Előszobai / folyosói lámpákAz előszobákban és folyosókon elhelyezett lámpáknak nem csak a megvilágítást kell biztosítaniuk, de stílusosaknak és dekoratívnak is kell lenniük. Az előszobák és folyosók ugyanis az otthonunkba való belépés első benyomását adják, ezért fontos, hogy barátságosak és hangulatosak legyenek.
A lámpák kiválasztásakor elsődleges szempont az adott tér stílusa, hangulata. A modern, minimalista enteriőrbe inkább az egyszerű, letisztult formájú lámpák illenek. A klasszikus stílusú otthonokba a hagyományosabb, kandeláberszerű vagy falikaros, textil árnyékolóval ellátott lámpák a legalkalmasabbak. Régebbi, nemesi családi házak esetében tolólámpák vagy akár csillárok is szóba jöhetnek.
A folyosókon a mennyezeti lámpák vagy fali lámpák a legelterjedtebbek. A mennyezeti lámpákat vagy csillárokat általában a folyosó középvonalában helyezzük el, hogy az egész teret egyenletesen ki tudják világítani. A fali lámpák többféle stílusban és kivitelben kaphatók. A klasszikusabb, szögletes fali lámpák mellett léteznek dekoratív, egyedi darabok, melyek akár szobadíszként is funkcionálhatnak.
Az előszobai és folyosói lámpáknál praktikus szempont a megfelelő fényerő, ami kellemes, intenzív megvilágítást biztosít. Érdemes olyan lámpát választani, amelynek fényerejét több fokozatban lehet állítani a szükségleteknek megfelelően. Az energiatakarékos izzók, LED-ek használata pedig környezetbarát és a havi rezsiköltségeket is csökkentheti.
Milyen stílusú lámpák illenek modern enteriőrbe?
A modern enteriőrbe stílusban a letisztult, egyszerű formájú lámpák illenek a legjobban. A minimalista stílus jegyében válasszunk fehér vagy színárnyalatában hozzá passzoló lámpatestet. A fényforrásként praktikusak az energiatakarékos LED izzók vagy spotlámpák. Jó választás lehet egy mennyezeti lámpa, esetleg egy falikar, de kerüljük a nehézkes, hagyományos lámpatesteket.
Milyen előszobai lámpákat érdemes választani idősebb, klasszikus stílusú házakba?
Idősebb, hagyományos házak előszobáiba a klasszikus stílusjegyeknek megfelelő lámpák illenek. Ilyenek például a kandeláber lámpák, melyek láncon vagy rúdon függesztett, textil vagy papír árnyékolóval ellátott lámpatestek. De választhatunk falikarós lámpát, vagy akár mennyezeti csillárt is, melyek fénye meleg, intim hangulatot áraszt. A klasszikus stílus kedvelőinek a míves, nemes anyagokból - pl. réz, bronz - készült lámpák a legideálisabbak.
Milyen előnyei vannak a folyosókon használt mennyezeti és fali lámpáknak?
A folyosói mennyezeti és fali lámpáknak több előnyük is van:
- Jól világítják meg a teret, mert a folyosók középvonalában helyezhetők el illetve az oldalfalon is felszerelhetők. Így az egész helyiséget egyenletes fénnyel lehet ellátni.
- Praktikusak, mert nem foglalják el a talaj felületét, nincs nekiütközési veszély.
- Számos stílusban és árban kaphatók, így minden ízlésnek és pénztárcának megfelelőt lehet választani. A dekoratív darabok akár szobadíszerként is szolgálhatnak.
- Általában több fényerő-fokozattal rendelkeznek, így a fényt testre szabhatjuk a szükségleteinknek megfelelően.
- Energiatakarékosak, hiszen fényforrásként LED izzókat használnak.
Mennyezeti lámpákAz előszobák és folyosók megvilágítása igen fontos, hiszen ezekben a helyiségekben közlekedünk, és itt fogadjuk a látogatókat is. Az előszobai és folyosói világításra jó megoldások a mennyezeti lámpák, amelyek egyenletes fényt és megfelelő megvilágítást biztosítanak.
A mennyezeti lámpák széles választékban kaphatók, különböző stílusban, formában és fényerejű változatban. A leggyakoribb típusok a csillárok, amelyek 3-6 világítótestből állnak. Ezeket régebben gyertyákkal vagy hagyományos izzólámpákkal szerelték fel, ma már inkább energiatakarékos LED-eket használnak bennük. A LED-es csillárok modern megjelenésűek, fényerejük pedig több fokozatban is szabályozható.
Egy másik lehetőség a spotlámpás mennyezeti lámpa, amelynél több irányított spotvilágítótest van egy keretben elhelyezve. Ez a megoldás rugalmas és célszerű, hiszen a spotlámpák fényereje és iránya külön-külön is szabályozható. Praktikus választás lehet még a paneles mennyezeti lámpa, ahol a fénypanelt tetőponthoz vagy mennyezethez rögzítik. A panelben több LED található, amelyek együttesen biztosítják a megfelelő fényerőt. A panelek modern és minimalista formavilágúak.
Az előszobai és folyosói mennyezetvilágítás kiválasztásánál célszerű olyan lámpát választani, amely illeszkedik az adott térben uralkodó lakberendezési stílushoz. Ügyelni kell a megfelelő fényerőre - inkább válasszunk több, kevésbé fényes lámpatestet, minthogy kevés, túl erős fényforrás legyen. A lámpák helyezésénél fontos, hogy egyenletesen világítsák meg a közlekedő teret és a mennyezetet. A mennyezeti lámpákkal összességében hangulatos és barátságos világítást varázsolhatunk előszobánkba vagy folyosónkra.
Milyen előszobai mennyezeti lámpák léteznek?
Az előszobákban jól használható mennyezeti lámpatípusok a csillárok, amelyek 3-6 világítótestből állnak, a spotlámpás mennyezeti lámpák, amelyekben irányított spotlámpák vannak elhelyezve, valamint a paneles mennyezetvilágítás, ahol fénypanelt rögzítenek a plafonhoz. A csillárok adnak klasszikus megjelenést, a többi inkább modern stílusú.
Milyen fényforrások használhatóak folyosói lámpákban?
A folyosói lámpákban ma már elsősorban energiatakarékos és környezetbarát LED-es fényforrásokat használnak. A LED-ek gazdaságosak és hosszú élettartamúak. Kisebb mértékben alkalmaznak még lumineszcens csöveket. A régi és kevésbé hatékony izzólámpákat már ritkán használják.
