Hálószobai lámpákA hálószoba elengedhetetlen kelléke egy kényelmes világítás. Hálószobában sokféle lámpát használhatunk, legyen szó mennyezeti lámpáról, állólámpáról, asztali vagy éjjeli lámpáról. Mindegyiknek megvan a maga előnye.
Mennyezeti lámpa - A mennyezeti lámpa általában egyszerűbb, de remek dekorációs és gyakorlati szempontból is szóba jöhet. Ideális arra, hogy szélesebb területet világítson meg. Sok hálószoba világítását egy vagy több mennyezeti lámpa biztosítja, amelyek széles skálán mozognak a stílusok és a formák tekintetében.
Állólámpa - Az állólámpa több fényt koncentrál egy adott területre, mint pl. az ágy környékére. Az állólámpák magassága, íve és formája sokféle lehet, fém vagy kerámiaanyagokból is készülhetnek, így illeszkednek a hálószoba bármely stílusához. Legfőképp az ágy mellett vagy az éjjeliszekrényen állva jöhetnek jól.
Asztali lámpa - Az asztali lámpák általában méretüknél fogva kisebb fényerősséggel rendelkeznek, de remeküll kiegészítők lehetnek egy álló vagy mennyezeti lámpával együtt. Asztali lámpát az éjjeliszekrényen vagy más bútordarabon is helyezhetünk el.
Éjjeli lámpa - Az éjjeli lámpa legjobban az éjjeliszekrényen helyezhető el, ahol az éjszakai felkelésekhez nyújt annyi fényt, amennyi még kényelmes, de nem vakítja el az alvókat. Változatos formákban készülnek, kisméretük ellenére nagyon fontos szerepet töltenek be a hálószoba világításában.
Mindegyik lámpaformának más-más szerepe van a hálószoba világításában, kiegészítve egymást egy összhangos, fényáradatot nyújthatnak, amely pihentető, egyszerre nyújt elégséges fényt olvasáshoz, de megőrzi a nyugodt és álmos hangulatot. A különböző anyagok, formák, színek és stílusok széles választéka ad lehetőséget, hogy a hálószoba világítását testre szabjuk szükségleteinknek megfelelően.
1. Melyik lámpa típus nyújtja a legnagyobb mennyiségű fényt?
A mennyezeti lámpák nyújtanak a legnagyobb mennyiségű fényt egy hálószobában, mivel az egész szoba felé irányulnak. Általában több lámpa is hangsúlyozza a mennyezetről érkező világítást, hogy széles területet világítsanak be.
2. Melyik lámpafej a legkényelmesebb éjszakai olvasáshoz?
Az éjjeli lámpa a legjobb választás éjszakai felkelésekhez, olvasáshoz vagy más tevékenységhez. Elegendő fényt nyújt anélkül, hogy túlságosan is erős lenne, így nem vakítja el az alvókat vagy másokat a szobában. Kisméretű lámpafeje és az éjjeliszekrényre való elhelyezése is ideális erre a célra.
3. Melyik lámpa adja a legmelegebb fényárnyalatot?
Leginkább az állólámpák nyújtanak melegebb fényt a hálószobában, mivel többnyire egy kisebb területet világítanak meg közvetlen közelről, pl. az ágy vagy az éjjeliszekrény környékét. A mérsékeltebb, melegebb fényáradat megteremti a pihentető hangulatot.
4. Milyen lámpafajtát javasolnál olvasáshoz éjjel és hajnalban?
Mind az éjjeli lámpák, mind az állólámpák remek választások olvasáshoz éjszaka. Az éjjeli lámpák kisméretüknél fogva azonban nem zavarják meg hamarabb az alvókat, így tökéletes választás hajnali olvasáshoz, amikor már felébrednek a családtagok. Az állólámpák sötétebb éjszakákhoz javasoltak.
Nappaliba lámpákA nappali terület megvilágítása kiemelten fontos, hiszen ez az a helyiség, ahol a legtöbb időt töltjük és ahol a családtagok, barátok összegyűlnek. A nappali fényforrásainak kiválasztásakor több szempontot is figyelembe kell venni.
Elsődleges szempont az, hogy milyen hangulatot szeretnénk teremteni a nappaliban. Egy barátságos, meghitt hangulathoz inkább a sárga fényű izzókat érdemes választani, míg egy modernebb impresszióhoz a fehér fény is megfelelő lehet. A fény ereje is lényeges, hiszen nappalra inkább az erősebb megvilágítást részesítjük előnyben, míg esti pihenéshez, tévézéshez enyhébb fényerő is elegendő.
Másodsorban a helyiség stílusához illeszkedő lámpákat válasszunk. Egy modern berendezett nappaliban stílusosak lehetnek a spotlámpák, állólámpák, csillárok. Egy szoba sarokpontját kiemelhetjük egy nagy méretű állólámpával. Régebbi, klasszikus stílusú szobákban a mennyezeti vagy falikarokra szerelt textilernyős vagy parabolafókuszú lámpák mutatnak jól.
A lámpabúrák anyaga is meghatározó. Üvegbúrák fényesebbek és modernebbek, míg a textilernyők melegebb, sárgás fényt szűrnek át. A nappali asztalainál, kanapéknál, foteloknál jó szolgálatot tesznek az olvasólámpák, melyek koncentrált fényt biztosítanak.
A nappali világítás megtervezésével nemcsak hangulatos és praktikus, de energiatakarékos megoldást is kaphatunk. Érdemes LED izzókat választani és több különböző, egymástól függetlenül szabályozható fényforrást beépíteni a helyiségbe. Így igény szerint növelhetjük vagy csökkenthetjük a fényerőt, különböző megvilágítási hangulatokat teremtve.
Milyen szempontokat érdemes figyelembe venni a nappali világítás megtervezésekor?
A nappali világítás megtervezésénél több szempontot is érdemes mérlegelni. Az első a kívánt hangulat és fényerő, melynek megfelelően választhatunk sárgás, fehér vagy színes izzókat, valamint különböző teljesítményű lámpákat. Figyeljünk a helyiség stílusára is, modern vagy klasszikus berendezéshez más-más lámpák illenek. A lámpabúrák anyaga, például üveg vagy textil szintén befolyásolja a fény hangulatát. Praktikus megoldások az olvasólámpák, spotlámpák.
Hogyan alakítható ki hangulatos világítás a nappaliban?
Hangulatos világítást a nappaliban úgy alakíthatunk ki, ha több, külön szabályozható fényforrást helyezünk el a szobában. Használjunk például állólámpákat a szoba sarkaiban, olvasólámpákat a kanapéknál, spotlámpákat egyes bútorok kiemelésére. Válasszunk sárgás, meleg fényű izzókat, például LED vagy halogén lámpákat.Szabályozzuk a különböző lámpák fényerejét úgy, hogy kellemes hangulatot kapjunk, például esténként tompítsuk le őket.A különböző fényforrásokból adódó játékos árnyékok még hangulatosabbá teszik a nappalit.
Hogyan lehet energiatakarékos a nappali világítása?
A nappali világítását energiatakarékossá tehetjük LED vagy energiatakarékos izzók használatával. Ezek ugyanolyan fényt biztosítanak, mint a hagyományos izzók, de kevesebb energiát fogyasztanak. Figyeljünk arra is, hogy mindig csak annyi lámpát éges-sünk, amennyire feltétlenül szükség van. Használjunk több, külön kapcsolható lámpát, így szükség szerint lekapcsolhatunk néhányat. Alkalmazzunk fényerő-szabályozókat dimmer - , amivel igény szerint állíthatjuk a fényerőt. Ez kellemes megvilágítást eredményez, miközben energiát spórol meg.
Csillárok / függesztett lámpákA csillárok vagy függesztett lámpák könnyed, lebegő megjelenést kölcsönöznek a nappalinak. A plafonra vagy más magas pontokra szerelt vagy függesztett lámpák fénye közvetlenül nem éri a bútorokat és használati tárgyakat, így nem kell attól tartani, hogy a forró lámpatest károsítja azokat.
A csillárok általában 3 vagy több lámpás kivitelben készülnek. A függesztett lámpáknál 1-3 lámpafej található egy láncra, sodronyra vagy más felfüggesztő elemre akasztva. Anyaguk lehet fém, üveg vagy fa. A fémcsillárok letisztult, modern hatásúak, az üvegcsillárok finoman szórják a fényt. A fa csillárok természetes hatást keltenek. Formájuk lehet kerek, szögletes vagy aszimmetrikus. A lámpák átmérője 40 centimétertől akár 1 méterig is terjedhet.
A csillárokban és függesztett lámpákban alkalmazott fényforrás lehet hagyományos vagy energiatakarékos izzólámpa, kompakt fénycső vagy LED. A fényforrások fényereje általában 600-3000 lumen közötti. Választhatunk meleg, 2700-3000 Kelvin, illetve napfehér, 4000 Kelvin körüli fényforrásokat a kívánt hangulatnak megfelelően.
