lámpatestjei sokféle anyagból készülhetnek, úgymint: textil, fa, papír, műanyag vagy fém. A választott anyagtól függően a lámpák stílusa és fénye nagyban eltérő lehet. Például a faból vagy textilből készült lámpák melegebb, sárgás fényt bocsátanak ki, míg a fémlámpák fénye tisztább, fehérebb.
>>> MENNYEZETI LÁMPÁK
Mi nem hagyjuk Önöket sötétbe! Nézze meg mennyezeti lámpa kínálatunkat a moderntől a szöveternyősig. A tetszetős, exkluzív és letisztult mennyezeti lámpák optimális fény biztosítanak minden helységben. Válasszon stílusos mennyezeti lámpát, luxus mennyezeti lámpát vagy népszerű és elegáns, vagy raktáron lévő mennyezeti lámpáink közül.
A beltéri mennyezeti lámpák fontos szerepet játszanak otthonunk megvilágításában és hangulatának megteremtésében. A mennyezeti lámpák otthonunk központi fényforrásai, amelyek általános világítást biztosítanak nappalinkban, hálószobánkban és konyhánkban is.
A beltéri mennyezeti lámpák széles választéka közül választhatunk. A legáltalánosabb típusok a csillárok, a spotlámpák és a függesztett lámpák. A csillárokon 3-6 világítótest is lehet, amelyek egyaránt lehetnek irányított fényű spotlámpák vagy diffuse fényt adó függesztett lámpák. A csillárok elegáns és impozáns megvilágítást eredményeznek. A spotlámpák irányított, fókuszált fényt adnak és a csillárnál kisebb, kompaktabb kivitelben kaphatók. A függesztett lámpák az egész helyiséget diffuse fénnyel töltik be.
A mennyezeti lámpák különféle stílusúak és formájúak, valamint különböző fényerővel rendelkeznek lehetnek, hogy illeszkedjenek belsőnk kialakításához és az adott helyiség fényigényéhez. Választhatunk barokk, vintage, ipari vagy minimalista stílusú darabokat. Formájuk lehet kerek, tégla, doboz vagy szögletes. A helyiség nagyságától és funkciójától függően dönthetünk plafonba süllyeszthető, felfüggesztett vagy állólámpák mellett. Világosító képességeik az introvertált hangulati fénytől a 3000 lumen feletti intenzív fényig terjednek.
A beltéri mennyezeti lámpák energiatakarékos, LED-es fényforrásokat tartalmaznak, amelyek kellemes, meleg fehér fényt adnak, akár 50 000 órányi élettartammal. Az intelligens lámpák dimmelhetők és szabályozható a fényerőjük okostelefonos applikációkkal. A mennyezeti lámpák kiválasztásakor érdemes figyelembe venni a helyiség stílusát, méretét és használati módját is.
1. Milyen típusú beltéri mennyezeti lámpák léteznek?
A legáltalánosabb típusok a csillárok, a spotlámpák és a függesztett lámpák. A csillárokon 3-6 világítótest is lehet. A spotlámpák irányított fényt adnak, a függesztett lámpák diffuse fényt.
2. Milyen formájúak és stílusúak lehetnek a mennyezeti lámpák?
A mennyezeti lámpák különféle stílusúak, pl. barokk, vintage, ipari vagy minimalista. Formájuk lehet kerek, tégla, doboz vagy szögletes. Illeszkednek a helyiség enteriőrjéhez.
3. Milyen fényerővel rendelkezhetnek a beltéri mennyezeti lámpák?
Fényerőnk introvertált hangulatvilágítástól 3000 lumen feletti intenzív fényig terjed. A lámpák energiatakarékos LED-es fényforrások, meleg fehér fénnyel, akár 50 000 óra élettartammal.
4. Hogyan szabályozhatóak a modern mennyezeti lámpák?
Az intelligens lámpák fényereje dimmelhető, szabályozható okostelefonos applikációval. A fényerőt az adott helyiség használatához vagy hangulatához igazíthatjuk.
