Előszobai / folyosói lámpákAz előszobákban és folyosókon elhelyezett lámpáknak nem csak a megvilágítást kell biztosítaniuk, de stílusosaknak és dekoratívnak is kell lenniük. Az előszobák és folyosók ugyanis az otthonunkba való belépés első benyomását adják, ezért fontos, hogy barátságosak és hangulatosak legyenek.
A lámpák kiválasztásakor elsődleges szempont az adott tér stílusa, hangulata. A modern, minimalista enteriőrbe inkább az egyszerű, letisztult formájú lámpák illenek. A klasszikus stílusú otthonokba a hagyományosabb, kandeláberszerű vagy falikaros, textil árnyékolóval ellátott lámpák a legalkalmasabbak. Régebbi, nemesi családi házak esetében tolólámpák vagy akár csillárok is szóba jöhetnek.
A folyosókon a mennyezeti lámpák vagy fali lámpák a legelterjedtebbek. A mennyezeti lámpákat vagy csillárokat általában a folyosó középvonalában helyezzük el, hogy az egész teret egyenletesen ki tudják világítani. A fali lámpák többféle stílusban és kivitelben kaphatók. A klasszikusabb, szögletes fali lámpák mellett léteznek dekoratív, egyedi darabok, melyek akár szobadíszként is funkcionálhatnak.
Az előszobai és folyosói lámpáknál praktikus szempont a megfelelő fényerő, ami kellemes, intenzív megvilágítást biztosít. Érdemes olyan lámpát választani, amelynek fényerejét több fokozatban lehet állítani a szükségleteknek megfelelően. Az energiatakarékos izzók, LED-ek használata pedig környezetbarát és a havi rezsiköltségeket is csökkentheti.
Milyen stílusú lámpák illenek modern enteriőrbe?
A modern enteriőrbe stílusban a letisztult, egyszerű formájú lámpák illenek a legjobban. A minimalista stílus jegyében válasszunk fehér vagy színárnyalatában hozzá passzoló lámpatestet. A fényforrásként praktikusak az energiatakarékos LED izzók vagy spotlámpák. Jó választás lehet egy mennyezeti lámpa, esetleg egy falikar, de kerüljük a nehézkes, hagyományos lámpatesteket.
Milyen előszobai lámpákat érdemes választani idősebb, klasszikus stílusú házakba?
Idősebb, hagyományos házak előszobáiba a klasszikus stílusjegyeknek megfelelő lámpák illenek. Ilyenek például a kandeláber lámpák, melyek láncon vagy rúdon függesztett, textil vagy papír árnyékolóval ellátott lámpatestek. De választhatunk falikarós lámpát, vagy akár mennyezeti csillárt is, melyek fénye meleg, intim hangulatot áraszt. A klasszikus stílus kedvelőinek a míves, nemes anyagokból - pl. réz, bronz - készült lámpák a legideálisabbak.
Milyen előnyei vannak a folyosókon használt mennyezeti és fali lámpáknak?
A folyosói mennyezeti és fali lámpáknak több előnyük is van:
- Jól világítják meg a teret, mert a folyosók középvonalában helyezhetők el illetve az oldalfalon is felszerelhetők. Így az egész helyiséget egyenletes fénnyel lehet ellátni.
- Praktikusak, mert nem foglalják el a talaj felületét, nincs nekiütközési veszély.
- Számos stílusban és árban kaphatók, így minden ízlésnek és pénztárcának megfelelőt lehet választani. A dekoratív darabok akár szobadíszerként is szolgálhatnak.
- Általában több fényerő-fokozattal rendelkeznek, így a fényt testre szabhatjuk a szükségleteinknek megfelelően.
- Energiatakarékosak, hiszen fényforrásként LED izzókat használnak.
Beépíthető lámpákAz előszobákban és folyosókon gyakran van szükség hatékony megvilágításra, ugyanakkor a hagyományos falra vagy mennyezetre szerelhető lámpatestek nem mindig illeszkednek az adott tér stílusához vagy berendezéséhez. Ezekben az esetekben jó megoldást nyújtanak az álmennyezetbe süllyesztett lámpák, amelyek teljesen eltűnnek a látóterünkből, amikor kikapcsoljuk őket.
Az álmennyezetbe építhető lámpákat úgy alakítják ki, hogy a lámpatest és a világítótest teljesen eltűnjön egy kazettás álmennyezetben, vagy besüllyedjen egy gipszkarton álmennyezetbe. A telepítést minden esetben szakember végzi, aki kimarkolja az álmennyezetet, beszereli a lámpát, majd visszaépíti és gletteli/festi az álmennyezetet. A lámpák különböző teljesítményű fénycsöveket vagy LED fényforrásokat tartalmaznak, attól függően, hogy mennyi fényre van szükség az adott területen.
Az álmennyezeti lámpák előnye, hogy nappal teljesen láthatatlanok, nem rontják az előszoba vagy folyosó látványát. Esténként, bekapcsoláskor azonban kellemes, megfelelő fényt biztosítanak a megvilágítandó tér számára. A lámpákat többféle színben és fényerősségben lehet beszerezni, így könnyen illeszthetőek bármely előszoba vagy folyosó stílusához. Bár beépített lámpákról van szó, a benne levő fényforrásokat érdemes időnként ellenőrizni és cserélni hosszú élettartamuk és a tökéletes fényviszonyok biztosításához. Összességében az álmennyezeti lámpák praktikus, elegáns megoldást kínálnak olyan terek megvilágítására, ahol falra vagy mennyezetre szerelt lámpák zavaró hatásúak lehetnek.
Mik az álmennyezetbe építhető lámpák előnyei?
Az álmennyezetbe építhető lámpák legnagyobb előnye, hogy teljesen láthatatlanok, amikor nincsenek használatban. Nem rontják az előszoba vagy folyosó összképét, esztétikáját. Csak akkor válnak láthatóvá, amikor bekapcsoljuk őket, ilyenkor kellemes megvilágítást biztosítanak. Könnyen beépíthetőek bármilyen előszoba vagy folyosó stílusába.
Hogyan működnek az álmennyezetes lámpák?
Az álmennyezetes lámpákat úgy alakítják ki, hogy lámpatestük és világítótestük teljesen eltűnjön egy álmennyezetben. A lámpát egy kazettás vagy gipszkarton álmennyezetbe építik be, amelyet ilyenkor meg kell bontani, hogy azután a lámpát beszereljék. A lámpákban fénycsövek vagy LED-ek biztosítják a megvilágítást.
Milyen típusaik vannak az álmennyezetes lámpáknak?
Az álmennyezetes lámpák többféle kivitelben kaphatóak. Választhatunk különböző teljesítményű fénycsöveket vagy LED fényforrásokat tartalmazó változatok közül attól függően, hogy milyen fényigényű a helyiség. A lámpák színe és fényereje is változatos, így könnyen illeszthető bármilyen belső térhez.
Mikor érdemes álmennyezetes lámpákat választani?
Álmennyezetes lámpák ideális választások olyan helyiségekbe, ahol a hagyományos falra vagy mennyezetre szerelt lámpák zavaróan hathatnak, például előszobákba, folyosókra. Amennyiben fontos szempont az adott tér esztétikájának megőrzése, vagy a lámpák látványa zavaró lenne, álmennyezetbe építhető lámpákat érdemes választani.
Hálószobai lámpákA hálószoba elengedhetetlen kelléke egy kényelmes világítás. Hálószobában sokféle lámpát használhatunk, legyen szó mennyezeti lámpáról, állólámpáról, asztali vagy éjjeli lámpáról. Mindegyiknek megvan a maga előnye.
Mennyezeti lámpa - A mennyezeti lámpa általában egyszerűbb, de remek dekorációs és gyakorlati szempontból is szóba jöhet. Ideális arra, hogy szélesebb területet világítson meg. Sok hálószoba világítását egy vagy több mennyezeti lámpa biztosítja, amelyek széles skálán mozognak a stílusok és a formák tekintetében.
Állólámpa - Az állólámpa több fényt koncentrál egy adott területre, mint pl. az ágy környékére. Az állólámpák magassága, íve és formája sokféle lehet, fém vagy kerámiaanyagokból is készülhetnek, így illeszkednek a hálószoba bármely stílusához. Legfőképp az ágy mellett vagy az éjjeliszekrényen állva jöhetnek jól.
Asztali lámpa - Az asztali lámpák általában méretüknél fogva kisebb fényerősséggel rendelkeznek, de remeküll kiegészítők lehetnek egy álló vagy mennyezeti lámpával együtt. Asztali lámpát az éjjeliszekrényen vagy más bútordarabon is helyezhetünk el.
Éjjeli lámpa - Az éjjeli lámpa legjobban az éjjeliszekrényen helyezhető el, ahol az éjszakai felkelésekhez nyújt annyi fényt, amennyi még kényelmes, de nem vakítja el az alvókat. Változatos formákban készülnek, kisméretük ellenére nagyon fontos szerepet töltenek be a hálószoba világításában.
Mindegyik lámpaformának más-más szerepe van a hálószoba világításában, kiegészítve egymást egy összhangos, fényáradatot nyújthatnak, amely pihentető, egyszerre nyújt elégséges fényt olvasáshoz, de megőrzi a nyugodt és álmos hangulatot. A különböző anyagok, formák, színek és stílusok széles választéka ad lehetőséget, hogy a hálószoba világítását testre szabjuk szükségleteinknek megfelelően.
1. Melyik lámpa típus nyújtja a legnagyobb mennyiségű fényt?
A mennyezeti lámpák nyújtanak a legnagyobb mennyiségű fényt egy hálószobában, mivel az egész szoba felé irányulnak. Általában több lámpa is hangsúlyozza a mennyezetről érkező világítást, hogy széles területet világítsanak be.
2. Melyik lámpafej a legkényelmesebb éjszakai olvasáshoz?
Az éjjeli lámpa a legjobb választás éjszakai felkelésekhez, olvasáshoz vagy más tevékenységhez. Elegendő fényt nyújt anélkül, hogy túlságosan is erős lenne, így nem vakítja el az alvókat vagy másokat a szobában. Kisméretű lámpafeje és az éjjeliszekrényre való elhelyezése is ideális erre a célra.