A függesztett lámpák láncai, sodronyai tetszés szerint rövidíthetőek vagy meghosszabbíthatóak a kívánt fénypont eléréséhez. A csillárokat és függesztett lámpákat célszerű legalább 50 centiméterrel az ajtófélfák és más akadályok fölé függeszteni. Optimális elhelyezés a nappali központi része felett, olvasósarok vagy étkezőasztal fölött.
A csillárok és függesztett lámpák elegáns fénypontokat varázsolnak a nappaliba. Könnyed megjelenésükkel nem nyomják el a teret. Sokféle formájú, méretű és stílusú darab közül választhatunk ízlésünknek megfelelőt. A magasabbra felfüggesztett lámpáknak köszönhetően nem kell attól tartanunk, hogy bútorainkat károsítja a forró lámpatest. Hangulatos fénypontokat varázsolnak anélkül, hogy túl erős fényt bocsátanának. Praktikus darabok, melyek segítik a kellemes, otthonos légkör megteremtését és az általános megvilágítás biztosítását a nappaliban.
Milyen előnyei vannak a csillároknak és függesztett lámpáknak?
A csillárok és függesztett lámpák számos előnnyel rendelkeznek. Könnyed, lebegő hatást kölcsönöznek a nappalinak. Mivel a plafonra vagy magasra szerelhetők, nem foglalják a hasznos teret és nem károsítják a bútorokat forró lámpatestükkel. Sokféle méretben és formában kaphatóak, így minden helyiséghez találunk illő darabot. Fényük irányítható, könnyen beállítható a megfelelő megvilágítás eléréséhez. Energiatakarékos fényforrásokkal is üzemeltethetőek.
Hova célszerű elhelyezni a csillárokat és függesztett lámpákat?
A csillárokat és függesztett lámpákat célszerű a nappali központi része fölé, illetve olvasósarok vagy étkezőasztal fölé elhelyezni. Ilyen pozícióban optimálisan meg tudják világítani az adott területet és hangulatos fénypontokat varázsolnak. Legalább 50 cm-rel az ajtófélfák és egyéb akadályok fölött kell elhelyezni őket, hogy ne ütközzünk bele.
Milyen fényforrások használhatóak csillárokban és függesztett lámpákban?
Csillárokban és függesztett lámpákban többféle fényforrás is használható. A hagyományos, meleg fényű izzólámpák olcsók ugyan, de rövidebb élettartamúak és nagyobb energiafogyasztásúak. Napjainkban egyre elterjedtebbek az energiatakarékos fényforrások, mint a kompakt fénycsövek vagy a LED-ek. A LED-ek különösen előnyösek, mivel irányítható a fényük, akár 25 000 órás élettartamúak és alacsony energiafogyasztásúak.
Meleg, 2700-3000 Kelvin, illetve napfehér, 4000 Kelvin körüli fényforrások ajánlottak függő a kívánt hangulattól. Kerüljük a túl meleg, sárga vagy túl hideg, 6000 Kelvin feletti lámpákat.
Milyen stílusú csillárok és függesztett lámpák közül választhatunk?
A csillárok és függesztett lámpák többféle stílusban kaphatóak. A modern lámpák letisztult, fém csillárok, illetve minimalista, fekete vagy fehér lámpatestek. A klasszikus stílusúak antik vagy szecessziós stílusú vas csillárok, fazonos lámpafejekkel. A hagyományos darabok faból készült, fatestes lámpák vagy régies vascsillárok. Az etno stílusú lámpáknál színes üveg és textilernyős változatokkal találkozhatunk. Eklektikus stílusban vegyes, faból, fémből, üvegből kombinált csillárok is kaphatóak. A tiffany lámpáknál a csillár lámpái színes üvegdarabokkal díszítettek.
Csillár / függesztett lámpákA hálószoba világításának megválasztása nagyon fontos, hiszen ez a helyiség egyben a pihenés, a relaxáció színtere is. Éppen ezért olyan lámpákat érdemes választani, amelyek nemcsak a megfelelő fényerőt és fényszínt biztosítják, hanem hangulatossá is teszik az esti olvasást vagy más tevékenységet.
A hálószobai csillár vagy középpontban lógó lámpa tökéletes választás lehet, hiszen egyrészt díszítő elemként is funkcionál, másrészt kellően puha, meleg fényt biztosít. A csillárok lehetnek hagyományos, 3-5 karú függesztett modellek, de választhatunk extravagánsabb, áramló formájú darabokat is. Fontos, hogy anyagát tekintve legyen tartós, de könnyed, például fa, textil, fém vagy akár kovácsolt vas is. A klasszikusabb stílusú hálószobákban jól mutat egy 3-karú, arany, bronz vagy antikolt réz csillár. Modern berendezéshez inkább válasszunk fekete vagy grafitos ívben hajló csillárt.
Ha nem szeretnénk nagy, központi lámpát, remek választás lehet néhány függesztett lámpa. Elhelyezhetjük őket az ágy mindkét oldalán, így olvasáskor vagy más tevékenység közben egyik oldalról is megfelelő a megvilágítás. A függesztett lámpák lehetnek klasszikusabb, textil vagy fémkábellel felfüggesztett modellek vagy láncon lógó ipari stílusú darabok. Az anyaguk hasonlóan legyen tartós és elegáns, a fényerőt és -színt pedig igazítsuk a helyiség stílusához.
A hálószoba fényeinek kiválasztásakor tehát érdemes mind a díszítő funkcióra, mind a megfelelő megvilágítás biztosítására koncentrálni. Egy jól megválasztott csillár vagy néhány hangulatos függesztett lámpa segít kialakítani a tökéletes pihentető teret.
Milyen fényforrás ajánlott a hálószobába?
A hálószobába ajánlott fényforrások azok, amelyek lágy, meleg fényt adnak, nem túl éles és erős, hanem kellemes, pihentető hangulatot teremtenek. Ideálisak az Edison- izzók, a LED-es hangulatlámpák, esetleg a hagyományosabb fénycsövek. Kerülendőek az éles, hideg fehérfényt adó neoncsövek vagy az energiatakarékos, de erős fényű kompakt fénycsövek.
Milyen anyagból készüljön a hálószobai lámpa?
A hálószobai lámpák anyagának tartósnak, elegánsnak, de nem túl nehéznek kell lennie. Jó választás a fa, a textil, a fém (például arany, ezüst, antikolt réz) és a kovácsoltvas. A faanyagú lámpák hangulatosak és természetesek, a textil elegáns és könnyed. A fém lámpák letisztultak, az antikolt réz vagy arany pedig nagyon díszes. A kovácsoltvas szecessziós stílusú darabokat takar.
Hogyan érdemes elhelyezni a függesztett lámpákat?
A függesztett lámpák elhelyezésénél több lehetőség is van. Az egyik, ha az ágy két oldalára, az éjjeliszekrények fölé helyezzük el őket, így mindkét oldalról jól megvilágítják az ágyat, kényelmesen lehet mellettük olvasni. Megoldás az is, ha az ágy fejénél és lábánál szerelünk fel 1-1 lámpát. Harmadik variáció a szoba távolabbi pontjain elhelyezett 2 függesztett lámpa, így puha, nem harsány fényük bevilágítja kellemesen a teret.
Mikor válasszunk csillárt?
Csillár választása akkor ideális, ha impozánsabb megjelenésre vágyunk és a hálószoba stílusa inkább klasszikus. Egy 3-5 karú arany, ezüst vagy antikolt réz csillár kiválóan illik a hagyományosabb bútorokkal és textilekkel berendezett hálószobákba. Modernebb térben egy fekete vagy grafit színű, áramvonalasabb formájú csillár is jó választás lehet. A csillár a fényein túl fontos díszítőelem, ezért mindenképp válasszunk igényes, tartós és stílusában a hálószobához illő darabot.
Texti ernyős függesztett lámpákA textilanyagok lágyítják és melegítik a hálószoba hangulatát. Ezért remek választás lehet egy textilernyős csillár vagy néhány textilernyős függesztett lámpa. Különösen a klasszikus vagy romantikus stílusú hálószobákban érvényesülnek.
A textilernyős csillár olyan központi lámpa, amelynek ernyője szövetből vagy más lágy textilanyagból készül. Maga a csillárváz lehet fém, fa vagy textil, de mindenképp visszafogott, elegáns formájú. A textilernyő lágy fényt szűr, így a helyiséget meleg, bensőséges fénnyel tölti meg. Válasszunk 3-5 ágból álló, áramvonalas modellt, amelynek ernyője például puha selyemből, gyapjúszövetből vagy vintage stílusú csipkéből készül. A textilernyők összhatásban is harmonizáljanak a hálószoba stílusával és textíliáival.