Szögletes mennyezeti lámpák
A beltéri szögletes formájú mennyezeti lámpák praktikus és minimalista stílusú világítási megoldást képviselnek. Szögletes formájuk miatt nagyban hozzájárulnak egy helyiség letisztult és modern hangulatához. A szögletes lámpaburkolatok által kibocsátott egyenletes, diffúz fény kellemes atmoszférát biztosít.
A szögletes mennyezeti lámpák közül választhatunk sima felületű, díszítésmentes változatokat vagy olyanokat, melyeken különféle anyagok vannak elhelyezve dekoráció gyanánt, például fémrács, fa vagy kőpanel. Burkolóanyaguk lehet üveg, fa, fém vagy beton utánzat. Méretük 30 cm-től akár 150 cm-es darabokig terjed. A kisebb méretű szögletes lámpák lakótérbe ideálisak, a nagyobbak előszobába, folyosóra vagy étkezőbe ajánlottak.
A szögletes mennyezeti lámpákban általában energiatakarékos LED fényforrások találhatók, amelyek kellemes, meleg Fehér fényt bocsátanak ki. Fényerejük 2000-5000 lumen közötti, így mind általános, mind hangulatvilágításra alkalmasak. A LED-ek színhőmérséklete 2700-6500 kelvin között van, a melegebb árnyalatok otthonosabbá teszik a fényt.
A beltéri szögletes formájú mennyezeti lámpák ára a burkolat méretétől, anyagától és a világítótestek számától függően 10 000 forinttól 200 000 forintig terjedhet. Letisztult formájuk és a modern enteriőrökhöz illeszkedő stílusuk miatt lakberendezők és építészek is szívesen alkalmazzák őket.
1. Milyen stílusúak a szögletes formájú mennyezeti lámpák?
Praktikusak és minimalisták. Szögletes formájuk modern hangulatot kölcsönöz. Diffúz fényük kellemes atmoszférát biztosít.
2. Milyen burkolóanyagokból készülhetnek a szögletes mennyezeti lámpák?
Üvegből, fából, fémből vagy beton utánzatból. Lehetnek sima felületűek vagy díszítettek, pl. fémráccsal, fa- vagy kőpanellel.
3. Mekkora méretben kaphatóak a beltéri szögletes mennyezeti lámpák?
Méretük 30 cm-től 150 cm-ig terjed. A kisebbek lakótérbe valók, a nagyobbak előszobába, folyosóra vagy étkezőbe ajánlottak.
4. Milyen fényforrással rendelkeznek a szögletes mennyezeti lámpák?
Általában energiatakarékos LED-del, 2000-5000 lumen fényerővel. A LED-ek színhőmérséklete 2700-6500 kelvin, a melegebb árnyalatok otthonosabb fényt adnak. Alkalmasak általános és hangulatvilágításra is.
LÁMPÁK STÍLUSOK SZERINT >>
A lakberendezés fontos része a megfelelő világítás kialakítása. A lámpák kiválasztásakor több szempontot érdemes figyelembe venni, mint például a stílust, a fényerőt vagy a színhőmérsékletet. A lakás hangulatát nagyban befolyásolja a világítás, ezért érdemes olyan lámpákat választani, amelyek illeszkednek az adott enteriőrhöz.
A modern lakásokban kedvelt világítási megoldások a mennyezeti lámpák, spotlámpák, fali lámpák vagy akár a különböző csillárok. A mennyezeti lámpák közül a kristálycsillárok elegáns és látványos megoldást nyújtanak. A csillárkarokon elhelyezett díszes kristálypréselésű elemek szépen szórják a fényt. Az egyszerűbb, letisztult formájú fehér mennyezeti lámpák modern enteriőrökben is jól mutatnak.
A fali lámpák kiválóan alkalmazhatóak olyan helyiségekben, ahol nincs lehetőség mennyezeti lámpát elhelyezni. Az egyszerű, karcsú kialakítású fém fali lámpák remekül illenek modern és skandináv stílusban berendezett lakásokba. A vastag, nehéz fali lámpák inkább hagyományos és indusztriális enteriőrökben érvényesülnek. A klasszikus stílusú fali lámpákon díszesebb, historizáló formákban, akár kőriszalag díszítőelemekkel találkozhatunk.