3. Melyik lámpa adja a legmelegebb fényárnyalatot?
Leginkább az állólámpák nyújtanak melegebb fényt a hálószobában, mivel többnyire egy kisebb területet világítanak meg közvetlen közelről, pl. az ágy vagy az éjjeliszekrény környékét. A mérsékeltebb, melegebb fényáradat megteremti a pihentető hangulatot.
4. Milyen lámpafajtát javasolnál olvasáshoz éjjel és hajnalban?
Mind az éjjeli lámpák, mind az állólámpák remek választások olvasáshoz éjszaka. Az éjjeli lámpák kisméretüknél fogva azonban nem zavarják meg hamarabb az alvókat, így tökéletes választás hajnali olvasáshoz, amikor már felébrednek a családtagok. Az állólámpák sötétebb éjszakákhoz javasoltak.
Beépíthető lámpákA hálószobai álmennyezetbe beépíthető lámpák szinte teljesen eltűnnek a szem elől, csak a fényük látszik. Kiválóan alkalmasak hangulatvilágításra vagy az általános megvilágítás kiegészítésére. Számos stílusban kaphatók, így minden belsőépítészeti stílushoz illenek.
A minimalista stílusú lámpák egyszerű, letisztult formájúak. Fémből vagy műanyagból készült, lapos lámpatestük az álmennyezet síkjába van beépítve. A láthatatlan lámpák lámpatestje rejtve marad, csupán a fényforrás látszik átmérőjével megegyező mintázatú fedőrétegen keresztül.
A klasszikus stílusú lámpák aranyozott vagy ezüstözött fémből készült lámpatesttel rendelkeznek. Díszítésük visszafogott, de igényes. Gyakran alkalmaznak rajtuk strasszköveket vagy más drágaköveket imitáló berakásokat.
A modern stílusú álmennyezeti lámpák letisztult vonalvezetésűek, a high-tech hatás kedvelőinek valók. Lámpatestük akár üvegből, akár fémből vagy műanyagból készülhet. Sok közülük LED technológiával működik.
A lámpák energiatakarékos, LED vagy hagyományos fényforrással szerelhetők. A fényerő és színhangulat tetszőlegesen változtatható. Az álmennyezeti lámpák nem foglalnak teret a szobában, kellemes hangulatot teremtenek álmennyezetbe építve vagy felfüggesztve.
Milyen előnyei vannak az álmennyezetbe épített lámpáknak?
Az álmennyezetbe épített lámpák számos előnnyel rendelkeznek. Teljesen eltűnnek a szem elől, nem foglalnak helyet a szobában. Kellemes hangulatvilágítást biztosítanak. Számos stílusban kaphatók, így illenek bármely belsőépítészeti stílushoz. Energiatakarékosak és hosszú élettartamúak.
Milyen stílusú álmennyezeti lámpák léteznek?
Az álmennyezeti lámpák számos stílusban kaphatók. A minimalista lámpák letisztultak, lapos lámpatesttel rendelkeznek. A klasszikus lámpákat díszes, strasszkövekkel berakott lámpatest jellemzi. A modern lámpák letisztultak, akár üvegből, fémből vagy műanyagból készült lámpatesttel. A romantikus lámpákat gyakran dúsan díszítik csipkével vagy Tiffany üveggel, textilernyővel ellátva.
Milyen anyagból készülhet az álmennyezeti lámpák lámpatestje?
Az álmennyezeti lámpák lámpatestje leggyakrabban fémből, üvegből, műanyagból vagy fából készül. A fém lámpatestek, például az alumíniumból vagy acélból készültek elegáns, modern megjelenésűek. Az üveglámpatestek kifinomultak, extravagánsak. A műanyag lámpatestek olcsók és könnyen formálhatók. A fa lámpatestek, például a bambuszból készültek természetes és meghitt hatásúak. Léteznek kombinált lámpatestek is, például üveg és textil, vagy fém és fa ötvözetei. Textilborítású lámpatest is előfordul.
Milyen fényforrást használnak az álmennyezeti lámpákban?
Az álmennyezeti lámpákban leggyakrabban energiatakarékos foglalatokban elhelyezett kompakt fénycsöveket, LED izzókat vagy halogén izzókat használnak. Ezek gazdaságosan üzemelnek és hozzájárulnak a lámpa hosszú, akár 15-20 éves élettartamához. A kompakt fénycsövek és a LED izzók hideg fehér fényt biztosítanak. A halogénlámpák meleg, sárga árnyalatú fényt adnak. A fényerősség és színhangulat tetszőlegesen változtatható. Egyes lámpáknál RGB LED-ekkel több ezer fényárnyalat érhető el.
Nappaliba lámpákA nappali terület megvilágítása kiemelten fontos, hiszen ez az a helyiség, ahol a legtöbb időt töltjük és ahol a családtagok, barátok összegyűlnek. A nappali fényforrásainak kiválasztásakor több szempontot is figyelembe kell venni.
Elsődleges szempont az, hogy milyen hangulatot szeretnénk teremteni a nappaliban. Egy barátságos, meghitt hangulathoz inkább a sárga fényű izzókat érdemes választani, míg egy modernebb impresszióhoz a fehér fény is megfelelő lehet. A fény ereje is lényeges, hiszen nappalra inkább az erősebb megvilágítást részesítjük előnyben, míg esti pihenéshez, tévézéshez enyhébb fényerő is elegendő.
Másodsorban a helyiség stílusához illeszkedő lámpákat válasszunk. Egy modern berendezett nappaliban stílusosak lehetnek a spotlámpák, állólámpák, csillárok. Egy szoba sarokpontját kiemelhetjük egy nagy méretű állólámpával. Régebbi, klasszikus stílusú szobákban a mennyezeti vagy falikarokra szerelt textilernyős vagy parabolafókuszú lámpák mutatnak jól.
A lámpabúrák anyaga is meghatározó. Üvegbúrák fényesebbek és modernebbek, míg a textilernyők melegebb, sárgás fényt szűrnek át. A nappali asztalainál, kanapéknál, foteloknál jó szolgálatot tesznek az olvasólámpák, melyek koncentrált fényt biztosítanak.
A nappali világítás megtervezésével nemcsak hangulatos és praktikus, de energiatakarékos megoldást is kaphatunk. Érdemes LED izzókat választani és több különböző, egymástól függetlenül szabályozható fényforrást beépíteni a helyiségbe. Így igény szerint növelhetjük vagy csökkenthetjük a fényerőt, különböző megvilágítási hangulatokat teremtve.
Milyen szempontokat érdemes figyelembe venni a nappali világítás megtervezésekor?
A nappali világítás megtervezésénél több szempontot is érdemes mérlegelni. Az első a kívánt hangulat és fényerő, melynek megfelelően választhatunk sárgás, fehér vagy színes izzókat, valamint különböző teljesítményű lámpákat. Figyeljünk a helyiség stílusára is, modern vagy klasszikus berendezéshez más-más lámpák illenek. A lámpabúrák anyaga, például üveg vagy textil szintén befolyásolja a fény hangulatát. Praktikus megoldások az olvasólámpák, spotlámpák.
Hogyan alakítható ki hangulatos világítás a nappaliban?
Hangulatos világítást a nappaliban úgy alakíthatunk ki, ha több, külön szabályozható fényforrást helyezünk el a szobában. Használjunk például állólámpákat a szoba sarkaiban, olvasólámpákat a kanapéknál, spotlámpákat egyes bútorok kiemelésére. Válasszunk sárgás, meleg fényű izzókat, például LED vagy halogén lámpákat.Szabályozzuk a különböző lámpák fényerejét úgy, hogy kellemes hangulatot kapjunk, például esténként tompítsuk le őket.A különböző fényforrásokból adódó játékos árnyékok még hangulatosabbá teszik a nappalit.
Hogyan lehet energiatakarékos a nappali világítása?
A nappali világítását energiatakarékossá tehetjük LED vagy energiatakarékos izzók használatával. Ezek ugyanolyan fényt biztosítanak, mint a hagyományos izzók, de kevesebb energiát fogyasztanak. Figyeljünk arra is, hogy mindig csak annyi lámpát éges-sünk, amennyire feltétlenül szükség van. Használjunk több, külön kapcsolható lámpát, így szükség szerint lekapcsolhatunk néhányat. Alkalmazzunk fényerő-szabályozókat dimmer - , amivel igény szerint állíthatjuk a fényerőt. Ez kellemes megvilágítást eredményez, miközben energiát spórol meg.
Beépíthető lámpákA nappali szobában töltött idő jelentős része a kikapcsolódásé, pihenésé, emiatt rendkívül fontos a megfelelő világítás kialakítása. Az egyik legjobb megoldás erre az álmennyezetbe süllyesztett spot mennyezeti lámpa beépítése.
Az álmennyezetbe süllyesztett mennyezeti lámpák jelentős előnye, hogy lámpafejük teljesen beleolvad az álmennyezetbe, így nem zavaró elemmé válnak, hanem csak ott jelennek meg, amikor be is kapcsoljuk őket. A spot fényforrásoknak köszönhetően igen koncentrált, intenzív fényt tudnak leadni, ráadásul az álmennyezetben való elhelyezésnek köszönhetően szabadon irányíthatók. Mindezzel tökéletes fényviszonyokat tudnak teremteni az olvasásra, beszélgetésre, szórakozásra használt nappali helyiségben.
Az álmennyezeti spot mennyezeti lámpák több ponton is elhelyezhetőek az álmennyezeten belül. Létrehozható egy központi fényforrás, ami az egész helyiséget egyenletesen, diffúzan megvilágítja, illetve kiegészítő pontokkal ráirányítható a megvilágítás akár egy asztalra, kanapéra vagy más kiemelt pontra is. Ezáltal tökéletes fényviszonyokat tudnak biztosítani az adott helyiségben folyó tevékenység számára.
Az álmennyezetbe süllyesztett spot mennyezeti lámpák kialakítása több lehetőséget is kínál: különböző fényerősség és színhőmérséklet választható a különböző hangulatok elérésére, a visszaverődő fény pedig puhítja az álmennyezeten elhelyezett lámpából származó fényhatást. Mindezzel tökéletesen ellazító és nyugtató fényviszonyokat tudnak teremteni a kikapcsolódásra, pihenésre szolgáló nappali helyiségben.