A textilernyős függesztett lámpák hasonló elvek alapján választhatók. Lámpaernyőjük legyen szintén puha textilanyagból, felfüggesztésükhöz pedig textilkábelt vagy láncot használjunk. A függesztett lámpákat célszerű párosával választani, és az ágy két oldalára, az éjjeliszekrények fölé akasztani. Így kellemes, hangulatos fényt biztosítanak olvasáshoz vagy más tevékenységhez. De alkalmazhatjuk őket az ágy fej- és lábvégénél, vagy a hálószoba távolabbi pontjain is.
A textilernyők anyaga, formája és fénye meleg, barátságos hangulatot teremt. A csillárok és függesztett lámpák puha fényeket szűrnek, így a hálószoba intim zugát teremtik meg. Mind stílusban, mind fényerőben harmonizáljanak a helyiség adottságaival. Kellemes fényük segíti a kikapcsolódást és a feltöltődést.
Milyen textilanyagok javasoltak lámpaernyőnek?
A hálószobai lámpaernyőkhöz puha, természetes textíliákat válasszunk. Kiváló a selyem, a gyapjú vagy lenvászon, esetleg vintage stílusú csipke. A puha anyagok lágyítják és szűrik a fényt, intim hangulatot teremtve. Kerüljük a túl nehéz vagy nagyon sérülékeny szöveteket, és olyanokat, amelyek könnyen gyűrődnek vagy mozdíthatóak. A textilernyők legyenek jól rögzítettek és stabilak.
Milyen legyen a textilernyős csillár váza?
A textilernyős csillár vázánál válasszunk visszafogott, letisztult formát, hogy az ernyő maradjon a középpontban. Jó anyag a fa, a fém vagy akár maga a textil. 3-5 ágú csillármodell a legpraktikusabb. A váz színe illeszkedjen a hálószoba stílusához, lehet arany, ezüst, antracit vagy éppen tölgyfa. A lényeg, hogy ne vegye el a hangsúlyt az ernyőről.
Hogyan helyezzük el a textilernyős függesztett lámpákat?
A textilernyős függesztett lámpákat célszerű az ágy két oldalára, az éjjeliszekrények fölé akasztani. Így puha fényük kellemesen megvilágítja az ágy környékét, alkalmas olvasáshoz is. Másik lehetőség az ágy fejénél és lábánál elhelyezni őket. Harmadik megoldás, ha a szoba két távolabbi pontját kötjük össze velük, például a fésülködőasztalt és az öltözőt. A magasságuk mindig igazodjon a funkcióhoz.
Milyen lámpákat válasszunk a textilernyős csillár és függesztett lámpák mellé?
A textilernyős csillár és a hozzá illő függesztett lámpák mellett válasszunk hasonló stílusú és anyagú lámpákat. Például egy puha textilernyőjű lámpát az ágy mellé, vagy a gardrób és a fésülködőasztal fölé. De jól mutatnak a natúr fa vagy vintage stílusú lámpák, kisméretű, díszes falfák és asztali lámpák is. Ügyeljünk az egységes stílusra és a harmóniára. Túl sokféle lámpa zavaróvá teheti a teret. A fények erősségében is legyen egység, ne legyen túl világos vagy éppen sötét a hálószoba.
több izzós nagyobb függesztékekA több izzós nagyobb függesztett lámpák nemcsak megvilágítják, hanem díszítik is nappalinkat. Az izzók fénye meleg, otthonos hangulatot kölcsönöz a helyiségnek. A lámpatest felfüggesztése láncok, sodronyok vagy kötelek segítségével történik, melyek a plafonhoz rögzítettek.
A lámpatest alakja lehet gömb, korong vagy henger. A gömb alakú lámpáknál az izzók egyenletesen, minden irányban szórják a fényt. A korong és henger alakú lámpáknál inkább egy irányban, oldalirányban világítanak. Az izzók száma általában 3-12 darab között van. Minél több izzót alkalmazunk, annál erősebb és jobban szórt lesz a fény.
A lámpatest anyaga lehet fém, fa, üveg vagy textil. A fémből készültek elegáns megjelenésűek és többféle felületkikészítéssel kaphatók. A fa lámpák meleg, természetes hatást keltenek. Az üvegből vagy textilből készültek áttetszőek, így nem takarják ki az izzókat.
A lámpákban használt fényforrás lehet hagyományos, meleg fényű olvasóizzó vagy energiatakarékosabb kompakt fénycső. A melegebb, 2700-3000 Kelvin hőmérsékletű izzók melegebb hangulatot teremtenek. Az izzók teljesítménye általában 40-60 Watt közötti. Fontos, hogy a lámpában használt összes izzó teljesítménye ne haladja meg a 200-400 Wattot, ellenkező esetben túl erős, kellemetlen lesz a fény.
A több izzós nagyobb függesztett lámpák teátrális fénypontokként pompázzák fel nappalinkat. Meleg, barátságos fényükkel hangulatos fénypontokat varázsolnak és otthonossá teszik a helyiséget. Változatos formájukkal könnyen beleilleszthetőek bármely nappali stílusába. Lánccal, sodronnyal vagy kötéllel felfüggesztett lámpáik lebegő hatást keltenek. Áttetsző, textil vagy üvegből készült lámpatestjeik nem nyomják el és nem takarják ki a helyiséget. Praktikus darabok, melyeknél könnyen cserélhetőek az izzók, ha azok kiégnek.
Milyen alakúak lehetnek a több izzós nagyobb függesztett lámpák?
A több izzós nagyobb függesztett lámpák alakja lehet gömb, korong vagy henger. A gömb alakú lámpáknál az izzók egyenletesen, minden irányban szórják a fényt. A korong és henger alakú lámpáknál inkább egy irányban, oldalirányban világítanak.
Milyen anyagból készülhetnek ezek a lámpák?
A több izzós nagyobb függesztett lámpák anyaga lehet fém, fa, üveg vagy textil. A fémből készültek elegáns megjelenésűek és többféle felületkikészítéssel kaphatók. A fa lámpák meleg, természetes hatást keltenek. Az üvegből vagy textilből készültek áttetszőek, így nem takarják ki az izzókat.
Milyen fényforrást használhatnak ezek a lámpák?
A lámpákban használt fényforrás lehet hagyományos, meleg fényű olvasóizzó vagy energiatakarékosabb kompakt fénycső. A melegebb, 2700-3000 Kelvin hőmérsékletű izzók melegebb hangulatot teremtenek. Az izzók teljesítménye általában 40-60 Watt közötti.
Milyen hatást keltenek ezek a lámpák?
A több izzós nagyobb függesztett lámpák teátrális fénypontokként pompázzák fel nappalinkat. Meleg, barátságos fényükkel hangulatos fénypontokat varázsolnak és otthonossá teszik a helyiséget. Változatos formájukkal könnyen beleilleszthetőek bármely nappali stílusába. Lánccal, sodronnyal vagy kötéllel felfüggesztett lámpáik lebegő hatást keltenek.
Textil ernyős függesztett lámpákA textilernyős csillárok és függesztett lámpák lágy, diffúz fényt biztosítanak nappalink számára. A csillár vagy lámpatest alatt egy textilernyő van elhelyezve, mely tompítja és szétszórja az izzók fényét. A textilernyő anyaga lehet gyapjú, pamut, len vagy szintetikus szálasanyag. A sötétebb színű ernyők erősebben tompítják a fényt.
A textilernyős csillárok fénye meleg, hangulatos. Az apró, csiszolt üvegdarabokból álló csillár felfüggesztése láncok segítségével történik, melyek a plafonhoz rögzítettek. A láncok hossza állítható, így a csillár szabadon lógó magassága könnyen szabályozható.
A textilernyős függesztett lámpák barátságos, meghitt fényt árasztanak. A lámpatest alakja lehet gömb, korong vagy henger. Felfüggesztésük láncokkal, kötelekkel vagy sodronyokkal történik. Az izzók száma 3 és 12 darab között lehet, teljesítményük 40-60 Watt. A lámpatest anyaga lehet fém, fa, üveg vagy textil.
Mindkét lámpatípusnál ügyelni kell arra, hogy az összes izzó teljesítménye ne lépje túl a 200-400 Wattot, mert a fény túlságosan erőssé válhat. A textilernyő még tovább halványítja a fényerőt, ezért célszerű kisebb, 20-40 Wattos izzókat alkalmazni.
A lámpák kiválasztásánál figyelembe kell venni a nappali méretét, plafonmagasságát és stílusát. Nagyobb nappalikba, magasabb plafonhoz csillár vagy hosszú láncokkal felfüggesztett lámpa illik inkább. Kisebb helyiségbe kompaktabb darabot érdemes választani. A lámpák stílusa könnyen illeszthető a nappali berendezéséhez.