Hogyan érhető el megfelelő megvilágítás folyosón?
A folyosó megfelelő megvilágítását úgy érhetjük el, ha elegendő számú és megfelelően elhelyezett fényforrást alkalmazunk. Fontos, hogy a lámpák egyenletesen legyenek elosztva a folyosón, ne legyenek sötét és világos foltok. Ügyeljünk a lámpák megfelelő fényerejére, hogy ne legyen a túl világos vagy épp ellenkezőleg, túl halvány. Az irányítottabb fényt adó spotlámpákat vagy csillárokat érdemes sarokpontokba helyezni, a panelekkel a nagyobb felületeket világítva meg.
Mire figyeljünk előszobai mennyezeti lámpa választásánál?
Előszobai mennyezeti lámpa választásánál több szempontra is érdemes figyelni. Fontos, hogy illeszkedjen az előszoba stílusához és belsőépítészeti megoldásaihoz. Ügyeljünk a megfelelő, de nem túlzott fényerőre. Válasszunk inkább több kisebb lámpatestet. Praktikus olyan lámpát választani, amelynek fényereje több fokozatban szabályozható. A lámpák elhelyezésénél fontos, hogy egyenletesen világítsák meg az előszobát. Energiatakarékossági és környezetvédelmi szempontból részesítsük előnyben a LED technológiát.
Étkezői és konyhai lámpákAz étkezői és konyhai lámpák létfontosságúak a megfelelő világítás és hangulat megteremtése érdekében. Funkciójuk mellett formai megjelenésük is hatással lehet az adott térrész hangulatára. Rengeteg szempont alapján választhatunk és alakíthatunk ki egy praktikus és esztétikus lámparendszert.
Alapvetően négy fő típusát különböztetjük meg: a falilámpák, a lábtagos lámpák, a csillárlámpák, valamint a lemezes vagy lapos lámpák. Emellett külön csoportot alkothatnak a díszvilágítás funkciójú dekorációs elemek. Az anyagok terén a fém, üveg és műanyag a legelterjedtebbek, mindegyiknek megvannak az előnyei. Az izzók szempontjából ma már az ipari izzók és a LED technológiájúak a leghatékonyabbak.
A lámpák esztétikai megjelenésében nagy szerepe van az alkalmazott anyagok színének. A fehér mellett népszerű a barna, ezüst és arany szín, viszont egyre több további színárnyalat közül választhatunk. Ez főleg a modern és letisztult stílusokban fontos tényező. A különböző árnyalatokat jól tudjuk összehangolni a bútorok színeivel és a falak színével.
A LED világításnak köszönhetően már nagyon kis méretű felületre, lámpatestekre szerelhető izzók is elérhetőek, tehát széles skálán mozoghat a méret és alakvilág is. A praktikusság mellett törekedhetünk egyedi dizájnos megoldásokra. A korszerű technológiájú és energiatakarékos izzók pedig jelentősen csökkentik a rezsi költségeket is.
Összességében az étkezői és konyhai lámpákkal számos lehetőségünk van a megfelelő funkciók mellett esztétikus megjelenést kialakítani. Az igényeink és a térbeli adottságok függvényében választhatjuk ki a legjobb megoldást.
Milyen alapvető típusai vannak az étkezői és konyhai lámpáknak?
Alapvetően négy fő típusát különböztetjük meg: a falilámpák, a lábtagos lámpák, a csillárlámpák, valamint a lemezes vagy lapos lámpák. Emellett külön csoportot alkothatnak a díszvilágítás funkciójú dekorációs elemek.
Milyen anyagokból készülhetnek az étkezői és konyhai lámpák?
A legelterjedtebb anyagok a fém, az üveg és a műanyag, mindegyiknek megvannak az előnyei. A fém tartós és könnyen tisztítható, az üveg letisztult formákat eredményez és színesíthető, a műanyag olcsó, kopásálló és formálható.
Milyen szempontok alapján választhatunk lámpákat a konyhánkba?
Több szempont alapján is választhatunk, figyelembe véve a praktikumot, az esztétikát, az anyagokat, színeket, méreteket és az ár-érték arányt. Fontos szerepet kap a dizájn is, főleg a modern megoldásoknál.
Milyen előnyei vannak a LED technológiás izzóknak?
A LED izzóknak köszönhetően nagyon kis méretű lámpatestek is elérhetők, emellett energiatakarékosak és hosszú élettartamúak. Jelentősen csökkentik a rezsiköltségeket is
Étkezői és konyhai függesztékekAz étkezőasztal fölé függesztett lámpa fontos szerepet tölt be az étkezés hangulatának megteremtésében. A megfelelő fényerő és fényáradat hozzásegíti a családot ahhoz, hogy jóízűen és kényelmesen tudjanak az asztalnál ülve együtt enni. Éppen ezért ügyeljünk arra, hogy minőségi, praktikus és esztétikailag is stimuláló lámpát válasszunk.
Általában kétféle típusú asztali lámpa jöhet szóba: a klasszikus csillárlámpa vagy a modern, letisztultabb alakú lapos lámpa. A csillárnak több mögöség van az izzók felhúzására, így nemcsak fényerő, hanem fényáradat tekintetében is több lehetőséget kínál. A színes izzókkel és üvegezéssel hangulatosabb fényt eredményezhetünk vele. A lapos változat egyszerűbb, letisztult formai megvalósítása miatt inkább minimalista konyhába illeszthető.
Az anyagok közül a fém csillár tartós és könnyen tisztítható, de az üvegből készült darabok intimebb hangulatot eredményeznek. Üvegből vagy akrilból készülhetnek modern tetőlámpák is. Az izzók terén a LED technológia ideális, egyszerűbben szabályozható, energiatakarékos és hosszú élettartamú.
A színek közül ügyeljünk arra, hogy a lámpa árnyalata illeszkedjen a bútorokhoz és a helyiség színkoncepciójához. A hagyományos barna, ezüst és arany mellett ma már több szín közül is választhatunk. A színes izzók is számtalan variációt kínálnak.
Összességében válasszunk minőségi,ügyeljünk a praktikusságra, figyeljünk oda az asztal típusához, méretéhez igazított megfelelő fényerőre és fényáradatra - így érhetjük el, hogy az étkezőasztal fölé függesztett lámpánk valóban méltó fényt árasztson étkezéseink emlékezetes pillanataira.
Milyen fő típusai vannak az asztal fölé függesztett lámpáknak?