Az álmennyezetbe rejtett elhelyezés, a koncentrált fény és az irányíthatóság teszi tökéletessé az álmennyezetbe süllyesztett spot mennyezeti lámpákat a modern nappali szobák megvilágítására, ahova egyszerűen és elegánsan beleolvadnak. Növelik az esztétikumát a helyiségnek úgy, hogy akkor és oda világítanak, ahová és amikor igazán szükség van rájuk.
Milyen előnyökkel rendelkeznek az álmennyezetbe süllyesztett spot mennyezeti lámpák?
-Lámpafejük teljesen beleolvad az álmennyezetbe, így nem zavaróak, csak akkor válnak láthatóvá, ha be is kapcsoljuk őket.
-Koncentrált, intenzív fényt tudnak biztosítani a spot fényforrásaiknak köszönhetően.
-Szabadon irányíthatók, mivel az álmennyezetben kaptak helyet.
-Több ponton is elhelyezhetőek az álmennyezeten belül, így tökéletes fényviszonyokat biztosíthatnak.
Milyen hangulatot tudnak teremteni az álmennyezetbe süllyesztett spot mennyezeti lámpák a nappali szobában?
Ellazító és nyugtató fényviszonyokat tudnak teremteni a nappali helyiségben, mivel:
-Különböző fényerősséget és színhőmérsékletet biztosíthatnak a különféle hangulatok eléréséhez.
-A visszaverődő fény puhítja a lámpából származó fényhatást.
-Tökéletesen megvilágíthatják az asztalt, kanapét vagy más kiemelt pontokat az olvasáshoz, beszélgetéshez.
Étkezői és konyhai lámpákAz étkezői és konyhai lámpák létfontosságúak a megfelelő világítás és hangulat megteremtése érdekében. Funkciójuk mellett formai megjelenésük is hatással lehet az adott térrész hangulatára. Rengeteg szempont alapján választhatunk és alakíthatunk ki egy praktikus és esztétikus lámparendszert.
Alapvetően négy fő típusát különböztetjük meg: a falilámpák, a lábtagos lámpák, a csillárlámpák, valamint a lemezes vagy lapos lámpák. Emellett külön csoportot alkothatnak a díszvilágítás funkciójú dekorációs elemek. Az anyagok terén a fém, üveg és műanyag a legelterjedtebbek, mindegyiknek megvannak az előnyei. Az izzók szempontjából ma már az ipari izzók és a LED technológiájúak a leghatékonyabbak.
A lámpák esztétikai megjelenésében nagy szerepe van az alkalmazott anyagok színének. A fehér mellett népszerű a barna, ezüst és arany szín, viszont egyre több további színárnyalat közül választhatunk. Ez főleg a modern és letisztult stílusokban fontos tényező. A különböző árnyalatokat jól tudjuk összehangolni a bútorok színeivel és a falak színével.
A LED világításnak köszönhetően már nagyon kis méretű felületre, lámpatestekre szerelhető izzók is elérhetőek, tehát széles skálán mozoghat a méret és alakvilág is. A praktikusság mellett törekedhetünk egyedi dizájnos megoldásokra. A korszerű technológiájú és energiatakarékos izzók pedig jelentősen csökkentik a rezsi költségeket is.
Összességében az étkezői és konyhai lámpákkal számos lehetőségünk van a megfelelő funkciók mellett esztétikus megjelenést kialakítani. Az igényeink és a térbeli adottságok függvényében választhatjuk ki a legjobb megoldást.
Milyen alapvető típusai vannak az étkezői és konyhai lámpáknak?
Alapvetően négy fő típusát különböztetjük meg: a falilámpák, a lábtagos lámpák, a csillárlámpák, valamint a lemezes vagy lapos lámpák. Emellett külön csoportot alkothatnak a díszvilágítás funkciójú dekorációs elemek.
Milyen anyagokból készülhetnek az étkezői és konyhai lámpák?
A legelterjedtebb anyagok a fém, az üveg és a műanyag, mindegyiknek megvannak az előnyei. A fém tartós és könnyen tisztítható, az üveg letisztult formákat eredményez és színesíthető, a műanyag olcsó, kopásálló és formálható.
Milyen szempontok alapján választhatunk lámpákat a konyhánkba?
Több szempont alapján is választhatunk, figyelembe véve a praktikumot, az esztétikát, az anyagokat, színeket, méreteket és az ár-érték arányt. Fontos szerepet kap a dizájn is, főleg a modern megoldásoknál.
Milyen előnyei vannak a LED technológiás izzóknak?
A LED izzóknak köszönhetően nagyon kis méretű lámpatestek is elérhetők, emellett energiatakarékosak és hosszú élettartamúak. Jelentősen csökkentik a rezsiköltségeket is
Beépíthető lámpákAz álmennyezetbe süllyesztett lámpák remek megoldást kínálnak a konyhai és étkezői megvilágításra. Beépített lámpatestekké alakulnak, így nem viszik el a teret, a mennyezeti mintázat mégis hangsúlyt kap tőlük.
Kivitelezésük meglehetősen egyszerű: a mennyezeti álmennyezetbe kell kialakítani egy bemélyedést a lámpatest számára, majd besüllyeszteni a lámpát a nyílásba. Léteznek kiegészítő elemek is, amelyekkel utólag be lehet építeni őket.
A különböző lámpatestek a felhasználási módtól és a kívánt hatástól függően választhatók. A legelterjedtebbek az egy-, két-, három- és négyágú modellek. A LED izzóval ellátottak a legpraktikusabbak.
Minél több izzót használunk, annál egyenletesebb lesz a világítás.
A beépítésnél a lámpatest rotálhatósága döntő lehet. A kompakt, kondenzátoros modellek a legpraktikusabbak: szabadon fordíthatóak akkor, amikor már besüllyesztették őket. Így pontosan az összeszögellések szerint világítanak.
A széles látószögű modellek nagyobb területet világítanak meg.
A színhőmérséklet tekintetében az meleg fehér vagy fehér fény a leginkább kellemes. Ügyeljünk azonban arra is, hogy az árnyékmentes megvilágítást biztosítsák, ne legyenek túl nagy kontrasztok a helyiségben.
Léteznek olyan lámpák is, amelyek ráadásul egy teljes mennyezeti lámparendszer részét képezhetik, sínrendszeren csúsztathatóak. Minél szélesebb a világítási szögük, annál nagyobb területet világítanak meg.
Összességében az álmennyezetbe süllyesztett lámpák stílusos, letisztult konyhai és étkezői megvilágítást képesek biztosítani, ahelyett, hogy a lámpa az igazi hangsúlyt kapná.
Hogyan tudom besüllyeszteni a lámpát az álmennyezetbe?
Önállóan besüllyeszthetőek vagy külön kiegészítőkkel. Létre kell hozni egy bemélyedést a helyére a mennyezetben, majd bele kell illeszteni és rögzíteni.
Milyen lámpatestek állnak rendelkezésemre?
Az egytől négyágú modellek a legelterjedtebbek. A LED izzóval szerelt változatok a legpraktikusabbak. Minél több izzót használunk, annál egyenletesebb a fény.
Mire figyeljek a kiválasztásnál?
A rotálhatóság fontos, így a beépítés után is pozícionálhatóak. A szélesebb világítási szögűek nagyobb területet világítanak meg.
Milyen fényerőben ajánlasz őket?
A meleg fehér vagy fehér fény a legkellemesebb, 2000-3000 K között. Ügyelni kell az árnyékmentességre is, hogy ne legyenek túlzott kontrasztok.
Kerek beépíthető lámpákAz előszobák és folyosók megvilágítására praktikus megoldás lehet a mennyezetbe süllyesztett spotlámpák alkalmazása. Ezek kompakt méretű, kerek fényforrások, melyeket közvetlenül a plafonba építenek be és irányított fénnyel világítják meg a teret. Sok előnyük miatt egyre népszerűbbek az építészeti és belsőépítészeti megoldásokban.
A spotlámpák kiválóan alkalmasak kisebb, szűk terek megvilágítására, mert koncentrált, irányított fényt bocsátanak ki. Emellett rendkívül praktikusak, hiszen teljesen süllyesztett kialakításúak, nem foglalják el a hasznos teret és nem lógnak le a mennyezetből. Könnyen mozgatható fejjel rendelkeznek, így azok fénye több irányba is fordítható, ahol éppen szükség van a megvilágításra. A fejek széles körben forgathatók és 30-60 fokos besugárzási szöget képesek produkálni.
A spotlámpák kompakt mérete ellenére erőteljes, koncentrált fényt biztosítanak, akár 600-1000 lumen fényárammal. Ennek köszönhetően remekül meg tudják világítani a kisebb előszobákat, folyosókat, lépcsőházakat. Éppen ezért lakóépületekben, irodákban és középületekben egyaránt elterjedtek.
Fényforrásként leggyakrabban LED modult, ritkábban halogén vagy energiatakarékos fénycsövet alkalmaznak. A LED spotlámpák különösen előnyösek, mert fényerősek, energiatakarékosak és hosszú, akár 30-50 ezer órás élettartamúak. Színhőmérsékletük 2700-6500 Kelvin között változik, attól függően, hogy meleg fehér vagy nappali fényt biztosítanak.
A spotlámpák süllyesztett kialakításúak, így telepítésükhöz először ki kell vágni a kívánt méretű lyukat a plafonban, majd a spotot oda kell beépíteni és rögzíteni. A telepítéshez nincs szükség kötődobozra, a spotok saját csatlakozóval rendelkeznek a tápellátás és vezérlés bekötéséhez.. A beépített spotok eltüntetik az árnyékhatásokat és a fényforrások közvetlen láthatóságát, így teljesen egységes, letisztult hatást kölcsönöznek az előszobának vagy folyosónak.
Mindezek alapján a mennyezetbe süllyesztett spotlámpák kiváló választás lehetnek előszobák, folyosók és hasonló terek stílusos és funkcionális megvilágítására. Praktikusságuk és esztétikus megjelenésük miatt széles körben elterjedtek mind a lakossági, mind a közületi épületekben.
Milyen előnyei vannak a spotlámpáknak előszobák és folyosók megvilágítására?
A spotlámpák kiválóan alkalmasak előszobák és folyosók megvilágítására, mert kompakt méretűek és koncentrált, irányított fényt biztosítanak. Teljesen süllyesztett kialakításúak, így nem foglalják el a teret és nem lógnak le a mennyezetből. Könnyen mozgatható fejjel rendelkeznek, amelyek segítségével az irányuk könnyen változtatható. Mindemellett energiatakarékosak és hosszú élettartamúak.