Az asztali és állólámpák kisebb terekben, mint nappali vagy hálószoba még hangulatosabbá tudják tenni a világítást. Az állólámpák magasabbak, így diffúzabb fényt biztosítanak, míg az asztali lámpákkal pontszerű, irányított fényhatásokat érhetünk el. A lámpák árnyékolóinak színeivel és formájával is játszhatunk, így nagyban befolyásolhatjuk a lámpa összhatását.
A lámpák kiválasztásánál érdemes odafigyelni az energiatakarékos megoldásokra is. A LED-es izzókkal felszerelt lámpatestekkel kellemes fényhatások érhetőek el alacsonyabb energiafogyasztás mellett. A dizájnos, modern LED-es lámpák mára szinte minden stílusirányzathoz illeszkedő alternatívát kínálnak.
Milyen fényt biztosítanak a modern stílusú lámpák?
A modern lakásokban gyakran alkalmazott lámpák, mint a mennyezeti lámpák, spotlámpák vagy fali lámpák diffúz, szórt fényt biztosítanak. A mennyezeti lámpák esetében kör alakú vagy letisztult formájú armatúrákban elhelyezett optikák gondoskodnak a puha, egyenletes fényeloszlásról. A spotlámpáknál a fény irányítható, de a matrizálásukkal szintén kellemes,diffúz fényhatások érhetőek el. A modern fali lámpák karcsú kialakításúak, fémszerkezetűek, és általában fehér vagy szürke színű lámpaburával rendelkeznek. Ezek a modern lámpatípusok összességében egy letisztult, puha megvilágítást eredményeznek a lakásban.
Milyen világítási megoldások alkalmazhatóak kisebb helyiségekben?
Kisebb helyiségekben, mint nappali, hálószoba vagy dolgozószoba ideális világítási megoldások az asztali és állólámpák. Az asztali lámpák pontszerű fényforrások, melyek alkalmasak egy adott terület kiemelésére. Az asztali lámpák magassága változtatható, így a fényerő könnyen szabályozható. Az állólámpák magasabbak, diffúzabb fényt biztosítanak. Általában textil vagy papír árnyékolóval rendelkeznek, melyek segítenek a fény irányításában és kellemes atmoszféra teremtésében. Ezek a lámpák kisebb helyiségekben hangulatos megoldások a főfény mellett vagy akár annak alternatívájaként.
Milyen stílusirányzatok jellemző lámpái a fali és csillár lámpák?
A fali lámpák és csillárok széles választéka képviseli a különböző stílusirányzatokat. A historizáló stílusra jellemzőek a díszesebb kialakítású, akár kőriszalaggal díszített klasszikus fali lámpák. A modern és skandináv stílusra az egyszerű, letisztult vonalvezetésű fém fali lámpák jellemzőek. Az ipari stílusban használatosak a nehéz, tömör fali lámpák nyers anyaghasználattal. A csillároknál a kristálycsillárok a historizáló és klasszikus stílus kedvelt világítási megoldásai, míg a modern stílusban az egyszerű, kör alakú fehér csillárok használatosak. A csillárok a mennyezetek központi világítására szolgálnak, így lakásunk hangulatát nagyban befolyásolják.
Mediterrán >>
A mediterrán lámpák a földközi-tengeri országok hagyományait és kultúráját tükrözik. Formavilágukat a természetes anyagok és a hagyományos kézműves technikák határozzák meg. Jellemző anyagaik a kovácsoltvas, cserép, fa, vessző és bőr.
A mediterrán fali lámpák sokszínű motívumokkal díszítettek, általában kovácsoltvas vagy bronzból készült alapra erősített, összetett formájú cseréptálakból állnak. Az iratterasz korlátai organikus mintákat mutatnak. A berakásokat gyakran drapériák egészítik ki.
Az asztali mediterrán lámpák fa, cserép vagy kovácsoltvas alapra helyezett, lefelé keskenyedő árnyékolókkal rendelkeznek. Csigavonalú kanalak vagy törtvonalú motívumok jellemzik őket. Sokszor textildíszítéssel vagy bőr applikációval egészítik ki őket.