Általában kétféle típus jöhet szóba: a klasszikus csillárlámpa vagy a modern, letisztultabb alakú lapos lámpa. Mindkettőnek megvannak az előnyei és hátrányai.
Melyik anyagból készült lámpa illeszkedik inkább hagyományos és melyik modern konyhába?
A fémből készült csillár inkább hagyományos hangulatot varázsol, míg az üvegből vagy akrilból készült tetőlámpa modernebb megjelenést kölcsönöz.
Mire kell figyelni egy jó étkezőasztali lámpa kiválasztásakor?
Ügyelnünk kell a praktikusságra, a megfelelő fényerőre és fényeloszlásra, amely igazodni fog az asztal méretéhez. Az esztétikai megjelenés is fontos szempont a bútorok és a helyiség színvilágát figyelembe véve.
Mi az előnye a LED izzóknak az étkezőasztal fölötti lámpában?
A LED technológiának köszönhetően a LED izzók energiatakarékosak, hosszú élettartamúak, egyszerűbben szabályozhatóak. Jelentős rezsitakarékosságot eredményezhetnek.
Mennyezeti lámpákA modern konyhák és étkezők alapvető felszereltsége a megfelelő mennyezeti világítás. Az étkezői és konyhai lámpák nem csak amellett felelősek, hogy kellemes fényviszonyokat teremtsenek, hanem hozzájárulnak az adott tér hangulatához is.
Számos lámpakialakítás létezik, a funkcionális fali- és asztali lámpáktól a díszvilágításként szolgáló modellekig. A mennyezeti lámpáknál a legfontosabb szempont természetesen a megvilágítás intenzitása és területi lefedettsége. Ennek érdekében választhatunk szétcsatolható LED-es multifokális vagy LED-es szalaglámpákat, amelyek a teljes étkezői vagy konyhai területet jól kivilágíthatják.
Az étkezők esetében az üveg felszerelési lehetőségű mennyezeti lámpák adhatnak elegáns és hangulatos megjelenést. A világítótestek széles color rendere lehetővé teszi, hogy a lámpák színe illeszkedjen a bútorok vagy a falburkolat árnyalatához. A világítószálak száma és hossza, valamint a fényáró fokozata határozza meg az elérhető fényerő mértékét. Általában összecsukható felfüggesztésük könnyű tisztíthatóságot is jelent.
A konyhákban a praktikumon van a hangsúly. A funkcióra optimalizált mennyezeti fényforrások általában fémszerkezetűek, ellenállóak a káros hatásokkal szemben. A kis méretű modellek a munkalaphoz közel végzik a leghatékonyabb megvilágítást, míg a nagyobb lámpatestek széles területet tudnak kivilágítani. Elhelyezésük a konyhai ergonómia szempontjából is fontos. Praktikus megoldás lehet az érzékelős kapcsolás is.
Az étkezői mennyezeti lámpák között találhatunk lágyhangulatú fényforrásokat, hagyományos csillárokat, de kreatív kialakítású modelleket is: a LED-szálakból összeállított csillárhasbn futó például hangulatos megjelenést kölcsönözhet.
A vásárlás során érdemes figyelembe venni a lámpatestek méretét, fényerejét, színét, típusát (LED/hagyományos izzó), elhelyezhetőségét és függesztési megoldásait. A megfelelő megvilágítás mellett a dizájner lámpák kreatív kivitele is hozzájárulhat az étkező vagy a konyha harmonikus megjelenéséhez. A fénytechnikai megoldásokkal együtt formálhatjuk ki az adott élethelyiség egyedi hangulatát.
Milyen típusú konyhai mennyezeti lámpák léteznek?
A konyhákban a legelterjedtebbek az alábbi típusú mennyezeti lámpák: multifokális LED- vagy hagyományos izzólámpás modellek, amelyek nagyobb területet tudnak lefedni; funkcióra optimalizált, praktikus, fémszerkezetű lámpák, kis méretűek a munkalap feletti megvilágításhoz és nagyobbak a teljes konyha jó megvilágításához; érzékelős kapcsolású modellek, melyek csak akkor kapcsolódnak be, amikor szükség van a fényre.
Milyen tényezőket kell figyelembe venni az étkezői mennyezeti lámpák kiválasztásakor?
Több fontos tényezőt érdemes figyelembe venni az étkezői mennyezeti lámpák megvásárlásakor. Ilyen például a lámpatest mérete, típusa (LED vagy hagyományos), színe és fényereje, melyek együttesen határozzák meg a kiválasztott lámpa hangulatkeltő képességét. Ezenkívül szempont lehet még a lámpa függesztési módja, felszerelhetősége és elhelyezhetősége a mennyezeten.
Milyen funkciói vannak az étkezői mennyezeti lámpáknak?
Az étkezői mennyezeti lámpáknak több funkciója van: elsődleges feladatuk, hogy megfelelő fényerővel és egyenletes elosztással kivilágítsák az étkező területét; hozzájárulhatnak a helyiség hangulatának kialakításához akár a színükkel, formájukkal, anyagukkal; díszvilágításként is szolgálhatnak; adott esetekben design elemekké is válhatnak; egyszerű, összecsukható felfüggesztésük révén könnyebben tisztíthatók.
Melyek a modernebb kialakítású étkezői mennyezeti lámpák előnyei?
A modernebb, kreatívabb kialakítású étkezői mennyezeti lámpák több szempontból is előnyösek lehetnek. A LED-szálakból összeállított lámpatestek kisebb helyet foglalnak el és kedvezőbb hatásfokkal rendelkeznek. A különböző formatervek izgalmas design megoldásokkal gazdagíthatják az étkező megjelenését. Az üveg felszerelési lehetőség opcionális színválasztéka illeszkedhet a bútorok és falak színeihez. Összességében a modern világítástechnika rugalmasabb hangulatkeltésre ad lehetőséget.
Kerek mennyezeti lámpákEgy tágas előszobában vagy folyosón egy jól megválasztott mennyezeti lámpa nem csupán gyakorlati szempontból nélkülözhetetlen, hanem esztétikailag is lenyűgöző eleme lehet az adott térnek. Az előszobai lámpáknak számos funkciójuk és kialakításuk lehet, hogy teljes mértékben kiszolgálják használóikat.
A legfontosabb szempont természetesen a megfelelő fényerősség biztosítása. Az ideális fényerő a szemnek és funkcionális céloknak is megfelel, ezért általában 600 és 2000 lumen között alakul. A fehér fény lehetőleg hideg fehér legyen, ami kifejezetten tág, nyitott tereknél teszi kényelmessé és praktikusabbá a használatot. A lámpa kialakítása sem mindegy.