Milyen fényforrással rendelkeznek általában a spotlámpák?
A spotlámpákban leggyakrabban LED modult, esetenként halogén izzót vagy kompakt fénycsövet alkalmaznak fényforrásként. A LED spotlámpák különösen elterjedtek, mert LED fényforrásuk energiatakarékos, akár 30-50 ezer órás élettartamú és kiváló fényerővel rendelkezik. Színhőmérsékletük 2700-6500 Kelvin között mozog, így meleg fehértől akár nappali fényig terjedő spektrumot biztosítanak.
Hogyan kell telepíteni a spotlámpákat?
A spotlámpák telepítése egyszerű, mivel süllyesztett kivitelűek. Először ki kell vágni a kívánt átmérőjű kört a plafonban, majd a spotlámpát be kell építeni ebbe a nyílásba. A rögzítéshez nincs szükség kötődobozra, mert a spotok saját csatlakozóval rendelkeznek, melyek segítségével közvetlenül a tápellátásra lehet őket kötni. Telepítés után a spotlámpák körüli plafonrészt érdemes glettelni és festeni, hogy az illesztés minél kevésbé legyen látható.
Milyen helyiségek megvilágítására alkalmasak a spotlámpák?
A spotlámpák kiválóan alkalmasak minden olyan helyiség megvilágítására, ahol koncentrált fényre és kompakt méretre van szükség. Így tökéletesen megfelelnek előszobák, folyosók, lépcsőházak világítására. Emellett szívesen alkalmazzák őket kisebb méretű szobákban, így például dolgozószobában, gardróbban, mosdóban. Közületeknél is előszeretettel telepítik őket, például irodák folyosóin, éttermekben, üzletekben.
Szögletes beépíthető lámpákAz előszobákban és folyosókon általában praktikus, minimalista megoldásokra van szükség a megvilágításhoz. Ezeken a helyeken a mennyezetbe épített, szögletes spot lámpák kiváló választást jelentenek. Ezek a lámpák kompakt méretűek, így nem foglalják el a teret a folyosón vagy az előszobában. Mivel a mennyezetbe vannak besüllyesztve, nem lógnak le
a fejünk fölé, nem szűkítik a mozgásteret.
A spot lámpákat lehet díszvilágításként és általános világításként is használni. Általában fehér, hideg fehér vagy nappali fényt adnak, 3000-6500 Kelvin közötti színhőmérséklettel. Praktikus megoldás lehet például 3 darab spot lámpa elhelyezése egy kisebb folyosón: középen egy nagyobb, fényerősebb lámpa általános megvilágításra, két oldalt pedig kisebb spotok díszvilágításként és kiegészítő fényforrásként.
A spot lámpák kompatibilisek intelligens vezérlőrendszerekkel, így programozható az automatikus vagy érzékelővezérelt bekapcsolásuk.
Praktikus megoldás lehet például mozgásérzékelő telepítése, így a lámpák csak akkor kapcsolódnak be, ha mozgást észlel az érzékelő.
Ez energiát takarít meg és hosszú távon költséghatékony megoldás.
A spot lámpákat általában fehér, ezüstszínű vagy fekete színű házban forgalmazzák, így illeszkednek bármely belsőépítészeti stílushoz és színvilághoz. Mindezek mellett a szögletes spot lámpák elegáns megjelenést is biztosítanak előszobákban és folyosókon.
Milyen előnyei vannak a spot lámpáknak előszobákban és folyosókon?
A spot lámpák kompakt méretűek, ezért nem foglalják el a teret és nem korlátozzák a mozgásteret. Mivel a mennyezetbe épített lámpák, nem lógnak lefelé, így nem szűkítik a folyosókat vagy az előszobát. Praktikus megoldást jelentenek minimális energiafelhasználás mellett.
Milyen fajtái vannak a spot lámpáknak?
A spot lámpák lehetnek díszvilágításra és általános világításra is alkalmasak. Díszvilágításra 2500-3500 Kelvin színhőmérsékletű, általános világításra 3000-6500 Kelvin tartományba eső színhőmérséklet a jellemző.
Hogyan lehet vezérelni a spot lámpákat?
A spot lámpák intelligens vezérlőrendszerekkel kompatibilisek, programozható az automatikus vagy érzékelővezérelt bekapcsolásuk. Mozgásérzékelős megoldás esetén az érzékelő érzékeli a mozgást és csak akkor kapcsolja be a lámpát, ez energiatakarékos megoldás.
Milyen házban kaphatóak a spot lámpák?
A spot lámpákat általában fehér, ezüstszínű vagy fekete házban forgalmazzák. Így illeszkednek bármilyen belsőépítészeti stílushoz és színvilághoz. Elegáns megjelenést biztosítanak, nem zavarják a belső tér összhangját.
Kerek beépíthető lámpákA kerek lámpák lágy, harmonikus fényt biztosítanak. Kiválóan alkalmasak hangulatos általános világításra vagy olvasólámpaként való használatra egy hálószobában. A legtöbb kerek lámpa energiatakarékos, kompakt fénycsővel vagy LED technológiával működik. Fényük meleg fehér vagy nappali fényű.
A kerek lámpák lámpatestje kör alakú, átmérője tipikusan 20-60 cm között mozog. Acélból, alumíniumból vagy műanyagból készülhet. Az alumínium és az acél lámpatestek tartósak és elegánsak, a műanyag változatok pedig olcsóbbak. A lámpatestek lehetnek teljesen sima, egyszínű kivitelűek vagy díszítettek, például perforált, strukturált vagy mintás felülettel.
A lámpatest tartja a fényforrást, a fényerőszabályzót, valamint esetenként a lámpaernyőt. A lámpaernyő lehet textil, fém vagy más anyagból készült. Szórt, kellemes fényt biztosít, mellyel kíméli a szemet. Az ernyő nélküli változatokban közvetlenül a fénycső vagy a LED látható, erősebb, irányított fényt adva.
A kerek lámpák általában mennyezetbe építhető kivitelben kaphatók. Beépítésükhöz elegendő egy körlámpa méretének megfelelő nyílás a mennyezetben, amihez a lámpát rögzítik. A lámpához tartozik egy távirányítóval szabályozható transzformátor, mely segítségével kényelmesen változtathatjuk a fényerősséget. Néhány lámpatípus esetében a fény színének és hőmérsékletének állítására is van lehetőség.
A kerek lámpák letisztult formavilágukkal és kellemes fényükkel igényesen berendezett hálószobák díszei lehetnek.
Milyen előnyei vannak a kerek lámpáknak?
A kerek lámpák számos előnnyel rendelkeznek. Lágy, harmonikus fényt biztosítanak. Kiválóan alkalmasak hangulatos általános világításra vagy olvasólámpaként. Energiatakarékosak és hosszú élettartamúak. Letisztult formájukkal elegánsak és időtállóak. A legtöbb kerek lámpa mennyezetbe építhető, így nem foglal helyet a szobában.
Milyen anyagból készülhet egy kerek lámpa lámpatestje?
A kerek lámpák lámpatestje leggyakrabban fémből, például alumíniumból vagy acélból, illetve műanyagból készül. Az alumínium és acél lámpatestek tartósak és elegáns megjelenésűek. A műanyag lámpatestek olcsóbbak, bár kevésbé tartósak. A lámpatest lehet egyszerű, sima felületű vagy díszített, például perforált, strukturált vagy mintás. A lámpatest mérete általában 20-60 cm között mozog.
Milyen fényforrást használnak a kerek lámpákban?
A kerek lámpákban általában energiatakarékos fényforrásokat, például kompakt fénycsöveket vagy LED technológiával működő izzókat használnak. Ezek gazdaságosan üzemelnek és hozzájárulnak a lámpa hosszú, akár 15-20 éves élettartamához. A kompakt fénycsövek és a LED izzók meleg fehér vagy nappali fényű fényt biztosítanak.
Az izzók fényereje és színe némely típusnál szabályozható.
Hogyan építhető be egy kerek lámpa az álmennyezetbe?
A kerek lámpák általában úgynevezett beépítési kivitelben kaphatók, azaz mennyezetbe építhetők. Ehhez elegendő a mennyezetben egy a lámpa átmérőjének megfelelő nyílást kialakítani, majd a lámpát ebbe beépíteni és rögzíteni.
A lámpához tartozik egy távirányítóval vezérelhető transzformátor, mellyel kényelmesen szabályozható a lámpa fényereje, esetenként színhőmérséklete. Néhány lámpatípushoz opcionális kiegészítőként választható fali kapcsoló is rendelkezésre áll.
A kerek lámpákat úgy tervezik, hogy a lehető legkisebb helyet foglalják, csupán a fényforrás és a lámpatest látszik az álmennyezetből. Ezáltal tehát kis helyet foglalnak a szobában, miközben kellemes megvilágítást nyújtanak.
Szögletes beépíthető lámpákA szögletes lámpák elegáns és modern fényt biztosítanak egy hálószobában. Letisztult formavilágukkal és éles vonalaikkal könnyen illeszkednek a modern belsőépítészeti stílushoz. Szögletes lámpaként fogalmazunk, ám a legtöbb lámpa valójában téglalap alakú.
A lámpák lámpatestje leggyakrabban fémből, például alumíniumból vagy acélból készül. Az alumínium könnyű, rozsdamentes, míg az acél tartós és elegáns megjelenésű. Előfordulnak műanyagból készült változatok is, melyek olcsóbbak. A lámpatest mérete tipikusan 20x10 cm és 60x30 cm között mozog. A kisebb lámpatest kompakt helyiségekbe, míg a nagyobb nyitott terekbe ajánlott.
A legtöbb szögletes lámpa energiatakarékos LED vagy fénycső technológiával szerelt. A fényforrás többnyire 2600-6500 Kelvin tartományban ad meleg fehér vagy nappali fényt. Egyes típusoknál a fényerő és színhőmérséklet szabályozható. A lámpák tartós, akár 25 000 órás élettartammal rendelkeznek.
Szögletes lámpaként ismertek a panel lámpák, melyeknél a lámpatest egy lapos panelekből áll. Előnyük, hogy kis helyen elférnek és kevésbé törnek meg. Emellett aszimmetrikus lámpák is kaphatók, amikor a lámpa fénykibocsátó felülete egy-egy sarokban helyezkedik el. Így indirekt fényt biztosítanak.