Az álló mediterrán lámpák nagyobb méretűek, egyedi kialakításúak. Kovácsoltvasból készült, indás formájú lámpalábak tetején helyezkednek el, amelyeket gyakran textil kábelek vagy bőr csíkok ölelnek körbe. Többszintes árnyékolókat és cseréptálak kombinációit alkalmazzák.
A függesztett mediterrán lámpákat bőrkábelek, textilhuzalok vagy kovácsoltvas láncok tartják. Több, különböző méretű cserépedény vagy bronzedény csoportosításából állnak. Sokszor cserép vagy fa korongokat is alkalmaznak bennük. A sokszínűség és rétegzettség jellemzi őket.
A mediterrán csillárok nagyobb tereket képesek stílusosan megvilágítani. Több, eltérő formájú és nagyságú cseréptál fürtjeiből épülnek fel. A tálakat bőrszíjazat vagy láncrendszer tartja össze, amelyek közül több is hosszúkás fényforrásokat tartalmaz. Őket gyakran kiegészítik függőleges irányban áramló drapériák.
A mediterrán stílusú mennyezeti lámpákat kovácsoltvas vagy fa ágakból alakítják ki, amelyekre szövetárnyékolókat vagy bőr Applikációkat alkalmaznak. Több kisebb fényforrást egyesítenek, így derűs hangulatot teremtenek. Gyakran felül nyitott árnyékolókkal rendelkeznek, amelyek az éteri megjelenést erősítik.
Milyen anyagok jellemzőek a mediterrán lámpákra?
A mediterrán lámpákra a kovácsoltvas, cserép, fa, vessző és bőr használata jellemző. A kovácsoltvasat főként a lámpák alapjaihoz és a függesztési rendszerekhez alkalmazzák. A cserép a díszítő elemként megjelenő cserépedények, tálak alapanyaga. A fa általában a lábak anyagaként szolgál.
Milyen típusai vannak a mediterrán lámpáknak?
A mediterrán lámpák típusai a következők: Fali lámpák, asztali lámpák, álló lámpák, függesztett lámpák, csillárok és mennyezeti lámpák. A fali és asztali lámpák inkább kisebb helyiségekbe ajánlottak. Az álló, függesztett és csillár típusok nagyobb tereket képesek hangulatosan megvilágítani.
Mi jellemzi a mediterrán csillárt?
A mediterrán csillár több, különböző méretű cseréptál fürtjéből épül fel. A tálakat textil szalagok, bőrcsíkok vagy láncok tartják össze. Gyakran tartalmaz függőleges, hosszúkás ablakokból álló elemeket. Monumentális megjelenésű, nagyobb terek központi díszítőeleme. Több fényforrást egyesít, így derűs hangulatot áraszt.
Mi jellemzi a mediterrán mennyezeti lámpákat?
A mediterrán mennyezeti lámpákat kovácsoltvas vagy faágak alkotják, melyekre textil anyagú árnyékolókat vagy bőr díszítéseket helyeznek. Több kisebb izzót tartalmaznak, ezáltal kellemes hangulatot teremtenek. Gyakran felül nyitott árnyékolókkal rendelkeznek, amelyek etérikussá teszik megjelenésüket. Sokszor kiegészítik őket csüngő cseréptálakkal vagy drapériákkal. Légies megjelenésűek és barátságos fényeket produkálnak.
Modern / Design >>
A modern lámpák megjelenésében az egyszerűség és a letisztult forma mellett fontos szempont a kreativitás, az egyediség és az innováció is. A modern fali lámpáknál az árnyékolók különlegesek, szokatlan alakúak lehetnek. Nem ritkák a geometrikus mintázatú, rozettás vagy cseppformájú árnyékolók sem. A lámpatestekhez használt anyagok merész választásúak, például műanyag, akril, papírmaché. A színvilág izgalmas, a vibráló piros és narancssárgától kezdve a csillámló ezüstön át az élénk kékig terjedhet.