Az egy karos, egyszerű mennyezeti lámpák mellett akadnak kerek, mintegy léggömbhöz hasonló, vagy kör alakú, a mennyezetről függőlegesen lelógó csoportos kivitelű négy-öt karos előszobai megoldások is, amelyek nem csak praktikusak, hanem igazán mutatósak is lehetnek. Ez utóbbiak főleg ívlámpákban készülnek, így a világosság szépen egyenletesen oszlik el a teremben. Léteznek direkt/indirekt megoldások is.
Más előnyös kiegészítők lehetnek mennyezeti árnyékolók vagy átlátszó műanyag csövekben függőleges tengelyű LED csíkok. Az előbbiek szabályozható árnyékolóelemekkel lehetővé teszik, hogy pontosan csak annyi fény jusson be az adott térbe, amennyi szükséges. Ez jó megoldás lehet előszoba vagy folyosó esetén, mert így nem zavarja a szemet, de mégis világos marad a helyiség.
Az utóbbi LED-csíkos megoldások estek elegánsak és praktikusak: modern, letisztult megjelenésük van, miközben jelentős világítást biztosítanak. Azonnal felismerhető, hogy új generációs mennyezeti lámpákról van szó, amelyek tartósak, alacsony energiafogyasztásúak, ráadásul számos frizurában és hosszban készülnek. Egy LED-es függőleges lámpa kiváltja az akár három-négy hagyományos lámpát is.
Összességében tehát azt mondhatjuk, hogy már maga a megfelelően kiválasztott és elhelyezett számú, típusú és fényerejű előszobai mennyezeti lámpa jelentősen növelheti egy folyosó illetve előszoba letisztultságát, esztétikáját és funkcionalitását.
1. Mi az előszobai mennyezeti lámpák legfontosabb szerepe?
Az, hogy megfelelő fényerőt és világosságot biztosítsanak az előszobában illetve folyosón. Ez alapvető fontosságú a tér funkcionális használatához.
2. Milyen mérettartományban mozog az ideális fényerősség?
Általában 600 és 2000 lumen között alakul. Ez biztosít elegendő, de nem terhelő fényerőt az emberi szem számára, így kényelmes és praktikus a használata.
3. Mi az előnye a kör alakú és csoportos elrendezésű előszobai lámpáknak?
Nemcsak praktikusabbak lehetnek, mert nagyobb felületen biztosítanak fényt, hanem mutatósabbá is tehetik az előszobát és folyosót. Ívlámpa kivitelben egyenletesen oszlik el a fény.
4. Mi az előnye a LED-es megoldású függőleges lámpáknak?
Modern, letisztult megjelenésük van, nagy világítást biztosítanak alacsony fogyasztással. Tartósak, számos hosszban és formában készülnek, akár három hagyományos lámpát is kiválthatnak.
Sigma
A Sigma egy elismert világítástechnikai gyártó, amely széles választékban kínál különleges stílusú és típusú lámpákat, mindezt kiváló minőségben és lenyűgöző designban. A cég termékei között megtalálhatóak a modern, minimalista, design, retró, mediterrán és rusztikus stílusok, így mindenki számára tökéletes választást biztosítva.
A Sigma modern lámpái a letisztult formákkal és egyszerű vonalakkal ejtik le a vásárlókat a lábukról, míg a minimalista megoldások a funkcionalitást és az elegáns esztétikát éltetik. A design lámpák a legfrissebb trendeket követik, és különleges alakzatokkal, anyagokkal és színekkel hívják fel magukra a figyelmet. A retró stílusú lámpák visszahozzák a múlt idők varázsát, a mediterrán termékek pedig a tengerparti életérzést csempészik az otthonokba. A rusztikus lámpák a természetes anyagok és hagyományos formák által tökéletesen illeszkednek a vidéki stílusú enteriőrbe.
A Sigma kínálatában mindenféle lámpatípus megtalálható, beleértve a fali lámpákat, állólámpákat, asztali lámpákat és mennyezeti lámpákat. A fali lámpák diszkrét és hatékony világítást nyújtanak a helyiségben, az állólámpák pedig kellemes hangulatot teremtenek, miközben az enteriőr központi elemévé válhatnak. Az asztali lámpák tökéletesek olvasáshoz, munkához vagy akár díszítő elemként is megállják a helyüket. A mennyezeti lámpák a helyiség általános világítását szolgálják, és akár lenyűgöző design darabként is megjelenhetnek.
Összefoglalva, a Sigma gyártó széleskörű választékot kínál a különféle stílusok és lámpatípusok terén, hogy minden igényt kielégítsen és kiváló minőségű világítási megoldásokat nyújtson mind otthonodba, mind irodádba.