A szögletes lámpák mennyezetbe építhető kivitelben kaphatók. Egyszerűen csak egy lámpa méretének megfelelő nyílást kell vágni a mennyezetben, melybe a lámpát beépítik. A lámpához tartozik távszabályzóval és/vagy fali kapcsolóval működtethető LED driver vagy elektronikus előtét, mellyel kényelmesen szabályozható a fényerő és esetenként a színhőmérséklet.
A szögletes lámpák letisztult és elegáns fényt biztosítanak egy modern hálószobában. Fényükkel kiemelik a belsőépítészeti stílust.
Milyen előnyei vannak a szögletes lámpáknak?
A szögletes lámpák számos előnnyel rendelkeznek. Letisztult, modern formavilágukkal elegáns fényt biztosítanak. Hosszú élettartamúak és energiatakarékosak. A legtöbb szögletes lámpa mennyezetbe építhető, így kis helyet foglalnak el. Tartós anyagból készülnek és kifinomult fényt adnak.
Milyen anyagból készülhet egy szögletes lámpa lámpatestje?
A szögletes lámpák lámpatestje leggyakrabban fémből, különösen alumíniumból vagy acélból készül. Az alumínium könnyű, rozsdamentes és tartós. Az acél elegáns és időtálló. Előfordulnak műanyagból készült változatok is, melyek olcsóbbak, azonban kevésbé tartósak. A lámpatest mérete tipikusan 20x10 cm és 60x30 cm között mozog.
Milyen fényforrást használnak a szögletes lámpákban?
A szögletes lámpákban általában LED panellel vagy energiatakarékos fénycsővel szerelt fényforrást alkalmaznak. A LED panel és a fénycső 2600-6500 Kelvin tartományban meleg fehér vagy nappali fényt biztosít. Az izzók fényereje és színhőmérséklete egyes lámpatípusoknál szabályozható. A LED és fénycsőforrások 25 000 óra feletti élettartammal rendelkeznek.
Hogyan építhető be egy szögletes lámpa az álmennyezetbe?
A szögletes lámpák általában mennyezetbe építhető kivitelben kaphatók. Ehhez elegendő a mennyezetben a lámpa méretének megfelelő nyílást vágni, melybe a lámpát beépítik. A lámpához tartozik egy távvezérlővel vagy fali kapcsolóval működtethető LED driver vagy elektronikus előtét, mellyel a fényerő és esetenként a színhőmérséklet szabályozható.
A beépíthető szögletes lámpákat úgy tervezik, hogy a lehető legkevésbé törjék meg a mennyezet síkját. A lámpatest többnyire teljesen lapos, fénykibocsátó felülete pedig téglalap alakú, így szinte teljesen síkban marad a mennyezettel. Ezáltal kis térigényű, ám annál elegánsabb fényforrást eredményeznek.
Kerek beépíthető lámpákA nappali egyik legfontosabb helyisége a lakásnak, hiszen itt töltünk el sok időt pihenéssel, olvasással, beszélgetéssel. A megfelelő fény ezért kulcsfontosságú a kényelem és a kellemes hangulat megteremtéséhez. Ehhez jó választás lehetnek az álmennyezetbe süllyeszthető sokféle fényerősségű spot kerek mennyezeti lámpák.
Ezek az észrevehetetlen módon a mennyezetbe teendő spotok erős, összpontosított fényforrást tudnak biztosítani lefekvéshez, olvasáshoz egy-egy pont kiemelése céljából. A fényforrás a mesterséges bőr habarcs lefúvatlan részén keresztül fényes, természetes fényt adhat. Akár egymástól különböző fényerejű spotokból álló rendszert is kialakíthatunk:
- egy-két erősebb fényű spotot az olvasóasztalok fölé
- közepes fényerejűt a kanapé fölé
- puha fényű sort az egész helyiséget megvilágítani.
Az erős fények bekapcsolásakor a többi spot automatikusan kikapcsolható. A kerek mennyezeti lámpák így pontosan képesek alkalmazkodni a funkcióhoz és hangulathoz. A fényforrás leegyszerűsítheti a dekorációt is, mivel maga hívja fel magára a figyelmet.
A halk, zavaró hangoktól mentes, álcázott fényforrások süllyedve illeszkednek a mennyezetbe, így nyugodt, egységes hangulatot teremthetnek a nappaliban. Ajánlható továbbá többféle fény temperatúra megválasztása: meleg fehér fény az otthonosabb hangulathoz, hideg fehér fény pedig az aktívabb tevékenységekhez.
1.
K: Mennyire takarják el a mennyezetek ezeket a lámpákat?
V: A spot mennyezeti lámpákat úgy alakítják ki, hogy szinte teljesen elrejtőzzenek a mennyezetben. Lepusztulatlan részen világítanak ki, így a fény látható ugyan, de maga a lámpa nem. Akár úgy is kiépíthetők, hogy teljesen álcázva illeszkedjenek a mennyezet textúrájába és színébe.
2.
K: Milyen fényerősségek között lehet választani?
V: Nagyon változatos fényerősségek állnak rendelkezésre ezeknél a lámpáknál. Általában a leggyengébb fényerő néhány watt, a legerősebb pedig akár 100 watt is lehet. Emellett minden köztes fokozat is elérhető széles skálán, ami lehetővé teszi, hogy pontosan megteremtsük a megfelelő fényviszonyokat az aktuális felhasználáshoz.
3.
K: Le lehet nyelemzni ezeket a lámpákat?
V: Igen, ezek a spot mennyezeti lámpák is képesek az intelligens, vezeték nélküli vezérlésre. Beépíthetők olyan ismétlővel, ami segítségével Bluetooth-on vagy WiFi-n keresztül vezérelhetők akár okostelefonról vagy -tabletről is. Legegyszerűbben egyszerűen szabályozhatóvá válnak akár egy érintőképernyős membrán billentyűzettel is.
4.
K: Összehangolhatók hangulatvilágítással?
V: Igen, az álmennyezetbe épített spot mennyezeti lámpák tökéletesen összehangolhatók intelligens hangulatvilágítási rendszerekkel is. Ez azt jelenti, hogy többféle fényerősség és szín ötvözhető annak érdekében, hogy akár ünnepi, akár romantikus vagy akár energizáló hangulatot teremtsünk a nappaliban. Ez akár okostelefonról vezérelhetően is megvalósítható már a jelenleg elérhető megoldásokkal.
Szögletes beépíthető lámpákA Nappali helyiség adta fénymegoldási lehetőségek széles skálán mozognak. A recessias technika által kínált lehetőségekre építve egy esztétikus látványvilágot varázsolhatunk az álmennyezetbe helyezett mennyezeti lámpák segítségével.
Az álmennyezetbe süllyesztett spot mennyezeti lámpák tipikusan négyszögletes formájúak, a lapos felületüknek köszönhetően harmonikusan simulnak bele a mennyezet felszínébe. A legtöbb szögletes mennyezeti lámpa kínálata között található néhány olyan fajta, melynek vezérlő funkciója is van beépítve: az állítható fényerejű variánsok funkciógombjaival különböző fényhangulatokat varázsolhatunk a helyiségbe télvíz idején, vagy nyugodt esti tartózkodás céljából.
Az alkalmazás terén a szögletes spot lámpák előnye, hogy tökéletesen illeszkednek az egyenes vonalú, erőteljes szögletességet felvállaló belsőépítészeti megoldásokhoz. Elhelyezésük általában szimmetrikus, vagyis középen és a szobasarkokban kiegyensúlyozva. A süllyesztett fényforrásoknak köszönhetően nem túldramatizálják a enteriőröket, miközben ugyanakkor pontosan oda világítanak, ahová szükség van a megvilágításra.
Az izzókkal felszerelt mennyezeti lámpák tipikusan meleg fényeket sugároznak, így nyugodt atmoszférát teremtenek a nappali helyiségben, ellentétben a melegfehér vagy nappali fehér LED-es megoldásokkal. A LED-es változatok fő vonzereje az alacsony fogyasztás mellett a hosszú élettartam és a könnyű karbantarthatóság.
Összegzésként elmondható, hogy az álmennyezetbe süllyesztett mennyezeti lámpák megválasztásával letisztult, esztétikus formatervet hozhatunk létre a helyiség számára - a pontos fénymenve leíró mennyezeti lámpáknak köszönhetően. Az igény szerint kiválasztható a megfelelő forma és világítási technológia, hogy igazán egyedi atmoszférátvarázsoljunk a nappali enteriőrjébe.
Milyen formájúak ezek a mennyezeti lámpák?
A szövegben leírt álmennyezetbe süllyesztett spot mennyezeti lámpák tipikusan négyszögletes formájúak, a lapos felületüknek köszönhetően harmonikusan simulnak bele a mennyezet felszínébe.
Milyen funkciókkal rendelkezhetnek ezek a lámpák?
A legtöbb szögletes mennyezeti lámpa kínálata között található néhány olyan fajta, melynek vezérlő funkciója is van beépítve: az állítható fényerejű variánsok funkciógombjaival különböző fényhangulatokat varázsolhatunk a helyiségbe.
Hogyan illeszkednek bele az enteriőrbe?
Az alkalmazás terén a szögletes spot lámpák előnye, hogy tökéletesen illeszkednek az egyenes vonalú, erőteljes szögletességet felvállaló belsőépítészeti megoldásokhoz. Elhelyezésük általában szimmetrikus, vagyis középen és a szobasarkokban kiegyensúlyozva.
Mik az előnyei az LED-es változatoknak?
Az LED-es változatok fő vonzereje az alacsony fogyasztás mellett a hosszú élettartam és a könnyű karbantarthatóság.
Kerek beépíthető lámpákA kerek formájú, álmennyezetbe süllyeszthető lámpák sok konyhában és étkezőben díszítőelemmé válnak. Beépített lámpatestként jól illeszkednek a mennyezet mintázatába, és ereklyeszerű látványt nyújtanak.
A besüllyesztéshez szükséges bemélyedés enyhén kerekdedekre formázandó, pontosan illeszkedve a lámpa méretéhez. A beépítés során figyelni kell arra, hogy ne gyűrődjön meg a lámpa pereme. Léteznek kiegészítők is a beépítéshez.