Az asztali lámpáknál szintén az egyediség motiválja a formákat. Organikus, hullámzó és gömb alakú lámpatestek mellett megtalálhatjuk a szalagszerűen tekeredő vagy akár a leveleket formázó változatokat is. Az anyagválasztás változatos, fém mellé társulhat bőr, fa, műanyag és textil. A színek élénkek, erőteljesek. Az állólámpáknál az eddigitől merőben eltérő lámpalábak jelennek meg, például lemezes, íves, szalagszerű vagy akár artistikusan megcsavart kivitelek.
A mennyezeti világítás és a csillárok modern megoldásai szintén kreatívak és játékosak. Hullámzó, organikus vonalvezetésű, aszimmetrikus fényforrás-elrendezésű vagy épp lemezes csillárok is közkedveltek. A fényforrástakarók szeszélyesen csipkézettek, leveles mintázatúak lehetnek. Színes üveg vagy akril prizmák, illetve szalagok is alkalmazhatók a fény terelésére.
A modern függesztett lámpák felfüggesztése merészen aszimmetrikus és játékos. Hosszú, ívelt kábelek helyett akár láncok, kötelek, zsinórok is szóba jöhetnek. A lámpatest maga is lehet kreatív: rácsos, madárfészekszerű vagy leveleket formázó. Anyaga üveg, fém, fa - és természetesen színe lehet vibráló piros, okkersárga vagy petróleumkék.
A modern lámpák megjelenése tehát kreatív, merész és játékos. Élénk színeikkel és meglepő formáikkal nem csak funkcionális világítást nyújtanak, de művészi alkotásokként is érvényesülnek és egyedivé varázsolják a helyiségeket. Fényük melegséget, vidámságot és dinamizmust kölcsönöz a belső tereknek.
Milyen alapvető formai jellemzői vannak a modern lámpáknak?
A modern lámpák formái dinamikusak, játékosak és kreatívak. Nem ritkák a hullámzó, organikus vonalvezetésű, aszimmetrikus vagy akár leveles, rácsos lámpatestek és fényforrás-elrendezések. Az árnyékolók és fényforrástakarók szeszélyesen tekeredők vagy cseppformájúak. A lámpalábak ívesek, lemezesek. Jellemzőek a szokatlan és meglepő megoldások.
Milyen fényforrások használatosak jellemzően ebben a stílusban?
A modern lámpákban használatos fényforrások széles skálán mozognak. Az izzólámpáktól kezdve a fénycsöveken át az energiatakarékos LED-ekig minden fajta alkalmazható. A hangsúly nem a fényforrások típusán, hanem a fény irányításán és megtörésén van. Ezt színes üveglapokkal, fényprizmákkal, fényterelő lemezekkel érik el. Fontos, hogy a fényforrás erős, intenzív fényt biztosítson a kreatív optikai megoldásoknak.
Milyen helyiségekbe illenek a modern lámpák?
A modern lámpák progresszív és dinamikus belső terekbe illenek, ahol fontos az individualitás és az önkifejezés. Kiválóan mutatnak nappalikban, konyhákban, étkezőkben, hálószobákban. Az irodában is egyedivé tehetik a tereket. Általában olyan helyekre ajánlottak, ahol a kreativitás és az innováció kiemelt érték. Stílusukkal frissességet, vidámságot kölcsönöznek a lakásoknak, házaknak.
Milyen egyéb bútorok és dekorációs elemek illenek a modern lámpákhoz?
A modern lámpákhoz trendi, kortárs bútorok passzolnak leginkább. Ilyenek például a moduláris ülőgarnitúrák, a kreatív formájú dohányzóasztalok, trendi tárolóedények. A dekorációban megjelennek a színes és absztrakt festmények, az élénk szőnyegek és a különleges lámpákat idéző tárgyak. A kiegészítők trendiek, divatosak. A lakás uralkodó színei az erőteljesebb, meleg tónusoktól a dramatikus, hideg árnyalatokig terjednek. A modern lámpákhoz mindenféle stíluskeveredés illik, ami dinamikussá és egyedivé teszi a belső teret.