lámpabolt, lámpa bolt, lámpa szaküzlet, világítási szaküzlet, csillár, nagy lámpa, pezsgőburás lámpa, kristály lámpa,kristálylámpák,kristálycsillárok,kristályok, kicsi lámpa, falikar, függeszték, kapcsolós lámpa, álló lámpa, asztali lámpa, hosszú lámpa, olcsó lámpa, antik lámpa, spot lámpa, kültéri lámpa, gyerek lámpa, kerek lámpa, négyzetes lámpa, kocka lámpa, réz lámpa, színes lámpa, fehér lámpa, króm lámpa, előtéri lámpa, fürdoszobai lámpa, konyhai lámpa, halószobai lámpa, hangulat lámpa, mennyezeti lámpa, budaörsi webáruház, budaörsön lámpaweb,lámpa webáruház,olaszlámpák,töröklámpák, lámpa, Globo lámpa,Ideal lux lámpa, lámpa,Sevinc lámpa,Kolarz lámpa lámpa,stb. Sigma lámpák Lengyelországban gyártott, nagyon közkedvelt lámpák! Modern lámpák Budaörs, csillárok Budaörs, fali lámpák Budaörs, asztali lámpák Budaörs, állólámpák Budaörs, lámpák azonnal Budaörs, lámpák raktárról Budaörs, szép lámpák Budaörs, csitetős lámpák Budaörs, éjjeli lámpák Budaörs, kerti lámpák Budaörs, fürdőszobai lámpák Budaörs, beépíthető lámpák Budaörs, mennyezeti lámpák Budaörs, gyerek lámpák Budaörs, kristály lámpák Budaörs, kristály falilámpák Budaörs, kristály állólámpák Budaörs, LED lámpák Budaörs, LED falilámpák Budaörs, LED mennyezeti lámpák Budaörs, Loft stílusú lámpák Budaörs, Minimál stílusú lámpák Budaörs, mediterrán stílusú lámpák Budaörs, rusztikuslampak, rusztikuslámpák.budaörs, rusztikusállólámpák, rusztikusasztalilámpák, rusztikuscsillárok.budaörs, rusztikusfüggesztékek.budaörs, lampak.budaörs, fenyforras.budaörs, lampabolt.budaörs, csillarbolt.budaörs, lampaker.eskedes.budaörs, lampa.budaörs, lampaaruhaz.budaörs, lampanet.budaörs, alkonylampa.budaörs, alkonylampak.budaörs, lampaszalon.budaörs, lámpa.budaörs, ledlámpákolcsón, lamparendeles.budaörs, lamparendeles.raktárról.budaörs, ledlampaaruaz.budaörs, ledarhuaz.budaörs, csillarbolt.budaörs, asztalilámpabolt.budaörs, designlampak.budaörs, modernlampak.budaörs, loftlampak.budaörs, lámpabolt, lámpa bolt, lámpa szaküzlet, világítási szaküzlet, minimallampak.budaörs, klasszikuslampak.budaörs, rusztikuslampak.budaörs, mediterranlampak.budaörs, azzardolampabolt.budaörs, ideal-luxlampabolt.budaörs, sevinclampabolt.budaörs, nowodvorskilampabolt.budaörs, zumalampabolt.budaörs, redolampabolt.budaörs, lampabolt.budaörs, ideal-lux.lampak.budaörs, nowodvorski.lampak.budaörs, azzardo.lampak.budaörs, zuma.lampak.budaörs, redo.lampak.budaörs, searchlight.lampak.budaörs, novaluce.lampak.budaörs, tklighting.lampak.budaörs, sigma.lampak.budaörs, minőségi.csillárok.budaörs, szép.lámpák.budaörs, olcsólampa.budaörs, ledlampak.budaörs, lámpák.mennyezeti.budaörs, lampa.szakuzlet.budaörs,fuggesztek.lampak.budaörs, asztalilampak.budaörs, dekorációsállólámpák.budaörs, éjjelilámpák.budaörs.hu, modernéjjelilámpák.budaörs, klasszikuséjjelilámpák.budaörs, íróasztalilámpák.budaörs, modern.fürdőszobai.lámpák.budaörs, beépíthetőlámpák.budaörs, többizzóslámpák.budaörs, konyhai.függesztékek.budaörs, konyhai.csillárok.budaörs, falilámpák.budaörs, falikarok.budaörs, gyereklámpák.budaörs, gyerekasztalilámpák.budaörs, kristálycsillárok.budaörs, kristálylámpák.budaörs, mennyezetikristálylámpák.budaörs, kristályállólámpák.budaörs, modernállólámpák.budaörs,kerekmennyezetilámpák.budaörs, sínrendszerlámpák.budaörs, ernyősasztalil.lámpák.budaörs, ernyősálló.lámpák.budaörs, ernyőscsillárok.budaörs, kültéri.lámpák.budaörs, modernkültérifalilámpák.budaörs, falilámpák.budaörs, kültériállólámpák.budaörs, leszúrhatókültéri.lámpák.budaörs, kültéri.mennyezeti.lámpák.budaörs, kültéri.led.lámpák.budaörs, kültéri.függesztéklámpák.budaörs, lámpabolt, lámpa bolt, lámpa szaküzlet, világítási szaküzlet,
SIGMA 32427 ROY 1 plafon czarny_biały mennyezeti lámpa minimál stílusban lámpa a következő kategóriákban található:
BELTÉRI LÁMPÁK
A beltéri lámpák sokféle típusa közül választhatunk otthonunk megvilágításához. A fali lámpák praktikus megoldást jelentenek olyan helyekre, ahol nincs elég hely más lámpatípus elhelyezésére. A fali lámpák fényereje többnyire egy szobányi teret képes megvilágítani.
Az állólámpák szintén sokféle formában és stílusban kaphatóak. Az állólámpák olvasólámpaként vagy villanykörtékként funkcionálhatnak. Az asztali lámpák az asztalokra helyezhető kisebb méretű lámpák, melyek fénye csak egy korlátozott területre, például az asztalra vetül.
A csillárok a mennyezetre szerelhető, több lámpafejből álló lámpák. A csillárokat a nappalikban és étkezőkben használják általános megvilágításra. A függesztett lámpák kötélen vagy láncokon függesztett, levegőben lógó lámpák, melyeket szintén nagyobb terekbe ajánlott elhelyezni.
A mennyezeti lámpák a plafonra szerelt, lefelé irányuló fényt adó lámpák. A gyerekszobai lámpák színes, játékos kivitelben készülnek, mesekönyv alakú vagy állatfigurás kivitelben is kaphatóak. A fürdőszobai lámpáknak ellenállónak kell lenniük a párával és nedvességgel szemben.
Energiatakarékosság szempontjából érdemes LED-es körtéket vagy LED-es izzókkal ellátott lámpákat választani. A különböző stílusokban kapható lámpatestek lehetnek faból, textilből, papírból vagy akár fémből. A lámpák megválasztásakor gondoljunk otthonunk belsőépítészeti stílusára is, hogy azok illeszkedjenek egymáshoz.
Milyen lámpákat érdemes választani gyerekszobába?
A gyerekszobába érdemes választani színes, játékos kivitelű lámpákat. Kaphatóak mesekönyv formájú, állatfigurás (pl. bagoly, pillangó) lámpák, melyek fénye nem túl erős, kellemes fényt biztosítanak egy gyereknek.
Milyen lámpákat ajánlott választani fürdőszobába?
A fürdőszobába választott lámpáknak víz- és páraállónak kell lenniük. Ajánlott inkább fali lámpákat vagy LED-es paneleket választani, melyek ellenállóbbak a nedvességnek. A csillárok és állólámpák kerülendőek fürdőszobai használatra.
Milyen lámpák alkalmasak nagyobb belső terek megvilágítására?
Nagyobb belső terek, nappalik, étkezők megvilágítására a legalkalmasabb lámpatípusok a csillárok, függesztett lámpák és fali lámpák. Ezek fényereje elegendő egy nagyobb tér megvilágításához, illetve a csillárok és függesztett lámpák lerakása decentralizáltabb fényt eredményez, mint a mennyezeti lámpák.