Összegezve, a textilernyős csillárok és lámpák meghitt, barátságos hangulatot varázsolnak nappalinkba. Lágy, diffúz fényük nem kápráztat, hanem ellebbenti a helyiséget. Változatos formájukkal és stílusukkal könnyen beilleszthetők bármilyen enteriőrbe. Láncokkal, sodronyokkal vagy kötelekkel felfüggesztett darabjaik szabadon lebegő hatást keltenek. Textilernyőjük révén tompított, kellemes fényt sugároznak.
Milyen fényt biztosítanak a textilernyős csillárok és lámpák?
A textilernyős csillárok és függesztett lámpák lágy, diffúz fényt biztosítanak nappalink számára. A csillár vagy lámpatest alatt egy textilernyő van elhelyezve, mely tompítja és szétszórja az izzók fényét.
Mire kell figyelni az izzók megválasztásánál?
Mindkét lámpatípusnál ügyelni kell arra, hogy az összes izzó teljesítménye ne lépje túl a 200-400 Wattot, mert a fény túlságosan erőssé válhat. A textilernyő még tovább halványítja a fényerőt, ezért célszerű kisebb, 20-40 Wattos izzókat alkalmazni.
Mire érdemes figyelni a lámpák kiválasztásánál?
A lámpák kiválasztásánál figyelembe kell venni a nappali méretét, plafonmagasságát és stílusát. Nagyobb nappalikba, magasabb plafonhoz csillár vagy hosszú láncokkal felfüggesztett lámpa illik inkább. Kisebb helyiségbe kompaktabb darabot érdemes választani. A lámpák stílusa könnyen illeszthető a nappali berendezéséhez.
Milyen hangulatot teremtenek ezek a lámpák?
A textilernyős csillárok és lámpák meghitt, barátságos hangulatot varázsolnak nappalinkba. Lágy, diffúz fényük nem kápráztat, hanem ellebbenti a helyiséget. Változatos formájukkal és stílusukkal könnyen beilleszthetők bármilyen enteriőrbe. Láncokkal, sodronyokkal vagy kötelekkel felfüggesztett darabjaik szabadon lebegő hatást keltenek. Textilernyőjük révén tompított, kellemes fényt sugároznak.
Nowodvorski
A Nowodvorski egy elismert lengyel világítástechnikai vállalat, amely széles körű tapasztalattal rendelkezik a lámpagyártás területén. A vállalat hírnevét kiváló minőségű és stílusos Nowodvorski lámpák kínálatának köszönheti, melyek minden otthon és iroda számára tökéletesek. A Nowodvorski mindenféle stílusú lámpát gyárt, így mindenki megtalálhatja a számára legmegfelelőbb Nowodvorski lámpát, amely harmonizál a belső térrel és tükrözi a személyes ízlést. Legyen szó modern, minimalista, retró, mediterrán, rusztikus vagy bármilyen más stílusról, a Nowodvorski gondoskodik róla, hogy minden vásárló számára kielégítő választékot nyújtson lámpái között. A vállalat elkötelezett az innováció és a minőség mellett, és ennek érdekében a legújabb technológiákat alkalmazza a Nowodvorski lámpák gyártása során. A Nowodvorski nemcsak beltéri, hanem kültéri világítási megoldásokat is kínál, így minden igényt kielégít, legyen szó nappaliról, hálószobáról, konyháról vagy akár kertre és teraszra szánt lámpákról. Az energiatakarékos világításra is nagy hangsúlyt fektet a Nowodvorski, amely olyan termékeket kínál, amelyek LED-technológiát alkalmaznak, garantálva ezzel a lámpák hosszú élettartamát és az alacsony energiafogyasztást. Összefoglalva, a Nowodvorski egy megbízható és kreatív lengyel lámpagyártó, amely mindenféle stílusú és típusú lámpát kínál. A vállalat elkötelezett az ügyfelek elégedettsége és a magas minőségű Nowodvorski világítási megoldások iránt, így biztos lehet benne, hogy a Nowodvorski termékei hosszú távon kiváló választásnak bizonyulnak otthona és irodája számára. lámpa bolt, lámpabolt, lámpa szakáruház, világítási bolt, világítási szakáruház, lámpák, alámpa, elámpa, aladdin csodalámpa, xxx méretű lámpák, alkony fény este, design lámpa, falilámpa, kristály falilámpa, kristály lámpa, kristálylámpa, modern fali kristálylámpa, lámpák,fényforrás,designlámpák, kristály lámpa, lámpa bolt, modern állólámpa,kristály lámpák,asztali lámpa, csillárbolt, design lámpa, falilámpa, fényerő szabályzós lámpa, függeszték lámpa, mennyezeti kristálylámpa, top 5 lámpa, keresett lámpa, minőségi lámpa,design lámpa,éjjeli lámpa,zuma lámpák,designlámpák,mennyezeti lámpák,modern lámpák,falilámpa, állólámpák, nagy burás állólámpa,olvasó állólámpa,márványtalpas állólámpa,zuma lámpák,designlampak, lámpák, gyerek lámpák, gyermek lámpa, modern gyereklámpa, lámpák, asztali lámpák, gyermek asztali lámpa, modern lámpa,olvasó lámpa, lámpa függeszték, csillár lámpák, design lámpák,modern lámpák, Modern LED lámpák,ledes lámpák, led lámpa, led függesztékek, design falilámpa, ernyős falilámpa, fali lámpa, falilámpa, modern falilámpa, Ideal Lux lámpák,fényforrás,designlámpák, csillár függeszték, csillár lámpa, design lámpa, ernyős lámpa, modern lámpa, Ideal Lux lámpák,fényforrás,designlámpák, álló lámpa, állólámpa, design állólámpa, ernyős állólámpa, modern állólámpa, Ideal Lux lámpák,fényforrás,designlámpák, design mennyezeti lámpa, designlámpák, fényforrás, Ideal Lux lámpák, mennyezeti lámpa, mennyezeti lámpák, modern mennyezeti lámpa,minőségi lámpák,éjjeli lámpák, design spot mennyezeti lámpa, design spotlámpák, éjjeli lámpák, fényforrás, Ideal Lux lámpák, mennyezeti lámpa, mennyezeti lámpák, minőségi lámpák, modern mennyezeti lámpa, spot lámpák design asztali lámpa, ernyős asztali lámpák, asztali lámpa, asztalilámpa, modern asztali lámpa, Ideal Lux lámpák,fényforrás,designlámpák, led lámpa, led olvasó lámpák ledes falilámpák, ledes lámpák, Modern LED lámpák klasszikus csillár függeszték, csillár lámpa, klasszikus lámpa, ernyős lámpa, modern lámpa, Ideal Lux lámpák,fényforrás,designlámpák, kültéri falilámpa,modern kültéri lámpák,kültérre falilámpák, csillár, nagy lámpa, pezsgőburás lámpa, kristály lámpa,kristálylámpák,kristálycsillárok,kristályok, kicsi lámpa, falikar, függeszték, kapcsolós lámpa, álló lámpa, asztali lámpa, hosszú lámpa, lámpa bolt, lámpabolt, lámpa szakáruház, világítási szakáruház, lámpák boltja, lámpák, alámpa, elámpa, alkony fény a szobába, xxx méretű lámpa, aladdin csodalámpa most, olcsó lámpa, antik lámpa, spot lámpa, kültéri lámpa, gyerek lámpa, kerek lámpa, négyzetes lámpa, kocka lámpa, réz lámpa, színes lámpa, fehér lámpa, króm lámpa, előtéri lámpa, fürdoszobai lámpa, konyhai lámpa, halószobai lámpa, hangulat lámpa, mennyezeti lámpa, budaörsi webáruház, budaörsön lámpaweb,lámpa webáruház,olaszlámpák,töröklámpák, lámpa, Globo lámpa,Ideal lux lámpa,Özcan lámpa,Sevinc lámpa,Kolarz lámpa,Massive lámpa,stb. A TECHNOLUX cég 1994-ben kis családi vállalkozásként indult. Napjainkra erős és stabil lámpagyárrá nőtte ki magát, mely jelenleg 150 fős képzett személyzettel büszkélkedhet. 2005-ben költöztek át új, jól felszerelt telephelyükre, ahol 4000 m2-en kapott helyet a gyártás, a raktározás, az adminisztráció és az új, minden vásárlói igényt kielégítő bemutatócsarnok. 