Előnyük, hogy nincsen az utunkban, a fény dekoratív megvilágítást ad, különösen, ha színes vagy szóró izzót használunk. Mivel központi elhelyezésűek, szétterülő fényt adnak. A praktikum érdekében célszerű LED-szel is ellátni.
Válasszunk a kis és nagyobb méretű között, aszerint milyen területet kell megvilágítanunk. A nagyobb modellek jellemzően erősebb fényűek, ezért vetekszenek meg kevesebb is egyetlen nagyobb helyiségben.
Döntse el a fényerő,hogy meleg vagy hidegebb fehéret választunk. A meleg 2800-3000K között ideális, mert kellemes, otthonos fényt nyújt. Ügyeljünk az árnyékmentességre is, mivel egy pontból világítanak.
A beépített kerek lámpák nagyobb szögben vetik ki a fényt, hátrányuk viszont, hogy árnyékot is vetnek és nem árnyéktalan a megvilágításuk. Ezért érdemes szélesebb távolságban elhelyezni őket.
Összességében a beépített kerek formájú lámpatestek stílusos és dekoratív, látványos megvilágítást eredményeznek. A megfelelő méretválasztás és helyezés fénytechnikailag kellően hatékonnyá teszi őket.
Hogyan helyezhetem el őket az álmennyezetbe?
A pontos méretüknek megfelelően kell kialakítani egy bemélyedést, figyelve arra, hogy ne sérüljön a pereme. Léteznek segédanyagok a beépítéshez.
Milyen méretet ajánlasz?
A kisebb méretűek egy kisebb területet világítanak meg, a nagyobbak már egy egész szobát. Aszerint válasszunk, mennyire jelentős a fényerő.
Hogyan befolyásolja a fényminőséget?
A meleg vagy hideg fénytől függően különböző hangulatot árasztanak. Mivel egy pontból világítanak, célszerű LED-szel ellátni őket az árnyékmentesség érdekében.
Milyen előnyökkel és hátrányokkal járnak?
Előnyük, hogy esztétikusak és praktikusak, de hátrány, hogy csak egy pontból világítanak és árnyékot is vetnek, ezért kis távolságban érdemes elhelyezni őket.
Szögletes beépíthető lámpákAz álmennyezetbe süllyesztett szögletes formájú lámpák tökéletes megoldást kínálnak a konyhai és étkezői világításhoz. A pontos illesztésük miatt zuhanyzókban, fürdőszobákban is sokat segíthetnek.
A besüllyesztéshez többféle megoldás is létezik. Léteznek ún. kazettás modellek, amelyek külön elemek segítségével építhetők be úgy, hogy a sarkaik illeszkedjenek az álmennyezet szegélyéhez.
A klasszikus süllyesztett változatok egyszerű kialakított bemélyedéssel építhetők be. Ügyeljünk a csiszolt szélekre és sima felületre, ne sérüljön a lámpa a helyére illesztésekor.
Méretük tekintetében kezdve a kisebbektől, amelyek apró fülkék megvilágítására alkalmasak egészen a nagyobbakig, amelyek már egy teljes szobát átfognak.
A szögletes modellek pontosan illeszkednek az álmennyezethez és letisztult látványt nyújtanak.
A praktikum érdekében használjunk LED izzókat az energiahatékonyság, a hosszú élettartam és a kisméret miatt. A fény színhőmérsékletében preferáljuk a meleget, amely kellemesebb hangulatú.
Az épített szögletes formák miatt a világításuk inkább lokális, a terület csak egy részét világítják meg centrikusan. Ezért érdemes több ilyen modellt elhelyezni egyetemesen.
A kialakított éleknek és sarkoknak köszönhetően az árnyékok szögletesek és élesek lesznek, ez a precizitás a belsőmodell szintjén is megjelenhet.
Összességében a beépített szögletes lámpák egyszerűsége, célszerűsége és a rálátás biztosítása miatt jó megoldásnak tekinthetőek étkezők és konyhák világítására. A letisztult forma könnyedén illeszkedik a mennyezeti mintázatba.
Milyen módszerek vannak az elhelyezésükre?
Kialakítható egy pontos illeszkedésű bemélyedés vagy kazettás rögzítőelemek is használhatók. Ezzel a sarkaik illeszkednek az álmennyezethez.
Milyen méretet válasszak?
A kisebb modellek fülkékbe valók. A nagyobbak már egy teljes szobát lefednek. A méret aszerint döntendő el, hogy mennyi területnek kell megfelelő világítást biztosítani.
Milyen izzókat ajánlasz?
Az energiahatékony és kisméretű LED izzókat javaslom hosszú élettartamuk és a praktikum miatt. A meleg fehér fény kellemesebb.
Hogyan befolyásolja a formájuk a világítást?
A szögletes formájuk miatt a világításuk inkább pontszerű, csak egy részt világítanak meg. Több lámpa elhelyezése célszerű egyetemesen.
Nowodvorski
A Nowodvorski egy elismert lengyel világítástechnikai vállalat, amely széles körű tapasztalattal rendelkezik a lámpagyártás területén. A vállalat hírnevét kiváló minőségű és stílusos Nowodvorski lámpák kínálatának köszönheti, melyek minden otthon és iroda számára tökéletesek. A Nowodvorski mindenféle stílusú lámpát gyárt, így mindenki megtalálhatja a számára legmegfelelőbb Nowodvorski lámpát, amely harmonizál a belső térrel és tükrözi a személyes ízlést. Legyen szó modern, minimalista, retró, mediterrán, rusztikus vagy bármilyen más stílusról, a Nowodvorski gondoskodik róla, hogy minden vásárló számára kielégítő választékot nyújtson lámpái között. A vállalat elkötelezett az innováció és a minőség mellett, és ennek érdekében a legújabb technológiákat alkalmazza a Nowodvorski lámpák gyártása során. A Nowodvorski nemcsak beltéri, hanem kültéri világítási megoldásokat is kínál, így minden igényt kielégít, legyen szó nappaliról, hálószobáról, konyháról vagy akár kertre és teraszra szánt lámpákról. Az energiatakarékos világításra is nagy hangsúlyt fektet a Nowodvorski, amely olyan termékeket kínál, amelyek LED-technológiát alkalmaznak, garantálva ezzel a lámpák hosszú élettartamát és az alacsony energiafogyasztást. Összefoglalva, a Nowodvorski egy megbízható és kreatív lengyel lámpagyártó, amely mindenféle stílusú és típusú lámpát kínál. A vállalat elkötelezett az ügyfelek elégedettsége és a magas minőségű Nowodvorski világítási megoldások iránt, így biztos lehet benne, hogy a Nowodvorski termékei hosszú távon kiváló választásnak bizonyulnak otthona és irodája számára. lámpa bolt, lámpabolt, lámpa szakáruház, világítási bolt, világítási szakáruház, lámpák, alámpa, elámpa, aladdin csodalámpa, xxx méretű lámpák, alkony fény este, design lámpa, falilámpa, kristály falilámpa, kristály lámpa, kristálylámpa, modern fali kristálylámpa, lámpák,fényforrás,designlámpák, kristály lámpa, lámpa bolt, modern állólámpa,kristály lámpák,asztali lámpa, csillárbolt, design lámpa, falilámpa, fényerő szabályzós lámpa, függeszték lámpa, mennyezeti kristálylámpa, top 5 lámpa, keresett lámpa, minőségi lámpa,design lámpa,éjjeli lámpa,zuma lámpák,designlámpák,mennyezeti lámpák,modern lámpák,falilámpa, állólámpák, nagy burás állólámpa,olvasó állólámpa,márványtalpas állólámpa,zuma lámpák,designlampak, lámpák, gyerek lámpák, gyermek lámpa, modern gyereklámpa, lámpák, asztali lámpák, gyermek asztali lámpa, modern lámpa,olvasó lámpa, lámpa függeszték, csillár lámpák, design lámpák,modern lámpák, Modern LED lámpák,ledes lámpák, led lámpa, led függesztékek, design falilámpa, ernyős falilámpa, fali lámpa, falilámpa, modern falilámpa, Ideal Lux lámpák,fényforrás,designlámpák, csillár függeszték, csillár lámpa, design lámpa, ernyős lámpa, modern lámpa, Ideal Lux lámpák,fényforrás,designlámpák, álló lámpa, állólámpa, design állólámpa, ernyős állólámpa, modern állólámpa, Ideal Lux lámpák,fényforrás,designlámpák, design mennyezeti lámpa, designlámpák, fényforrás, Ideal Lux lámpák, mennyezeti lámpa, mennyezeti lámpák, modern mennyezeti lámpa,minőségi lámpák,éjjeli lámpák, design spot mennyezeti lámpa, design spotlámpák, éjjeli lámpák, fényforrás, Ideal Lux lámpák, mennyezeti lámpa, mennyezeti lámpák, minőségi lámpák, modern mennyezeti lámpa, spot lámpák design asztali lámpa, ernyős asztali lámpák, asztali lámpa, asztalilámpa, modern asztali lámpa, Ideal Lux lámpák,fényforrás,designlámpák, led lámpa, led olvasó lámpák ledes falilámpák, ledes lámpák, Modern LED lámpák klasszikus csillár függeszték, csillár lámpa, klasszikus lámpa, ernyős lámpa, modern lámpa, Ideal Lux lámpák,fényforrás,designlámpák, kültéri falilámpa,modern kültéri lámpák,kültérre falilámpák, csillár, nagy lámpa, pezsgőburás lámpa, kristály lámpa,kristálylámpák,kristálycsillárok,kristályok, kicsi lámpa, falikar, függeszték, kapcsolós lámpa, álló lámpa, asztali lámpa, hosszú lámpa, lámpa bolt, lámpabolt, lámpa szakáruház, világítási szakáruház, lámpák boltja, lámpák, alámpa, elámpa, alkony fény a szobába, xxx méretű lámpa, aladdin csodalámpa most, olcsó lámpa, antik lámpa, spot lámpa, kültéri lámpa, gyerek lámpa, kerek lámpa, négyzetes lámpa, kocka lámpa, réz lámpa, színes lámpa, fehér lámpa, króm lámpa, előtéri lámpa, fürdoszobai lámpa, konyhai lámpa, halószobai lámpa, hangulat lámpa, mennyezeti lámpa, budaörsi webáruház, budaörsön lámpaweb,lámpa webáruház,olaszlámpák,töröklámpák, lámpa, Globo lámpa,Ideal lux lámpa,Özcan lámpa,Sevinc lámpa,Kolarz lámpa,Massive lámpa,stb. A TECHNOLUX cég 1994-ben kis családi vállalkozásként indult. Napjainkra erős és stabil lámpagyárrá nőtte ki magát, mely jelenleg 150 fős képzett személyzettel büszkélkedhet. 