Milyen anyagból készülhetnek a beltéri lámpák lámpatestjei?
A beltéri lámpák lámpatestjei sokféle anyagból készülhetnek, úgymint: textil, fa, papír, műanyag vagy fém. A választott anyagtól függően a lámpák stílusa és fénye nagyban eltérő lehet. Például a faból vagy textilből készült lámpák melegebb, sárgás fényt bocsátanak ki, míg a fémlámpák fénye tisztább, fehérebb.
>>> MENNYEZETI LÁMPÁK
Mi nem hagyjuk Önöket sötétbe! Nézze meg mennyezeti lámpa kínálatunkat a moderntől a szöveternyősig. A tetszetős, exkluzív és letisztult mennyezeti lámpák optimális fény biztosítanak minden helységben. Válasszon stílusos mennyezeti lámpát, luxus mennyezeti lámpát vagy népszerű és elegáns, vagy raktáron lévő mennyezeti lámpáink közül.
A beltéri mennyezeti lámpák fontos szerepet játszanak otthonunk megvilágításában és hangulatának megteremtésében. A mennyezeti lámpák otthonunk központi fényforrásai, amelyek általános világítást biztosítanak nappalinkban, hálószobánkban és konyhánkban is.
A beltéri mennyezeti lámpák széles választéka közül választhatunk. A legáltalánosabb típusok a csillárok, a spotlámpák és a függesztett lámpák. A csillárokon 3-6 világítótest is lehet, amelyek egyaránt lehetnek irányított fényű spotlámpák vagy diffuse fényt adó függesztett lámpák. A csillárok elegáns és impozáns megvilágítást eredményeznek. A spotlámpák irányított, fókuszált fényt adnak és a csillárnál kisebb, kompaktabb kivitelben kaphatók. A függesztett lámpák az egész helyiséget diffuse fénnyel töltik be.
A mennyezeti lámpák különféle stílusúak és formájúak, valamint különböző fényerővel rendelkeznek lehetnek, hogy illeszkedjenek belsőnk kialakításához és az adott helyiség fényigényéhez. Választhatunk barokk, vintage, ipari vagy minimalista stílusú darabokat. Formájuk lehet kerek, tégla, doboz vagy szögletes. A helyiség nagyságától és funkciójától függően dönthetünk plafonba süllyeszthető, felfüggesztett vagy állólámpák mellett. Világosító képességeik az introvertált hangulati fénytől a 3000 lumen feletti intenzív fényig terjednek.
A beltéri mennyezeti lámpák energiatakarékos, LED-es fényforrásokat tartalmaznak, amelyek kellemes, meleg fehér fényt adnak, akár 50 000 órányi élettartammal. Az intelligens lámpák dimmelhetők és szabályozható a fényerőjük okostelefonos applikációkkal. A mennyezeti lámpák kiválasztásakor érdemes figyelembe venni a helyiség stílusát, méretét és használati módját is.
1. Milyen típusú beltéri mennyezeti lámpák léteznek?
A legáltalánosabb típusok a csillárok, a spotlámpák és a függesztett lámpák. A csillárokon 3-6 világítótest is lehet. A spotlámpák irányított fényt adnak, a függesztett lámpák diffuse fényt.
2. Milyen formájúak és stílusúak lehetnek a mennyezeti lámpák?
A mennyezeti lámpák különféle stílusúak, pl. barokk, vintage, ipari vagy minimalista. Formájuk lehet kerek, tégla, doboz vagy szögletes. Illeszkednek a helyiség enteriőrjéhez.
3. Milyen fényerővel rendelkezhetnek a beltéri mennyezeti lámpák?
Fényerőnk introvertált hangulatvilágítástól 3000 lumen feletti intenzív fényig terjed. A lámpák energiatakarékos LED-es fényforrások, meleg fehér fénnyel, akár 50 000 óra élettartammal.
4. Hogyan szabályozhatóak a modern mennyezeti lámpák?
Az intelligens lámpák fényereje dimmelhető, szabályozható okostelefonos applikációval. A fényerőt az adott helyiség használatához vagy hangulatához igazíthatjuk.
Kerek mennyezeti lámpák
A beltéri kerek formájú mennyezeti lámpák elegáns stílusúak és nagyban hozzájárulnak egy enteriőr hangulatához. Klasszikus, letisztult formájuk miatt szinte bármilyen lakberendezési stílushoz illenek. A kerek lámpabúrák által keltett diffúz, szórt fény meleg, otthonos hangulatot teremt.
A beltéri kerek mennyezeti lámpák közül választhatunk egyszerű, díszítés nélküli darabokat vagy díszesebb, kristályokkal, gömbökkel, csipkével vagy más anyagokkal dekorált változatokat. A lámpabúra anyaga lehet textil, üveg, fa, fém vagy akril. Méretük általában 30-50 centiméter között van, de kaphatók ennél nagyobb, akár 70-100 centiméteres darabok is. A kisebb kerek lámpák nappalinkba vagy hálószobába ideálisak, a nagyobb méretűek előszobába, lépcsőházba vagy étkezőbe ajánlottak.
A kerek mennyezeti lámpákban általában dimmelhető, energiatakarékos LED fényforrás található, amely kellemes, meleg fényt ad. A fényerősség általában 2000-3500 lumen körüli, de kaphatók hangulatvilágításra is alkalmas, kevesebb, mint 2000 lumenes változatok. A lámpatesteken elhelyezett több LED-del tetszőleges színösszeállítások és fényhatások érhetők el.
A beltéri kerek formájú mennyezeti lámpák ára a lámpabúra méretétől, anyagától és a világítótestek számától függően 10 000 forinttól 150 000 forintig terjedhetnek. Stílusos megjelenésük és az általuk nyújtott hangulatos világítás miatt belsőépítészek és otthontervezők körében is kedveltek.
Itt 4 darab kérdés-válasz 200 szóban a beltéri kerek formájú mennyezeti lámpákról árak nélkül:
1. Milyen stílusúak a kerek formájú mennyezeti lámpák?
Elegánsak és klasszikusak, szinte bármilyen enteriőrhöz illenek. Diffúz fényük otthonos hangulatot teremt.
2. Milyen anyagokból készülhetnek a kerek mennyezeti lámpák?
A lámpabúrák anyaga lehet textil, üveg, fa, fém vagy akril. Díszítésük lehet kristály, gömb, csipke vagy más dekoráció.