2011-ben a gyár nevet váltott, azóta Nowodvorski néven forgalmazza az általa gyártott lámpákat. A Nowodvorski gyár közel 1500 darab lámpát és kelléket gyárt és ad el nap mint nap. Termékeik több mint felét külföldre exportálják, partnerei megtalálhatóak többek között Ausztriában, Belgiumban, Csehországban, Franciaországban, Németországban, Norvégiában, Litvániában, Romániában, Szlovákiában stb. Lámpakínálatukat az aktuális igényekhez igazítják, magas minőséggel, arányos árakkal és különleges lámpa formatervezéssel. A Nowodvorski mind lakások mind középületek belső tereinek megvilágítására alkalmas dekoratív világítástechnikai termékek gyártója. Ez a termékcsalád is Lengyelországból származik. Ezen cég által kínált asztali lámpák száma igen nagy, és nagyon sokfajta, így biztos találunk számunkra megfelelő lámpát ezen termékcsaládban. Nowodvorski lámpák. Modern lámpák Budaörs, csillárok Budaörs, fali lámpák Budaörs, asztali lámpák Budaörs, állólámpák Budaörs, lámpák azonnal Budaörs, lámpák raktárról Budaörs, szép lámpák Budaörs, csitetős lámpák Budaörs, éjjeli lámpák Budaörs, kerti lámpák Budaörs, fürdőszobai lámpák Budaörs, beépíthető lámpák Budaörs, mennyezeti lámpák Budaörs, gyerek lámpák Budaörs, kristály lámpák Budaörs, kristály falilámpák Budaörs, kristály állólámpák Budaörs, LED lámpák Budaörs, LED falilámpák Budaörs, LED mennyezeti lámpák Budaörs, Loft stílusú lámpák Budaörs, Minimál stílusú lámpák Budaörs, mediterrán stílusú lámpák Budaörs, lámpa bolt, lámpabolt, lámpa szaküzlet, világítási szaküzlet, lámpák boltja, lámpa testek boltja, mennyezeti lámpa bolt, csillár lámpa bolt, aszatli lá,mpa bolt, lámpák, alámpa, elámpa, xxx méretű lámpák, alkony fény este a szobába, rusztikuslampak, rusztikuslámpák.budaörs, rusztikusállólámpák, rusztikusasztalilámpák, rusztikuscsillárok.budaörs, rusztikusfüggesztékek.budaörs, lampak.budaörs, fenyforras.budaörs, lampabolt.budaörs, csillarbolt.budaörs, lampaker.eskedes.budaörs, lampa.budaörs, lampaaruhaz.budaörs, lampanet.budaörs, alkonylampa.budaörs, alkonylampak.budaörs, lampaszalon.budaörs, lámpa.budaörs, ledlámpákolcsón, lamparendeles.budaörs, lamparendeles.raktárról.budaörs, ledlampaaruaz.budaörs, ledarhuaz.budaörs, csillarbolt.budaörs, asztalilámpabolt.budaörs, designlampak.budaörs, modernlampak.budaörs, loftlampak.budaörs, minimallampak.budaörs, klasszikuslampak.budaörs, rusztikuslampak.budaörs, mediterranlampak.budaörs, azzardolampabolt.budaörs, ideal-luxlampabolt.budaörs, sevinclampabolt.budaörs, nowodvorskilampabolt.budaörs, zumalampabolt.budaörs, redolampabolt.budaörs, lampabolt.budaörs, ideal-lux.lampak.budaörs, nowodvorski.lampak.budaörs, azzardo.lampak.budaörs, zuma.lampak.budaörs, redo.lampak.budaörs, searchlight.lampak.budaörs, novaluce.lampak.budaörs, tklighting.lampak.budaörs, sigma.lampak.budaörs, minőségi.csillárok.budaörs, szép.lámpák.budaörs, olcsólampa.budaörs, ledlampak.budaörs, lámpák.mennyezeti.budaörs, lampa.szakuzlet.budaörs,fuggesztek.lampak.budaörs, asztalilampak.budaörs, dekorációsállólámpák.budaörs, éjjelilámpák.budaörs.hu, modernéjjelilámpák.budaörs, klasszikuséjjelilámpák.budaörs, íróasztalilámpák.budaörs, modern.fürdőszobai.lámpák.budaörs, beépíthetőlámpák.budaörs, többizzóslámpák.budaörs, konyhai.függesztékek.budaörs, konyhai.csillárok.budaörs, falilámpák.budaörs, falikarok.budaörs, gyereklámpák.budaörs, gyerekasztalilámpák.budaörs, kristálycsillárok.budaörs, kristálylámpák.budaörs, mennyezetikristálylámpák.budaörs, kristályállólámpák.budaörs, modernállólámpák.budaörs,kerekmennyezetilámpák.budaörs, sínrendszerlámpák.budaörs, ernyősasztalil.lámpák.budaörs, ernyősálló.lámpák.budaörs, ernyőscsillárok.budaörs, kültéri.lámpák.budaörs, modernkültérifalilámpák.budaörs, falilámpák.budaörs, kültériállólámpák.budaörs, leszúrhatókültéri.lámpák.budaörs, kültéri.mennyezeti.lámpák.budaörs, kültéri.led.lámpák.budaörs, kültéri.függesztéklámpák.budaörs, lámpa bolt, lámpabolt, lámpa szaküzlet, világítási szaküzlet, mennyezeti lámpabolt, asztalilámpabolt, csillárlámpabolt, alámpa, elámpa, aladdin csodalámpa, alkony fény mindenkinek,
Nowodvorski TL-8948 Croco függeszték lámpa a következő kategóriákban található:
BELTÉRI LÁMPÁK
A beltéri lámpák sokféle típusa közül választhatunk otthonunk megvilágításához. A fali lámpák praktikus megoldást jelentenek olyan helyekre, ahol nincs elég hely más lámpatípus elhelyezésére. A fali lámpák fényereje többnyire egy szobányi teret képes megvilágítani.
Az állólámpák szintén sokféle formában és stílusban kaphatóak. Az állólámpák olvasólámpaként vagy villanykörtékként funkcionálhatnak. Az asztali lámpák az asztalokra helyezhető kisebb méretű lámpák, melyek fénye csak egy korlátozott területre, például az asztalra vetül.
A csillárok a mennyezetre szerelhető, több lámpafejből álló lámpák. A csillárokat a nappalikban és étkezőkben használják általános megvilágításra. A függesztett lámpák kötélen vagy láncokon függesztett, levegőben lógó lámpák, melyeket szintén nagyobb terekbe ajánlott elhelyezni.
A mennyezeti lámpák a plafonra szerelt, lefelé irányuló fényt adó lámpák. A gyerekszobai lámpák színes, játékos kivitelben készülnek, mesekönyv alakú vagy állatfigurás kivitelben is kaphatóak. A fürdőszobai lámpáknak ellenállónak kell lenniük a párával és nedvességgel szemben.
Energiatakarékosság szempontjából érdemes LED-es körtéket vagy LED-es izzókkal ellátott lámpákat választani. A különböző stílusokban kapható lámpatestek lehetnek faból, textilből, papírból vagy akár fémből. A lámpák megválasztásakor gondoljunk otthonunk belsőépítészeti stílusára is, hogy azok illeszkedjenek egymáshoz.
Milyen lámpákat érdemes választani gyerekszobába?
A gyerekszobába érdemes választani színes, játékos kivitelű lámpákat. Kaphatóak mesekönyv formájú, állatfigurás (pl. bagoly, pillangó) lámpák, melyek fénye nem túl erős, kellemes fényt biztosítanak egy gyereknek.
Milyen lámpákat ajánlott választani fürdőszobába?
A fürdőszobába választott lámpáknak víz- és páraállónak kell lenniük. Ajánlott inkább fali lámpákat vagy LED-es paneleket választani, melyek ellenállóbbak a nedvességnek. A csillárok és állólámpák kerülendőek fürdőszobai használatra.
Milyen lámpák alkalmasak nagyobb belső terek megvilágítására?
Nagyobb belső terek, nappalik, étkezők megvilágítására a legalkalmasabb lámpatípusok a csillárok, függesztett lámpák és fali lámpák. Ezek fényereje elegendő egy nagyobb tér megvilágításához, illetve a csillárok és függesztett lámpák lerakása decentralizáltabb fényt eredményez, mint a mennyezeti lámpák.
Milyen anyagból készülhetnek a beltéri lámpák lámpatestjei?
A beltéri lámpák lámpatestjei sokféle anyagból készülhetnek, úgymint: textil, fa, papír, műanyag vagy fém. A választott anyagtól függően a lámpák stílusa és fénye nagyban eltérő lehet. Például a faból vagy textilből készült lámpák melegebb, sárgás fényt bocsátanak ki, míg a fémlámpák fénye tisztább, fehérebb.
>>> CSILLÁR / FÜGGESZTÉK
A beltéri csillárok és függesztett lámpák különböző stílusú világítótestek, amelyeket a plafonra vagy a falra lehet rögzíteni. A csillárok általában mennyezeti lámpák, míg a függesztett lámpák falra vagy más felszínekre szerelhetők. Mindkettő sokféle formában, méretben és stílusban kapható, így illeszkednek bármely belső térhez.
A mennyezeti és függesztett lámpák kiválóan megvilágítják a helyiséget anélkül, hogy a padlóterületből elvennének. A csillárok tökéletesek a folyosók, nappalik és étkezők fényforrásainak, mivel egyenletesen eloszlatják a fényt. A függesztett lámpák ideálisak olyan kisebb terekbe, mint hálószobák, olvasósarok vagy dolgozószoba.