2005-ben költöztek át új, jól felszerelt telephelyükre, ahol 4000 m2-en kapott helyet a gyártás, a raktározás, az adminisztráció és az új, minden vásárlói igényt kielégítő bemutatócsarnok. 2011-ben a gyár nevet váltott, azóta Nowodvorski néven forgalmazza az általa gyártott lámpákat. A Nowodvorski gyár közel 1500 darab lámpát és kelléket gyárt és ad el nap mint nap. Termékeik több mint felét külföldre exportálják, partnerei megtalálhatóak többek között Ausztriában, Belgiumban, Csehországban, Franciaországban, Németországban, Norvégiában, Litvániában, Romániában, Szlovákiában stb. Lámpakínálatukat az aktuális igényekhez igazítják, magas minőséggel, arányos árakkal és különleges lámpa formatervezéssel. A Nowodvorski mind lakások mind középületek belső tereinek megvilágítására alkalmas dekoratív világítástechnikai termékek gyártója. Ez a termékcsalád is Lengyelországból származik. Ezen cég által kínált asztali lámpák száma igen nagy, és nagyon sokfajta, így biztos találunk számunkra megfelelő lámpát ezen termékcsaládban. Nowodvorski lámpák. Modern lámpák Budaörs, csillárok Budaörs, fali lámpák Budaörs, asztali lámpák Budaörs, állólámpák Budaörs, lámpák azonnal Budaörs, lámpák raktárról Budaörs, szép lámpák Budaörs, csitetős lámpák Budaörs, éjjeli lámpák Budaörs, kerti lámpák Budaörs, fürdőszobai lámpák Budaörs, beépíthető lámpák Budaörs, mennyezeti lámpák Budaörs, gyerek lámpák Budaörs, kristály lámpák Budaörs, kristály falilámpák Budaörs, kristály állólámpák Budaörs, LED lámpák Budaörs, LED falilámpák Budaörs, LED mennyezeti lámpák Budaörs, Loft stílusú lámpák Budaörs, Minimál stílusú lámpák Budaörs, mediterrán stílusú lámpák Budaörs, lámpa bolt, lámpabolt, lámpa szaküzlet, világítási szaküzlet, lámpák boltja, lámpa testek boltja, mennyezeti lámpa bolt, csillár lámpa bolt, aszatli lá,mpa bolt, lámpák, alámpa, elámpa, xxx méretű lámpák, alkony fény este a szobába, rusztikuslampak, rusztikuslámpák.budaörs, rusztikusállólámpák, rusztikusasztalilámpák, rusztikuscsillárok.budaörs, rusztikusfüggesztékek.budaörs, lampak.budaörs, fenyforras.budaörs, lampabolt.budaörs, csillarbolt.budaörs, lampaker.eskedes.budaörs, lampa.budaörs, lampaaruhaz.budaörs, lampanet.budaörs, alkonylampa.budaörs, alkonylampak.budaörs, lampaszalon.budaörs, lámpa.budaörs, ledlámpákolcsón, lamparendeles.budaörs, lamparendeles.raktárról.budaörs, ledlampaaruaz.budaörs, ledarhuaz.budaörs, csillarbolt.budaörs, asztalilámpabolt.budaörs, designlampak.budaörs, modernlampak.budaörs, loftlampak.budaörs, minimallampak.budaörs, klasszikuslampak.budaörs, rusztikuslampak.budaörs, mediterranlampak.budaörs, azzardolampabolt.budaörs, ideal-luxlampabolt.budaörs, sevinclampabolt.budaörs, nowodvorskilampabolt.budaörs, zumalampabolt.budaörs, redolampabolt.budaörs, lampabolt.budaörs, ideal-lux.lampak.budaörs, nowodvorski.lampak.budaörs, azzardo.lampak.budaörs, zuma.lampak.budaörs, redo.lampak.budaörs, searchlight.lampak.budaörs, novaluce.lampak.budaörs, tklighting.lampak.budaörs, sigma.lampak.budaörs, minőségi.csillárok.budaörs, szép.lámpák.budaörs, olcsólampa.budaörs, ledlampak.budaörs, lámpák.mennyezeti.budaörs, lampa.szakuzlet.budaörs,fuggesztek.lampak.budaörs, asztalilampak.budaörs, dekorációsállólámpák.budaörs, éjjelilámpák.budaörs.hu, modernéjjelilámpák.budaörs, klasszikuséjjelilámpák.budaörs, íróasztalilámpák.budaörs, modern.fürdőszobai.lámpák.budaörs, beépíthetőlámpák.budaörs, többizzóslámpák.budaörs, konyhai.függesztékek.budaörs, konyhai.csillárok.budaörs, falilámpák.budaörs, falikarok.budaörs, gyereklámpák.budaörs, gyerekasztalilámpák.budaörs, kristálycsillárok.budaörs, kristálylámpák.budaörs, mennyezetikristálylámpák.budaörs, kristályállólámpák.budaörs, modernállólámpák.budaörs,kerekmennyezetilámpák.budaörs, sínrendszerlámpák.budaörs, ernyősasztalil.lámpák.budaörs, ernyősálló.lámpák.budaörs, ernyőscsillárok.budaörs, kültéri.lámpák.budaörs, modernkültérifalilámpák.budaörs, falilámpák.budaörs, kültériállólámpák.budaörs, leszúrhatókültéri.lámpák.budaörs, kültéri.mennyezeti.lámpák.budaörs, kültéri.led.lámpák.budaörs, kültéri.függesztéklámpák.budaörs, lámpa bolt, lámpabolt, lámpa szaküzlet, világítási szaküzlet, mennyezeti lámpabolt, asztalilámpabolt, csillárlámpabolt, alámpa, elámpa, aladdin csodalámpa, alkony fény mindenkinek,
Nowodvorski TL-7736 Mono süllyeszthető spotlámpa lámpa a következő kategóriákban található:
BELTÉRI LÁMPÁK
A beltéri lámpák sokféle típusa közül választhatunk otthonunk megvilágításához. A fali lámpák praktikus megoldást jelentenek olyan helyekre, ahol nincs elég hely más lámpatípus elhelyezésére. A fali lámpák fényereje többnyire egy szobányi teret képes megvilágítani.
Az állólámpák szintén sokféle formában és stílusban kaphatóak. Az állólámpák olvasólámpaként vagy villanykörtékként funkcionálhatnak. Az asztali lámpák az asztalokra helyezhető kisebb méretű lámpák, melyek fénye csak egy korlátozott területre, például az asztalra vetül.
A csillárok a mennyezetre szerelhető, több lámpafejből álló lámpák. A csillárokat a nappalikban és étkezőkben használják általános megvilágításra. A függesztett lámpák kötélen vagy láncokon függesztett, levegőben lógó lámpák, melyeket szintén nagyobb terekbe ajánlott elhelyezni.
A mennyezeti lámpák a plafonra szerelt, lefelé irányuló fényt adó lámpák. A gyerekszobai lámpák színes, játékos kivitelben készülnek, mesekönyv alakú vagy állatfigurás kivitelben is kaphatóak. A fürdőszobai lámpáknak ellenállónak kell lenniük a párával és nedvességgel szemben.
Energiatakarékosság szempontjából érdemes LED-es körtéket vagy LED-es izzókkal ellátott lámpákat választani. A különböző stílusokban kapható lámpatestek lehetnek faból, textilből, papírból vagy akár fémből. A lámpák megválasztásakor gondoljunk otthonunk belsőépítészeti stílusára is, hogy azok illeszkedjenek egymáshoz.
Milyen lámpákat érdemes választani gyerekszobába?
A gyerekszobába érdemes választani színes, játékos kivitelű lámpákat. Kaphatóak mesekönyv formájú, állatfigurás (pl. bagoly, pillangó) lámpák, melyek fénye nem túl erős, kellemes fényt biztosítanak egy gyereknek.
Milyen lámpákat ajánlott választani fürdőszobába?
A fürdőszobába választott lámpáknak víz- és páraállónak kell lenniük. Ajánlott inkább fali lámpákat vagy LED-es paneleket választani, melyek ellenállóbbak a nedvességnek. A csillárok és állólámpák kerülendőek fürdőszobai használatra.
Milyen lámpák alkalmasak nagyobb belső terek megvilágítására?
Nagyobb belső terek, nappalik, étkezők megvilágítására a legalkalmasabb lámpatípusok a csillárok, függesztett lámpák és fali lámpák. Ezek fényereje elegendő egy nagyobb tér megvilágításához, illetve a csillárok és függesztett lámpák lerakása decentralizáltabb fényt eredményez, mint a mennyezeti lámpák.
Milyen anyagból készülhetnek a beltéri lámpák lámpatestjei?
A beltéri lámpák lámpatestjei sokféle anyagból készülhetnek, úgymint: textil, fa, papír, műanyag vagy fém. A választott anyagtól függően a lámpák stílusa és fénye nagyban eltérő lehet. Például a faból vagy textilből készült lámpák melegebb, sárgás fényt bocsátanak ki, míg a fémlámpák fénye tisztább, fehérebb.
>>> BEÉPÍTHETŐ LÁMPÁK
Az álmennyezetbe beépíthető spot lámpák praktikus és dekoratív világítási megoldást jelentenek. Beépített fényforrásuk irányított, koncentrált fényt biztosít, de a fény kellemesen legyezett sugárzási szöggel rendelkezik.
A spot lámpák klasszikus kör, négyzet vagy téglalap alakú lámpatesttel rendelkeznek, amit egyszerűen beépíthetünk a mennyezet burkolóanyaga, pl. gipszkarton vagy falpanel mögé úgy, hogy csak a lámpatest elején lévő lencse látszik. A lámpatest akár 10-30 cm átmérőjű is lehet, így többféle fényforrást képesek befogadni. A lencsék mattek vagy átlátszóak, diffúzan vagy irányítottan továbbítják a fényt. A spot lámpákat falikapcsolóval vagy távirányítóval egyszerűen szabályozhatjuk és kapcsolhatjuk.