3. Mekkora méretben kaphatóak a beltéri kerek mennyezeti lámpák?
Általában 30-50 cm közöttiek, de 70-100 cm-es darabok is léteznek. A kisebbek lakótérbe, a nagyobbak előszobába, lépcsőházba ajánlottak.
4. Milyen fényforrással rendelkeznek a kerek mennyezeti lámpák?
Általában dimmelhető, energiatakarékos LED-del, 2000-3500 lumen fényerővel. LED-ek tetszőleges színekben és fényhatásokban. Hangulatvilágításra kevesebb mint 2000 lumenes változatok is vannak.
LÁMPÁK STÍLUSOK SZERINT >>
A lakberendezés fontos része a megfelelő világítás kialakítása. A lámpák kiválasztásakor több szempontot érdemes figyelembe venni, mint például a stílust, a fényerőt vagy a színhőmérsékletet. A lakás hangulatát nagyban befolyásolja a világítás, ezért érdemes olyan lámpákat választani, amelyek illeszkednek az adott enteriőrhöz.
A modern lakásokban kedvelt világítási megoldások a mennyezeti lámpák, spotlámpák, fali lámpák vagy akár a különböző csillárok. A mennyezeti lámpák közül a kristálycsillárok elegáns és látványos megoldást nyújtanak. A csillárkarokon elhelyezett díszes kristálypréselésű elemek szépen szórják a fényt. Az egyszerűbb, letisztult formájú fehér mennyezeti lámpák modern enteriőrökben is jól mutatnak.
A fali lámpák kiválóan alkalmazhatóak olyan helyiségekben, ahol nincs lehetőség mennyezeti lámpát elhelyezni. Az egyszerű, karcsú kialakítású fém fali lámpák remekül illenek modern és skandináv stílusban berendezett lakásokba. A vastag, nehéz fali lámpák inkább hagyományos és indusztriális enteriőrökben érvényesülnek. A klasszikus stílusú fali lámpákon díszesebb, historizáló formákban, akár kőriszalag díszítőelemekkel találkozhatunk.
Az asztali és állólámpák kisebb terekben, mint nappali vagy hálószoba még hangulatosabbá tudják tenni a világítást. Az állólámpák magasabbak, így diffúzabb fényt biztosítanak, míg az asztali lámpákkal pontszerű, irányított fényhatásokat érhetünk el. A lámpák árnyékolóinak színeivel és formájával is játszhatunk, így nagyban befolyásolhatjuk a lámpa összhatását.
A lámpák kiválasztásánál érdemes odafigyelni az energiatakarékos megoldásokra is. A LED-es izzókkal felszerelt lámpatestekkel kellemes fényhatások érhetőek el alacsonyabb energiafogyasztás mellett. A dizájnos, modern LED-es lámpák mára szinte minden stílusirányzathoz illeszkedő alternatívát kínálnak.
Milyen fényt biztosítanak a modern stílusú lámpák?
A modern lakásokban gyakran alkalmazott lámpák, mint a mennyezeti lámpák, spotlámpák vagy fali lámpák diffúz, szórt fényt biztosítanak. A mennyezeti lámpák esetében kör alakú vagy letisztult formájú armatúrákban elhelyezett optikák gondoskodnak a puha, egyenletes fényeloszlásról. A spotlámpáknál a fény irányítható, de a matrizálásukkal szintén kellemes,diffúz fényhatások érhetőek el. A modern fali lámpák karcsú kialakításúak, fémszerkezetűek, és általában fehér vagy szürke színű lámpaburával rendelkeznek. Ezek a modern lámpatípusok összességében egy letisztult, puha megvilágítást eredményeznek a lakásban.
Milyen világítási megoldások alkalmazhatóak kisebb helyiségekben?
Kisebb helyiségekben, mint nappali, hálószoba vagy dolgozószoba ideális világítási megoldások az asztali és állólámpák. Az asztali lámpák pontszerű fényforrások, melyek alkalmasak egy adott terület kiemelésére. Az asztali lámpák magassága változtatható, így a fényerő könnyen szabályozható. Az állólámpák magasabbak, diffúzabb fényt biztosítanak. Általában textil vagy papír árnyékolóval rendelkeznek, melyek segítenek a fény irányításában és kellemes atmoszféra teremtésében. Ezek a lámpák kisebb helyiségekben hangulatos megoldások a főfény mellett vagy akár annak alternatívájaként.
Milyen stílusirányzatok jellemző lámpái a fali és csillár lámpák?
A fali lámpák és csillárok széles választéka képviseli a különböző stílusirányzatokat. A historizáló stílusra jellemzőek a díszesebb kialakítású, akár kőriszalaggal díszített klasszikus fali lámpák. A modern és skandináv stílusra az egyszerű, letisztult vonalvezetésű fém fali lámpák jellemzőek. Az ipari stílusban használatosak a nehéz, tömör fali lámpák nyers anyaghasználattal. A csillároknál a kristálycsillárok a historizáló és klasszikus stílus kedvelt világítási megoldásai, míg a modern stílusban az egyszerű, kör alakú fehér csillárok használatosak. A csillárok a mennyezetek központi világítására szolgálnak, így lakásunk hangulatát nagyban befolyásolják.
Minimál >>
A minimál dizájn jellemzője a egyszerűség, a tisztaság és a funkcionalitás. A minimál lámpák ennek szellemében letisztult formájúak és csak a legszükségesebb elemeket tartalmazzák.
A fali lámpák közül a kör alakú, fehér vagy szürke árnyékolóval ellátott változatok felelnek meg leginkább ennek a stílusnak. A textil vagy papír árnyékoló helyett inkább a matt üveg vagy műanyag változatot érdemes választani. A lámpatest legtöbbször krómozott vagy fehér színű, egyszerű, kúpos formájú.
Az asztali lámpáknál szintén a krómozott, ezüst vagy fehér szín és az egyszerű, geometrikus alak a jellemző. Kedvelt forma a gömb, a henger és a kocka. Az állólámpákat általában vékony, egyenes talpazat jellemzi, ahol a lámpatest mintegy lebeg a talp fölött.
A mennyezeti és a csillárok esetében visszafogott, letisztult formájú fényforrásokat érdemes választani, például LED spotlámpákat vagy hangsúlyosabb körtéjű, de fehér vagy szürke árnyékolóval ellátott izzókat. A fényforrások elhelyezése szimmetrikus, rendszerezett. A fényforrástakarók és a csillár ágai egyszerűek, egyenesek.