A különféle stílusok - modern, retro, klasszikus, ipari - lehetővé teszik a csillárok és függesztett lámpák széles választékát. A modern és minimalista darabok népszerűek, míg a klasszikusabb lámpák időtlen eleganciát kölcsönöznek. Az újrahasznosított anyagokból, például faágakból vagy fémből készült lámpák nyers, természetes megjelenést biztosítanak.
A csillárok és mennyezeti lámpák árai típustól és mérettől függően nagyon változóak. A legolcsóbb, egyszerűbb darabok pár ezer forinttól kaphatók, de a nagyobb, exkluzívabb lámpák ára elérheti a több százezer forintot is. A különböző fajtájú és teljesítményű izzókkal vagy LED-ekkel kompatibilisek, így testre szabható a kibocsátott fény mennyisége és minősége.
Összességében a beltéri csillárok és függesztett lámpák sokoldalú, energiatakarékos világítási megoldások széles választékát kínálják lakótéri és irodai környezetbe egyaránt. Stílusukkal és formájukkal hozzájárulnak egy helyiség hangulatához és dekorációjához.
Milyen előnyei vannak a csillároknak és függesztett lámpáknak?
A csillároknak és függesztett lámpáknak több előnyük is van. Nem foglalnak el padlóteret, így tökéletesek kisebb helyiségekbe. Egyenletesen oszlatják a fényt, ami kellemes hangulatot teremt. Sokféle stílusban kaphatók, így illenek bármilyen belső térbe. Energiatakarékosak, hiszen kompatibilisek LED-es vagy energiatakarékos izzókkal.
Milyen típusai vannak a csillároknak és függesztett lámpáknak?
A csillárok és függesztett lámpák sokféle típusban kaphatók: mennyezeti lámpák vagy csillárok, falra szerelhető lámpák, olvasólámpák, állólámpák, csüngőlámpák. A különböző stílusú típusok között találunk modern, rétro, klasszikust, iparit és természetes darabokat. A méretek és formák szintén nagyon változatosak.
Milyen helyiségekbe ajánlottak a csillárok és függesztett lámpák?
A csillárok és függesztett lámpák szinte bármilyen helyiségbe ajánlottak, legyen az nappali, hálószoba, folyosó, étkező vagy iroda. A nagyobb csillárok ideálisak nappalikba, étkezőkbe és folyosókra. A függesztett lámpák és kisebb csillárok tökéletesek hálószobákba, dolgozószobákba. Az olvasólámpák olvasósarokba vagy fotel mellé ajánlottak.
Milyen áron kaphatók a csillárok és függesztett lámpák?
A csillárok és függesztett lámpák árai nagyon változóak, pár ezertől százezer forintig vagy még ennél is többe kerülhetnek. A egyszerűbb, kisebb lámpák pár ezer és 10-15 ezer forint között kaphatók. A nagyobb, exkluzívabb darabok, például kristálycsillárok ára elérheti vagy meg is haladhatja a 100 ezer forintot. A precízebb, minőségi lámpák általában 30-50 ezer forint felett kezdődnek.
Texti ernyős függesztett lámpák
A beltéri textil ernyős függesztett lámpák olyan világítótestek, amelyekben a lámpát textilernyő, azaz textilanyagból készült lámpabúra veszi körül. A textilernyő diffúz, puha fényt biztosít, elnyeli és visszaveri a fényt, homogenizálva azt. Tipikusan kelme-, nemez-, len- vagy gyapjúanyagokat használnak lamelláknak és ernyőknek.
A textil ernyők sokféle színben és formában kaphatók. Alakjuk lehet hengeres, kúpos vagy gömbforma. Áttetsző változatok mellett vannak teljesen vagy részben fedett, valamint drapéria jellegű, redőzött kialakítások is. Változatosságuknak köszönhetően minden enteriőrbe illeszthetők.
A textil ernyők elsődleges funkciója a fény homogenizálása és lágyítása. Emellett dekoratív célt is szolgálnak, kellemes, meleg hangulatot teremtenek. A fényforrás típusától függően szórt vagy irányított megvilágítást biztosítanak. Áttetsző ernyők esetén a lámpatest is látszódik, teljesen fedett ernyőnél csupán annak körvonala sejlik át.
A textil ernyős függesztett lámpák ára néhányszáz forinttól több tízezer forintig terjed. Stílusuk retro nosztalgikustól az elegáns luxusig sokféle. Bár dekoratívak, hátrányuk nagyobb energiaigényük és kisebb hatásfokuk a korszerű LED-es lámpákkal szemben. Élettartamuk átlagosan 2000-3000 óra.
Összefoglalva, a beltéri textil ernyős függesztett lámpák hangulatos világítási eszközök. Szórt, diffúz fényük puha megvilágítást eredményez, és dekoratív, meleg atmoszférát teremt. Sokféle formában és stílusban kaphatók, így illeszkednek minden enteriőrhöz. Hátrányuk ugyanakkor nagyobb energiafogyasztásuk és rövidebb élettartamuk. Praktikusságuk megkérdőjelezhető az újgenerációs, energiatakarékos lámpákkal szemben, de nosztalgia és hangulatfaktoruk miatt még mindig népszerűek.
Milyen előnyei vannak a textil ernyős függesztett lámpáknak?
A textil ernyős függesztett lámpáknak több előnyük is van. A textilernyő puha, diffúz fényt biztosít, kellemes atmoszférát teremt. Dekoratív, sokféle színben és formában kaphatók. Minden enteriőrbe illeszkednek. Nosztalgikus, retro hatásúak. Meleg, sárga fényű izzókkal alkalmazva különösen hangulatosak.
Milyen hátrányai vannak a textil ernyős függesztett lámpáknak?
A textil ernyős függesztett lámpáknak több hátrányuk is van. Általában nagyobb az energiafogyasztásuk és kisebb a hatásfokuk, mint a korszerű LED-es lámpáknak. Élettartamuk rövidebb, átlag 2000-3000 óra. A textilernyő csökkenti a fényáteresztést, így a világítás intenzitása gyengébb lehet. Tűzveszélyesebbek, mint más megoldások. A textilernyő idővel kopik, színe megváltozik, ami rontja a fényminőséget.
Milyen helyiségekbe ajánlottak a textil ernyős függesztett lámpák?
A textil ernyős függesztett lámpák elsősorban lakóterekbe - nappalikba, hálószobákba ajánlottak. Hangulati világításként szolgálva kiemelik a helyiség stílusát. Klasszikus és retro enteriőrökbe is illeszkednek. Étkezőbe vagy olvasósarokba kevéssé ideálisak megfelelő megvilágítás biztosítására, de dekorációként alkalmazhatók. Irodába vagy munkahelyre általában kevésbé ajánlottak.
Milyen lámpák lehetnek a textil ernyős függesztett lámpákban?
A textil ernyős függesztett lámpákban leggyakrabban hagyományos izzólámpákat és halogén izzókat alkalmaznak. Ezek meleg, sárga fénye kellemesen dereng át a textilernyőn. A sárgásbarna színárnyalatokhoz jól illik. Az utóbbi időben egyre gyakoribb a LED-es fényforrások alkalmazása, fehérebb fényük azonban kevésbé ideális ezekhez a lámpákhoz, stílusukba kevéssé illeszkedik.
A választott fényforrás erőssége meghatározza, hogy a lámpa inkább hangulati világítást biztosít-e, vagy funkcionális megvilágításként is használható. Az izzók és halogének sötétebb textilernyőket igényelnek a kívánt fényerő eléréséhez, míg a LED-eknél ez kevésbé fontos. A lámpában használt fényforrás típusa alapvetően meghatározza annak energiafogyasztását, környezetbarát jellegét, valamint alkalmazhatóságát az egyes helyiségekben.
> Függesztett lámpák
A beltéri függesztett lámpák a mennyezetre szerelt lámpák alternatívái, amelyeket közvetlenül a falra vagy más felszínre lehet rögzíteni. Többféle stílusban, formában és méretben kaphatók, így minden helyiségbe illeszkednek, legyen az modern vagy klasszikus berendezésű.
A függesztett lámpákat kényelmesen lehet magasságban állítani, így pontosan meghatározható, mekkora és milyen irányú megvilágítást biztosítanak. Kompakt méretük miatt kis helyiségekbe is telepíthetők, ahol a mennyezeti lámpák nem férnének el. Egyes típusaik dimmelhetőek, így igény szerint állítható a kibocsátott fény mennyisége.
A függesztett lámpák sokféle formában kaphatók: gömb alakú, szalag vagy más organikus formájú lámpák, valamint négyzetes, téglalap vagy kör alakú lámpaernyők is elterjedtek. Maguk a lámpatestek gyakran ledcsövekből vagy globálból állnak, és változatos árnyalatúak lehetnek. A lámpaernyők anyaga textil, papír vagy műanyag. Az egyes kialakítások más és más hangulatot teremtenek, így minden ízléshez található megfelelő darab.