A spot lámpákban használt fényforrások között megtalálhatóak normál izzók, halogén izzók, fénycsövek vagy LED-es fényforrások. A halogén és LED-es változatok a legelterjedtebbek, mert koncentráltabb, fehérebb fényt biztosítanak. A LED-es spot lámpák energiatakarékosak és akár 25 évig is használhatók. A különböző fényforrások széles választékban kaphatók, így könnyen megtalálhatjuk az adott terület megvilágítási igényének leginkább megfelelőt.
Az álmennyezetbe építhető spot lámpák praktikusak, dekoratívak és rendkívül sokoldalúan használhatók. Beépített fényforrásukkal koncentrált vagy legyezett, általános, hangulati vagy akcent világítást egyaránt biztosíthatnak. Változatos fényforrásokkal és lencsékkel rendelkeznek, így minden szituációra megtalálhatjuk a megfelelő változatot. Stílusos megjelenésűek, de láthatatlanul beépíthetők, nem foglalva nagy helyet.
Milyen előnyei vannak a spot lámpáknak? Az álmennyezetbe építhető spot lámpák előnyei, hogy koncentrált vagy legyezett fényt biztosítanak, praktikusak, dekoratívak, sokoldalúan használhatók és láthatatlanul beépíthetőek, nem foglalva helyet.
Milyen fényforrások használhatók bennük? Spot lámpákban használhatóak izzók, halogén izzók, fénycsövek vagy LED-es fényforrások. A halogén és LED-es változatok a leggyakoribbak, mert fehérebb, koncentráltabb fényt biztosítanak. A LED-es spot lámpák környezetbarátak és akár 25 évig használhatók.
Hogyan szabályozhatók? A spot lámpákat falikapcsolóval vagy távirányítóval egyszerűen szabályozhatjuk és kapcsolhatjuk. A fényerőt általában a lámpatestbe épített elforgatható lámpabura segítségével állíthatjuk. Így könnyen beállítható a hangulathoz és funkcióhoz leginkább illő megvilágítás.
Mire érdemes odafigyelni a vásárláskor? Spot lámpa vásárlásakor érdemes odafigyelni a lámpatest átmérőjére és anyagára, a lencse típusára, a fényforrás teljesítményére és energiaigényére. Válasszunk a helyiség méreteihez és megvilágítási igényéhez illő átmérőjű és teljesítményű lámpát. LED-es vagy energiatakarékos fényforrást részesítsünk előnyben. Figyeljünk továbbá az IP-védettségre, ami megóvja a lámpát és fényforrását a víz és por ellen.
Szögletes beépíthető lámpák
A beltéri szögletes formájú beépíthető lámpák modern világítási megoldást jelentenek. Geometrikus alakzatukkal egyedi hangulatot hoznak létre, hétköznapi és irodai térségek megvilágításán túl akár dekorációs célokra is alkalmazhatók. A szögletes lámpák kiválóan alkalmazkodnak minimális és modern enteriőrökhöz.
A szögletes lámpák általában kocka, téglatest vagy gúla formában készülnek. Anyaguk lehet üveg, fém vagy műanyag. Az üveg kivitelek átlátszóak, de léteznek színes és mintázott változatok is. A fém lámpák rozsdamentes acélból vagy alumíniumból készülnek, míg a műanyagok közül a polikarbonát és polietilén típusok a leggyakoribbak.
A lámpákban leginkább energiatakarékos LED izzókat vagy izzószálakat, esetleg fénycsöveket alkalmaznak. Léteznek dimmelhető változatok is, így a fényerő és hangulat változtatható. Az RGB LED szalagos kivitelű lámpákkal további színváltási lehetőségek nyílnak.
Beépíthetőség szempontjából felületre vagy mennyezetbe süllyeszthető változatok közül választhatunk. A felületre szerelhető lámpákat hálózati vezetékek látható módon vagy rejtve kötik össze. Beépítésükhöz keretre lehet szükség, melyet rögzítőkkel kell a falszerkezethez erősíteni. Mennyezeti beépítés esetén a vezetékezés láthatatlan. Rögzítésük a mennyezeti elemekre illetve tartószerkezetre kapcsolódik.
A szögletes formájú beépíthető lámpák letisztult, modern fényhatást nyújtanak. Geometrikus alakzatuk számos enteriőrbe illeszkedik, funkcionális és dekoratív szerepet is betöltve. Vezérelhetőségükkel és színváltási lehetőségeikkel hangulatos világítási megoldásokra adnak módot.
Milyen alapformái léteznek a szögletes lámpáknak?
A szögletes lámpák alapformái a kocka, téglatest és gúla. A kockaforma egyenlő oldalméretű, a téglatest hosszabb oldalú, míg a gúla az alapfelülettől a teteje felé keskenyedő. Léteznek továbbá ezek kombinációiból kialakított lámpák is. Alapformájuktól függetlenül előfordulnak átlátszó, opál vagy színes üveg, valamint fémlemez vagy műanyag burkolatú változatok.
Milyen típusú világítótesteket alkalmaznak a szögletes lámpákban?
A szögletes lámpákban leggyakrabban LED izzószálakat, LED modulokat, kompakt fénycsöveket vagy halogén izzókat alkalmaznak. A LED-es megoldások kedvezőbb energiaszinten működnek és tovább tartanak. Az RGB LED szalagok lehetőséget adnak a szín- és fényerő váltásra. A lámpákat dimmelni is lehet a hangulatosság növelése céljából. Egyes lámpák távirányítóval vezérelhetők.
Hogyan lehet a szögletes lámpákat beépíteni?
A szögletes lámpákat felületre szerelve vagy mennyezetbe építve alkalmazhatjuk. Felületre szerelt változatok keretben, falra vagy plafonra rögzítve, látható kábelekkel vagy azok rejtetten vezetve. Keretük lehet sík vagy domború, kapcsolójuk külső vagy beépített. Beépített kiviteleknél a kábelek és rögzítőelemek rejtve vannak. Felső oldalukról, oldalaikról vagy körbe világítanak.
Milyen alkalmazási lehetőségeket biztosítanak a szögletes lámpák?
A szögletes lámpák funkcionálisan jól alkalmazhatók hétköznapi, irodai, közösségi terek világítására, de látványos elemként dekorációs célokat is szolgálnak. Letisztult, modern enteriőrökben kedvelt választások. Átlátszó kiviteleikkel tágasabb térhatást kölcsönöznek. Szín- és fényerős változataikkal hangulati világítást hozhatunk létre. Egyes típusaik több irányból is világítanak, funkciójukat tekintve akár önálló lámpatestek is lehetnek.
Kerek beépíthető lámpák
A kerek formájú mennyezeti lámpák stílusos és letisztult világítási megoldások. Klasszikus vagy modern formáikkal szépen illenek többféle enteriőrbe. Átmérőjük általában 30-50 cm, de kisebb vagy nagyobb kivitelben is kaphatók. A lámpatesteket egyszerűen be lehet építeni az álmennyezet gipszkarton, falpanel vagy fém síkburkolata mögé úgy, hogy csak a lámpalap vagy a lencse látszik.
A kerek mennyezeti lámpákban használt fényforrások közül a LED-es és halogén változatok a leggyakoribbak. Ezek egyenletes, irányított fényt biztosítanak. A LED-es kivitelek a legmodernebbek, akár 50 000 órás élettartamúak és energiatakarékosak. A hagyományosabb halogén izzós változatok olcsóbbak, de rövidebb élettartamúak és nagyobb az energiafogyasztásuk. A fényerőt általában magában a lámpatestben elhelyezett forgó lámpabura segítségével lehet állítani.
A kerek mennyezeti lámpák stílusát a lámpalap vagy lencse, valamint a lámpatest burkolata határozza meg. A letisztultabb, minimalista változatokat fémből készült burkolat és opálüveg lencse jellemzi. A klasszikusabb típusok fa, textil vagy műanyag burkolattal és drapériaernyővel készülnek. A burkolatok matt feketében, ezüstösen vagy fehéren érhetők el. A mennyezeti lámpákat általában külön falikapcsolóval lehet kapcsolni és fényerejüket szabályozni.
A kerek alakú mennyezeti lámpák díszítőelemként is funkcionálnak. Letisztult vagy klasszikus formáik révén szépen illenek minden enteriőrbe. Beépített fényforrásuk egyenletes, hangulatos megvilágítást biztosít. Változatos burkolatokkal és fényforrásokkal rendelkeznek, így minden ízlésnek megfelelő változat kiválasztható. Minőségi kivitelezésüknek köszönhetően tartós és megbízható világítási megoldásokat nyújtanak.
Milyen stílusban készülnek? A kerek mennyezeti lámpák letisztult minimalista, vagy klasszikus változatban készülhetnek. A minimalista típusokat általában fémből készült lámpatest és opálüveg lencse jellemzi. A klasszikusabb változatok fa, textil vagy műanyag burkolattal, drapériaernyővel készülnek.
Milyen fényforrások használhatók bennük? A kerek mennyezeti lámpákban leggyakrabban használt fényforrások az energiatakarékos LED-es és halogén izzók. Ezek egyenletes, irányított fényt adnak. A LED-es változatok akár 50 000 óráig használhatók, a halogén izzók olcsóbbak, de rövidebb élettartamúak és nagyobb az energiaigényük.
Hogyan szabályozható a fényerő? A kerek mennyezeti lámpák fényereje általában magában a lámpatestben elhelyezett forgó lámpabura segítségével állítható. Emellett külön falikapcsoló is használható a lámpa be- és kikapcsolására, valamint a fényerő állítására.
Mire érdemes odafigyelni a választáskor? Kerek mennyezeti lámpa választásakor érdemes odafigyelni a lámpatest átmérőjére, anyagára és stílusára. Válasszunk az enteriőrhöz illő minimalista vagy klasszikus kivitelt. Reszesítsük előnyben a minőségi, tartós anyagokból készült lámpákat. Az energiatakarékosabb LED-es vagy halogén fényforrások gazdaságosabb üzemeltetést biztosítanak. Ellenőrizzük a garanciális feltételeket és az esetleges szervizelési lehetőségeket.