A függesztett lámpáknál a láncok, zsinórok egyszerűek, de erőteljesek. A lámpatestek lehetnek gömb, kocka vagy henger alakúak itt is. A zsinórt általában a mennyezetről vagy magasabban lévő elemekről, például gerendákról engedik le.
A fényforrások közül az izzólámpák mellett kedveltek a spotlámpák, halogén és LED lámpák is, amelyek irányítottan, koncentráltan vetítik a fényt. Az energiatakarékos LED-es megoldások különösen előnyösek.
Összességében a minimál stílusú lámpák letisztultak, visszafogottak, tiszták és egyszerűek. Csak a legszükségesebb elemeket tartalmazzák de ezzel együtt is stílusos alkotások. Fénnyel telítik a teret anélkül, hogy túlhangsúlyoznák magukat.
Milyen alapvető formai jellemzői vannak a minimál stílusú lámpáknak?
A minimál lámpák formái egyszerűek, geometrikusak. Kedveltek a gömb, kocka vagy henger alakú lámpatestek. Az árnyékolók egyszerű, kör vagy négyszög alakúak. A talpazatok vékonyak, letisztultak. A csillárok, mennyezeti lámpák szimmetrikus elrendezésűek, a fényforrások és a fényforrást takaró elemek egyszerű, funkcionális kivitelűek.
Milyen fényforrások használatosak jellemzően ebben a stílusban?
A minimál stílusú lámpákban kedveltek az energiatakarékos, koncentrált fényt adó fényforrások, mint az LED-es spotlámpák, LED-es izzók és fluoreszcens lámpák. Az irányított fényforrások takarékosak és letisztult megvilágítást biztosítanak. Az izzólámpák csak visszafogott, fehér vagy szürke árnyalatúak lehetnek.
Milyen helyiségekbe illenek a minimál stílusú lámpák?
A minimál stílusú lámpák tökéletesen illenek modern belső terekbe, újépítésű vagy felújított lakásokba és házakba. Különösen alkalmasak nappalikba, hálószobákba, konyhákba, étkezőkbe, előszobákba. Passzolnak az irodai környezethez és üzleti belső terekhez is. Általában olyan helyekre ajánlottak, ahol fontos a tiszta, rendezett és elegáns megjelenés.
Milyen egyéb bútorok és dekorációs elemek illenek a minimál lámpákhoz?
A minimál lámpákhoz hasonlóan letisztult bútorok illenek, például a modern üveglapokkal és krómozott lábakkal készült dohányzóasztalok, kávézóasztalok, éjjeliszekrények. A puha bútoroknál egyszerű vonalvezetésű ülőgarnitúrák és fotelek a megfelelőek. A dekorációban a kevesebb több elv érvényesül: néhány kedvelt díszítőelem a növények, az absztrakt festmények, a fekete-fehér fotók. A kiegészítők is letisztultak, például az órák, tükrök. A lakásban uralkodó színek a fehér, szürke, fekete árnyalatai.
Loft >>
A Loft stílus a modern ipari dizájn jegyeit viseli magán, ahol az egyszerű vonalvezetés és a nyers anyagok dominálnak. A Loft lámpákra jellemző az acél, réz, fa és textilanyagok használata.
A Loft stílusú fali lámpák egyszerűek, funkcionálisak és stílusosak. A fekete acélból készült fali konzol és az acélhuzalokkal felfüggesztett ipari lámpabura jellegzetes elemei ezeknek a lámpáknak. A rézberakások és a matt üveg káprázatos fényeket produkálnak. A falikarok hosszúságát állíthatjuk, így tetszőlegesen helyezhetjük el a fényforrást.
Az asztali Loft lámpák szintén acélból készülnek, lámpatestjük egyszerű geometrikus formákat mutat. Az erős anyagok és a letisztult formák miatt trendi irodai lámpának is ideálisak. A matt üveg vagy textil anyagból készült árnyékolók barátságossá teszik a fényt.
Az álló Loft lámpák lehetnek akár több méter magasak is, így központi térelemmé válhatnak. A vastag acélcsövekből álló lámpaláb és az ipari dizájnjegyeket hordozó lámpatest egyedi megjelenést kölcsönöz.
A függesztett Loft lámpák acélkábeleken lógnak, mintha egy ipari csarnokból származnának. Fémes felületük és letisztult formájuk miatt ideálisak loft berendezésű helyiségek megvilágítására. A csavart acélhuzalok rugalmasak és a lámpatest magasságát tetszőlegesen állíthatjuk.
A Loft csillárok monumentálisak és nagyobb tereket képesek megvilágítani. Több kisebb fényforrást egyesítenek és lenyűgöző központi elemként szolgálnak. Acélból készült vázaikat gyakran textil kábelek és láncos felfüggesztések tartják.
A Loft mennyezeti és lámpák ragyogást csempésznek az életterekbe. Az acélból és üvegből készült formákban elrejtett fényforrások meglepetésszerű, csodás fényeket produkálnak. A kristályokban megtörő és szóródó fények különleges hangulatot teremtenek.
Milyen anyagok jellemzőek a Loft stílusú lámpákra?
A Loft lámpákra az acél, réz, fa és textilanyagok használata jellemző. Az acél az egyik meghatározó anyag, amelyet a lámpák konzoljaihoz, karjaihoz és lábához használnak. A rézberakások és a matt üveg dekoratív elemekként jelennek meg. A textilanyagok általában árnyékolókat alkotnak.
Milyen típusai vannak a Loft lámpáknak?
A Loft lámpák típusai a következők:
Fali lámpák, asztali lámpák, álló lámpák, függesztett lámpák, csillárok és mennyezeti/kristály lámpák. A fali és asztali lámpák kisebb tereket világítanak meg, az álló, függesztett és csillár típusok nagyobb teret képesek megvilágítani.
Hogyan jellemeznéd röviden a Loft csillárt?
A Loft csillár monumentális, lenyűgöző központi elem. Több kisebb fényforrást egyesít, így nagyobb tereket képes megvilágítani. Jellemzően acélból készült vázából és textil kábelekből, láncos felfüggesztésekből épül fel. Monumentális mérete miatt gyakran térelemmé válik.
Mi jellemzi a Loft mennyezeti és kristály lámpákat?
A Loft mennyezeti és kristály lámpák lenyűgöző atmoszférát teremtenek a belső terekben. Az acélból és üvegből készült formákban elrejtett fényforrások meglepetésszerű, csodás fényeket produkálnak. A kristályokban megtörő és szóródó fények különleges hangulatot varázsolnak a belső terekbe. Látványuk meghökkentő és elbűvölő.