A függesztett lámpák árai igen változóak, típustól és minőségtől függően. A ledcsövekből készült kompakt lámpák pár ezer forinttól kaphatók. Az exkluzívabb, nagyobb lámpatesteken és lámpaernyőkön legalább 10-15 ezer forinttal indulnak az árak. A design darabokért, például gömb alakú, organikus formatervezésű lámpákért 20 ezer forint feletti összegeket kell fizetni.
Összefoglalva, a beltéri függesztett lámpák sokoldalú és dekoratív világítási megoldások lakóterekbe és irodákba egyaránt. Stílusukkal, formájukkal és a fény színével hangulatot teremtenek, míg kompakt méretük a szűk terek előnyére válik. Praktikusan bárhová szerelhetők és általában kedvező árfekvésűek.
Milyen előnyei vannak a függesztett lámpáknak?
A függesztett lámpáknak több előnyük is van. Könnyen szerelhetők és lehet őket magasságban állítani, így pontosan irányítható a fény. Kompakt méretük miatt szűk helyekre is telepíthetők. Egyes típusaik dimmelhetők, így szabályozható a megvilágítás mértéke. Dekoratívak és stílusukkal hangulatot teremtenek. Áruk kedvező, széles skálán mozog.
Milyen stílusokban és formákban kaphatók a függesztett lámpák?
A függesztett lámpák többféle stílusban készülnek: modern, minimalista darabok mellett retro és klasszikus stílusúak is kaphatók. Formájuk igen változatos: kör, négyzetes vagy szalag alakú lámpatestek és lámpaernyők mellett gömb, csepp vagy más organikus formájúak is elterjedtek. A különböző stílusok más és más hangulatot teremtenek, így minden ízlésnek megfelelő választék érhető el.
Milyen helyiségekbe ajánlottak a függesztett lámpák?
A függesztett lámpák szinte bármilyen helyiségbe ajánlottak. A kompakt, minimál stílusú lámpák tökéletesen mutatnak kis hálószobákban, olvasósarokban vagy irodában. A nagyobb, dekoratív darabok nappalikban, étkezőkben és előszobában is jól mutatnak. Retro hangulatú lámpák vintage berendezésű helyiségekbe illenek a legjobban. A lámpák méretétől és stílusától függ, melyik térbe ajánlottak leginkább.
Milyen áron kaphatók a függesztett lámpák?
A függesztett lámpák árai igen széles skálán mozognak, pár ezertől több tízezer forintig terjednek. A kisebb, egyszerűbb, ledcsövekből álló lámpák néhány ezer forinttól kaphatók. A nagyobb, dekoratív lámpatesteken és lámpaernyőkön általában 10-20 ezer forint között indulnak az árak. A design darabok, például organikus formájú gömb vagy csepp alakú lámpákért 20-30 ezer forintot is elkérhetnek. A lámpa minősége és a lámpaernyő anyaga is befolyásolja az árakat.
Több izzós nagyobb függesztékek
Oldalunkon talál különféle tervezésű lámpákat amiket nappalikba ajánlunk. Modern vagy akár több más stílusban is. Kivételesen mediterrán stílusú extravagáns lámpát szeretne nappaliába? Elegendő fényt visznek a helységbe jó LED izzóválasztással, kivételesen szép szövet ernyős lámpáink minden elvárásnak megfelelnek, hogy nappaliba kerülhessenek. Elegáns Azzardo vagy Ideal Lux lámpák remek hangulatot teremtenek minden nappaliban.
A beltéri több izzós nagyobb függesztett lámpák nagyméretű világítótestek, amelyekben több darab izzó található. általában 3-5 izzóval rendelkeznek, amelyek egyenként 60-100 wattos teljesítményűek. Az izzók számától és wattszámától függően akár 800-1500 lumen fényáramot is produkálhatnak, tehát önmagukban elegendők egy nagyobb tér megvilágításához.
A több izzós nagyobb függesztett lámpák klasszikus, hagyományos kialakításúak. Lámpatestük kúp, gömb vagy doboz alakú. Általában nikkelezett vagy réz anyagból készültek. Diffúz lámpaernyőjük textilből vagy papírból van.retro, vintage stílusuk miatt sokan kedvelik őket, ugyanakkor a nagyobb fogyasztásuk és kisebb hatékonyságuk miatt manapság egyre inkább kiszorulnak.
A több izzós nagyobb függesztett lámpák meleg, sárgás árnyalatú fényt adnak, színhőmérsékletük 2700 Kelvin körüli. A több izzó egyenletesebb, diffúz fényeloszlást eredményez, így inkább asztal vagy kanapé fölé ajánlottak. Hátrányuk nagyobb energiafogyasztásuk és kisebb hatásfokuk az újgenerációs LED-es lámpákhoz képest. Élettartamuk átlagosan 2000-2500 óra, tehát 1-2 évente izzócserére van szükség.
A több izzós nagyobb függesztett lámpák ára 10 ezer forint felett kezdődik, igényes, nagyobb darabok 20-30 ezer forintig is terjedhetnek. Bár kedveltek retro stílusuk miatt, az új típusú, energiatakarékos lámpák rohamos terjedése miatt egyre inkább háttérbe szorulnak. Élettartamuk rövidebb és nagyobb a fogyasztásuk, így hosszú távon kevésbé gazdaságos megoldások.
Összefoglalva, a beltéri több izzós nagyobb függesztett lámpák klasszikus, retro világítási eszközök. Meleg, sárgás fényük miatt hangulatosak, azonban nagyobb energiafogyasztásuk és rövidebb élettartamuk hátrányos. Egyre inkább kiszorulóban vannak, háttérbe szorulva az új típusú, energiatakarékos LED-es lámpákkal szemben. Bár kedveltek, már kevésbé praktikus megoldásoknak számítanak.
Milyen előnyei vannak a több izzós nagyobb függesztett lámpáknak?
A több izzós nagyobb függesztett lámpáknak több előnyük is van. Meleg, 2700 Kelvin körüli fényük kellemes, hangulatos. Diffúz fényt biztosítanak, mivel több izzóból állnak. Retro stílusuk miatt dekoratívak és klasszikus enteriőrökbe illenek. Általános megvilágítást adnak, egyenletesen a teljes teret kivilágítva. Egyszerű szerkezetük miatt könnyen karbantarthatók és javíthatók.
Milyen hátrányaik vannak a több izzós nagyobb függesztett lámpáknak?
A több izzós nagyobb függesztett lámpáknak több hátrányuk is van. Nagyobb energiafogyasztásúak és kevésbé hatékonyak, mint az új típusú LED-es lámpák. Rövidebb, átlagosan 2000-2500 óra az élettartamuk, így gyakori izzócserére van szükség. Melegebb, sárgás fényük kevésbé kedvez az olvasásnak vagy munkavégzéshez. Nagyobb méretük miatt nehezebbek, így rögzítésük is igényel erősebb szerelési felületet. Bár retro stílusuk divatos, már kevésbé praktikus megoldásnak számítanak.
Milyen helyiségekbe ajánlottak a több izzós nagyobb függesztett lámpák?
A több izzós nagyobb függesztett lámpák elsősorban nappalikba, étkezőkbe és hálószobákba ajánlottak. Meleg fényük hangulatossá teszi ezen helyiségeket. Szórt, diffúz fényük miatt inkább asztalok vagy kanapék fölé ideálisak. Klasszikus enteriőrökbe és retro stílusú lakásokba illenek. Nagyobb méretükből adódóan tágasabb, világos terekbe javasoltak. Egyes izzók kikapcsolásával általános, háttérvilágításként is használhatóak.
Milyen lámpatesteik és lámpabúraik lehetnek a több izzós nagyobb függesztett lámpáknak?
A több izzós nagyobb függesztett lámpák lámpatestje általában kúp, gömb vagy doboz alakú. Anyaguk nikkelezett fém vagy réz. Diffúz lámpaernyőjük textilből vagy papírból készül, amely egyenletes, puha fényeloszlást eredményez.
A diffúz lámpaernyők kedvezően tompítják a fényt, azonban a hőelvezetést ronthatják, csökkentve ezzel az izzók élettartamát. A kúpos vagy gömb alakú lámpatestekből szélesebb sugárzási szöggel távozik a fény. A dobozos lámpatestek irányítottabb fényt eredményeznek, így inkább közvetlenül asztalok vagy olvasósarok fölé ajánlottak. A lámpabúrák anyaga és formája meghatározza a kibocsátott fény jellegét és szórását.
LÁMPÁK STÍLUSOK SZERINT >>
A lakberendezés fontos része a megfelelő világítás kialakítása. A lámpák kiválasztásakor több szempontot érdemes figyelembe venni, mint például a stílust, a fényerőt vagy a színhőmérsékletet. A lakás hangulatát nagyban befolyásolja a világítás, ezért érdemes olyan lámpákat választani, amelyek illeszkednek az adott enteriőrhöz.
A modern lakásokban kedvelt világítási megoldások a mennyezeti lámpák, spotlámpák, fali lámpák vagy akár a különböző csillárok. A mennyezeti lámpák közül a kristálycsillárok elegáns és látványos megoldást nyújtanak. A csillárkarokon elhelyezett díszes kristálypréselésű elemek szépen szórják a fényt. Az egyszerűbb, letisztult formájú fehér mennyezeti lámpák modern enteriőrökben is jól mutatnak.
A fali lámpák kiválóan alkalmazhatóak olyan helyiségekben, ahol nincs lehetőség mennyezeti lámpát elhelyezni. Az egyszerű, karcsú kialakítású fém fali lámpák remekül illenek modern és skandináv stílusban berendezett lakásokba. A vastag, nehéz fali lámpák inkább hagyományos és indusztriális enteriőrökben érvényesülnek. A klasszikus stílusú fali lámpákon díszesebb, historizáló formákban, akár kőriszalag díszítőelemekkel találkozhatunk.
Az asztali és állólámpák kisebb terekben, mint nappali vagy hálószoba még hangulatosabbá tudják tenni a világítást. Az állólámpák magasabbak, így diffúzabb fényt biztosítanak, míg az asztali lámpákkal pontszerű, irányított fényhatásokat érhetünk el. A lámpák árnyékolóinak színeivel és formájával is játszhatunk, így nagyban befolyásolhatjuk a lámpa összhatását.
A lámpák kiválasztásánál érdemes odafigyelni az energiatakarékos megoldásokra is. A LED-es izzókkal felszerelt lámpatestekkel kellemes fényhatások érhetőek el alacsonyabb energiafogyasztás mellett. A dizájnos, modern LED-es lámpák mára szinte minden stílusirányzathoz illeszkedő alternatívát kínálnak.
Milyen fényt biztosítanak a modern stílusú lámpák?
A modern lakásokban gyakran alkalmazott lámpák, mint a mennyezeti lámpák, spotlámpák vagy fali lámpák diffúz, szórt fényt biztosítanak. A mennyezeti lámpák esetében kör alakú vagy letisztult formájú armatúrákban elhelyezett optikák gondoskodnak a puha, egyenletes fényeloszlásról. A spotlámpáknál a fény irányítható, de a matrizálásukkal szintén kellemes,diffúz fényhatások érhetőek el. A modern fali lámpák karcsú kialakításúak, fémszerkezetűek, és általában fehér vagy szürke színű lámpaburával rendelkeznek. Ezek a modern lámpatípusok összességében egy letisztult, puha megvilágítást eredményeznek a lakásban.
Milyen világítási megoldások alkalmazhatóak kisebb helyiségekben?
Kisebb helyiségekben, mint nappali, hálószoba vagy dolgozószoba ideális világítási megoldások az asztali és állólámpák. Az asztali lámpák pontszerű fényforrások, melyek alkalmasak egy adott terület kiemelésére. Az asztali lámpák magassága változtatható, így a fényerő könnyen szabályozható. Az állólámpák magasabbak, diffúzabb fényt biztosítanak. Általában textil vagy papír árnyékolóval rendelkeznek, melyek segítenek a fény irányításában és kellemes atmoszféra teremtésében. Ezek a lámpák kisebb helyiségekben hangulatos megoldások a főfény mellett vagy akár annak alternatívájaként.
Milyen stílusirányzatok jellemző lámpái a fali és csillár lámpák?
A fali lámpák és csillárok széles választéka képviseli a különböző stílusirányzatokat. A historizáló stílusra jellemzőek a díszesebb kialakítású, akár kőriszalaggal díszített klasszikus fali lámpák. A modern és skandináv stílusra az egyszerű, letisztult vonalvezetésű fém fali lámpák jellemzőek. Az ipari stílusban használatosak a nehéz, tömör fali lámpák nyers anyaghasználattal. A csillároknál a kristálycsillárok a historizáló és klasszikus stílus kedvelt világítási megoldásai, míg a modern stílusban az egyszerű, kör alakú fehér csillárok használatosak. A csillárok a mennyezetek központi világítására szolgálnak, így lakásunk hangulatát nagyban befolyásolják.
Modern / Design >>
A modern lámpák megjelenésében az egyszerűség és a letisztult forma mellett fontos szempont a kreativitás, az egyediség és az innováció is. A modern fali lámpáknál az árnyékolók különlegesek, szokatlan alakúak lehetnek. Nem ritkák a geometrikus mintázatú, rozettás vagy cseppformájú árnyékolók sem. A lámpatestekhez használt anyagok merész választásúak, például műanyag, akril, papírmaché. A színvilág izgalmas, a vibráló piros és narancssárgától kezdve a csillámló ezüstön át az élénk kékig terjedhet.
Az asztali lámpáknál szintén az egyediség motiválja a formákat. Organikus, hullámzó és gömb alakú lámpatestek mellett megtalálhatjuk a szalagszerűen tekeredő vagy akár a leveleket formázó változatokat is. Az anyagválasztás változatos, fém mellé társulhat bőr, fa, műanyag és textil. A színek élénkek, erőteljesek. Az állólámpáknál az eddigitől merőben eltérő lámpalábak jelennek meg, például lemezes, íves, szalagszerű vagy akár artistikusan megcsavart kivitelek.
A mennyezeti világítás és a csillárok modern megoldásai szintén kreatívak és játékosak. Hullámzó, organikus vonalvezetésű, aszimmetrikus fényforrás-elrendezésű vagy épp lemezes csillárok is közkedveltek. A fényforrástakarók szeszélyesen csipkézettek, leveles mintázatúak lehetnek. Színes üveg vagy akril prizmák, illetve szalagok is alkalmazhatók a fény terelésére.
A modern függesztett lámpák felfüggesztése merészen aszimmetrikus és játékos. Hosszú, ívelt kábelek helyett akár láncok, kötelek, zsinórok is szóba jöhetnek. A lámpatest maga is lehet kreatív: rácsos, madárfészekszerű vagy leveleket formázó. Anyaga üveg, fém, fa - és természetesen színe lehet vibráló piros, okkersárga vagy petróleumkék.
A modern lámpák megjelenése tehát kreatív, merész és játékos. Élénk színeikkel és meglepő formáikkal nem csak funkcionális világítást nyújtanak, de művészi alkotásokként is érvényesülnek és egyedivé varázsolják a helyiségeket. Fényük melegséget, vidámságot és dinamizmust kölcsönöz a belső tereknek.
Milyen alapvető formai jellemzői vannak a modern lámpáknak?
A modern lámpák formái dinamikusak, játékosak és kreatívak. Nem ritkák a hullámzó, organikus vonalvezetésű, aszimmetrikus vagy akár leveles, rácsos lámpatestek és fényforrás-elrendezések. Az árnyékolók és fényforrástakarók szeszélyesen tekeredők vagy cseppformájúak. A lámpalábak ívesek, lemezesek. Jellemzőek a szokatlan és meglepő megoldások.
Milyen fényforrások használatosak jellemzően ebben a stílusban?
A modern lámpákban használatos fényforrások széles skálán mozognak. Az izzólámpáktól kezdve a fénycsöveken át az energiatakarékos LED-ekig minden fajta alkalmazható. A hangsúly nem a fényforrások típusán, hanem a fény irányításán és megtörésén van. Ezt színes üveglapokkal, fényprizmákkal, fényterelő lemezekkel érik el. Fontos, hogy a fényforrás erős, intenzív fényt biztosítson a kreatív optikai megoldásoknak.
Milyen helyiségekbe illenek a modern lámpák?
A modern lámpák progresszív és dinamikus belső terekbe illenek, ahol fontos az individualitás és az önkifejezés. Kiválóan mutatnak nappalikban, konyhákban, étkezőkben, hálószobákban. Az irodában is egyedivé tehetik a tereket. Általában olyan helyekre ajánlottak, ahol a kreativitás és az innováció kiemelt érték. Stílusukkal frissességet, vidámságot kölcsönöznek a lakásoknak, házaknak.
Milyen egyéb bútorok és dekorációs elemek illenek a modern lámpákhoz?
A modern lámpákhoz trendi, kortárs bútorok passzolnak leginkább. Ilyenek például a moduláris ülőgarnitúrák, a kreatív formájú dohányzóasztalok, trendi tárolóedények. A dekorációban megjelennek a színes és absztrakt festmények, az élénk szőnyegek és a különleges lámpákat idéző tárgyak. A kiegészítők trendiek, divatosak. A lakás uralkodó színei az erőteljesebb, meleg tónusoktól a dramatikus, hideg árnyalatokig terjednek. A modern lámpákhoz mindenféle stíluskeveredés illik, ami dinamikussá és egyedivé teszi a belső teret.